Opel kadett 1.5 D turbo intercooler

Opel kadett 1.5 D turbo intercooler

Zanimljiv model juce sam ga probao (kadett 1.5D turbo intercooler beauty 1991) moj rodjak taakvog ima i stvarno me iznenadio kako dobro ubrzava.

Tehnicki podaci: 53kw/72KS 0-100 13.0 s, top speed 170kmh.

tezina praznog 910kg

Mene zanima kako je moguce da ima bolje performanse od golf 2 TD 59kw a slabiji 8KS dok su tezine vozila slicne!

Golf 2 TD 59kw: 0-100 13.2, 169kmh

Pa ljudi bujrum sa informacijama, misljenja, iskustva...itd :123:
 
Član
sub3r je napisao(la):
mozda ga je hrdja pojela, pa je jos laksi :D

I tako upropastite svaku tamu, al ajd bitno je da se broj postova povecava :icon_rolleyes:

Ako nemate konkretan komentar na temu nemojte ni pisat ...

Komsija ima isto kadetta sa tim motorom dobro ide pravo,to i jeste ja misli zadnja serija kadetta sa pocetka 90ih

ima nekih sitnica koje su drugacije neg na ovim obicnim kadetima recimo kod njega nosac motora bio otiso napatio se dok ga je naso,mora biti bas od tog motora ne pase od ovih drugih ...

Inace za malo para dobro auto ;)
 
adi187 je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
mozda ga je hrdja pojela, pa je jos laksi :D

I tako upropastite svaku tamu, al ajd bitno je da se broj postova povecava :icon_rolleyes:

Ako nemate konkretan komentar na temu nemojte ni pisat ...

Komsija ima isto kadetta sa tim motorom dobro ide pravo,to i jeste ja misli zadnja serija kadetta sa pocetka 90ih

ima nekih sitnica koje su drugacije neg na ovim obicnim kadetima recimo kod njega nosac motora bio otiso napatio se dok ga je naso,mora biti bas od tog motora ne pase od ovih drugih ...

Inace za malo para dobro auto ;)


Prvi post u vezi teme :cool:
 
Član
Prije 4 godine mi školski kolega uzme ovaj auto. Zamalo da se opkladim da ne postoji 1.5 čađavac u kadettu, kad ono:icon_eek: turbak. Nekako je i drugačiji osjećaj u njemu negu u Golfu, a da je brži, tu su negdje. Stvarno fino ide, a motor pravo rijedak. Što me je još više iznenadilo, on je poslije srednje počeo da taksira, pa je i kupio dizela. Prešao je sa tim kadettom baš mnogo bez kvarova, a bojao se za dijelove jer je pravo rijedak model. Čak je i spolja malo različit u odnosu na standardne ili se meni samo činilo jer je bio u perfektnom stanju.:cool:
 
OggyBoy je napisao(la):
Prije 4 godine mi školski kolega uzme ovaj auto. Zamalo da se opkladim da ne postoji 1.5 čađavac u kadettu, kad ono:icon_eek: turbak. Nekako je i drugačiji osjećaj u njemu negu u Golfu, a da je brži, tu su negdje. Stvarno fino ide, a motor pravo rijedak. Što me je još više iznenadilo, on je poslije srednje počeo da taksira, pa je i kupio dizela. Prešao je sa tim kadettom baš mnogo bez kvarova, a bojao se za dijelove jer je pravo rijedak model. Čak je i spolja malo različit u odnosu na standardne ili se meni samo činilo jer je bio u perfektnom stanju.:cool:

Motor je ISUZU-ov i jeste rijedak skroz a na netu skoro nista o njemu nema osim technickih podataka...na youtube takodje nema nista zato sam i postavio ovu temu :icon_smile:
 
edo_benz je napisao(la):
jel to onaj bijeli sto ima pored tvoje kuce?

To je rodjakov kadett znaci nije pored moje kuce ali blizu smo...

Jeste bijeli samo sto taj sto si ti vidio nije, taj sto si vidio je vjerovatno od drugog mog rodjaka 1.7 dizel obicni u karoseriji od GSI-a. A ovaj intercooler bude ispred vulkanizerske radnje zelena zgrada lijevo od benzinske u basigovcima
 
edo_benz je napisao(la):
ma kako neznam prolazim tu 12354 put dnevno :)

Vlasnik vulkanizerske radnje je vlasnik tog kadeta i tek je prije nekoliko dana kupljen pa reko mozda ga nisi vidio:icon_smile: uglavnom bijeli je i pise na gepeku 1.5D turbo intercooler tako da ne mozes pogrijesit :lol:

A odakle si ti?
 
Član
dobar mu onaj bmw jel od vlasnika?ono je moc hehe,kako neznas mog kadeta ovaj sa avatara?komsija iz lukavice ;)
 
edo_benz je napisao(la):
dobar mu onaj bmw jel od vlasnika?ono je moc hehe,kako neznas mog kadeta ovaj sa avatara?komsija iz lukavice ;)

Jeste i BMW 730D je njegov i ima Suzuki gsx r600...ma vjerovatno sam te vidjo komsija al ne mogu se sad sjetit:icon_confused:

Koliko ima tvoj cadilac:icon_biggrin: kw? znam da je 1.3
 
Top