Old vw's never die!, they just get lower!!...

Old vw's never die!, they just get lower!!...

Član
pa nemoj stavljati onda ni cetvorku ni tricu,nema ih 20 godina starih :)
stavljaj ba sve sto je fino i lijepo na oko i na gas :)
 
Član
Trebali bi odogovrni malo "procistiti" ovako dobru temu od spama i kojekakvih gluposti!

PS: Damire samo nastavi, svaka cast jos jednom ;)
 
Član
Danas ide text o golfu mk5 GTI.



Prelazim na predposljednju generaciju GTI-a sa kojom je VW pokusao ozivjeti stari duh koji je taj auto imao. To mozemo osjetiti kad procitamo ime pod kojim je to auto reklamirano "Mythos GTI"(Misterija GTI). Naravno to je bio „samo“ (malo, ali sasvim malo su i popravili situaciju) pokusaj VW-a ali im i nije bas uspjelo jer je posvecenost detalju, znatizelji i kultu bila poprilicno mala i josh kad dodamo cinjenicu da je cijena bila ogromna a i linija nije bas naj predstavljena- odradjena.

Godinu dana nakon uvoda pete generacije golfa izlazi i GTI verzija pod naznakom "Mythos GTI" (MISTERIJA GTI). Proizvodjac je pokuso fascinirat kupce od samog pocetka sa dosad nevidjenim ali ne toliko privlacnim detaljima u Golfu. Tako je novi GTI imao Frizider, ispupceniji volan, dublja sjedista itd. Dobio je i nove felge u boji morskog kita koje su fascinirale mnoge. Pored mnogih prerada u unutrasnjosti i vanjskom izgledu nova verzija GTI-a dobila je po VW-u "makinju" ispod motora. Naime tu se nalazio novi, tek prezentovani 2.0 TFSI Motor sa 4-cilindricnim turbo laderom. Taj motor razvijao je snagu 147kw tj. 200KS. Takodjer smo mogli naci novi DSG direktni mjenjacki sistem koji je bio odlican. Nazalost GTI je izgubio izgled malog gradskog trkaceg automobila jer je nova verzija znatno narasla. Golf V Gti je obiljezio 30 godina "MITA" pa je tako VW izbacio 30 jare- EDITIONA sa 30 Konja vise( SVAKI "konj" je predstavljao jednu godinu postojanja)....

Imao sam priliku voziti Golfa V GTI i sta reci auto je san snova. Elegantan kad treba, ostar u krivinama, odlicno rijesenje motanja u krivinama jer imamo mogucnot da iskljucimo ESP pa je sigurnost slabija a ugodjaj veci. Kod nas je ovaj GTI rado vidjen ali je mnogima nedostupan tako da u Sarajevu ima svega desetak primjeraka koji se stede i iskljucivo sluze za kuliranje i imam osjecaj da GTI gubi onu snagu-moc-ono radi cega je i tu... najvise radi sitnih ali primjetnih detalja i osoba koji neznaju sta ustvari voze.

GTI je bio mali gradski-jeftini-brzi trkaci auto. Vratite mu tu moc i pustite narod da uziva!


2.0 GTI (TFSI) 4 16 1.984 cm³ 147 kW (200 KS) 280 Nm 2004 do 2007
2.0 GTI (TFSI) 4 16 1.984 cm³ 169 KW (230 KS) 300 Nm od 2007
R32 6 24 3.189 cm³ 184 KW (250 KS) 320 Nm 2005 do 2007



 
Član
respect za sve,samo fali passat:)
recimo ovakve
passat_wag_gotti.sized.jpg

simply perfect:cool::cool:

snf6nd.jpg

Passat%20Teuner%201.JPG

vr6
vw-passat.jpg

2164622.jpg

eto par komada od mene
 
Član
Kad si navalio :p





I jedan meni posebno drag passat jer je radjen s ljubavlju. Slovenac pod nickom Highlander(na nekim forumimima) ga je restaurirao. Rijec je o passatu mk3 karavanu 2.0 16V GT


 
Član
Druze svaka cast na temi...Raj za oci....A da li bi ti bio problem ako bih postavio slike jednog keca koji je radjen na fazon old school ili da ti posaljem pa ti postavi...Stvarno je prelijep...A i sada kada sam gledao i citao nisam primjetio da si spomenuo Golf 3 Vr6 3.2 koji je veliki raritet....Eto toliko od mene i molim te samo nastavi....;)....Treba tebi skupiti sredstva da svoj casopis pocnes pisati , samo o old school vw...
 
Član
hahaha hvala:icon_smile:
nekad davno bio je pripremljen i amaterski casopis, al' ljudi od kojih sam ocekivao podrsku su me iznevjerili.... i dan danas zalim.

Sto se tice tih tvojih slika, bujrum, postavi, a Frenki-a i ostale bih zamolio da ne postavljaju slike novijih VW.a jer nisu prikladne ovoj temi. Procitajte naslov teme.

A tebi badboy (kad si toliko navalio:icon_smile:) cu maksuz napisat text o r32, al ne odmah... tamo nekad.


p.s.

Mozda krajem ljeta (ako nadjem profesionalnog fotografa EROLEEE:D i par srodnih dusa) imam namjeru skupit sta para i odradit jedan ali vrijedan BiH VW scene caspis... Obic citavu BiH od Ljuboja preko Noketa pa do Dade iz mostara i momaka okolo Mostara.
Dosta stvari imam pripremljeno i prema proracunima bi mi trebalo oko 500KM, + da casopise prodamo po sitnoj- promotivnoj cijeni od 2KM samo da izvucemo pare.
Kazem mozda, otom potom...
Pozz do sutra.
 
Član
Za taj casopis se mozemo dogovoriti eto baci pm kad bude pa ti kazem sta sam mislio jer otac ima stampariju....Pa da vidimo sa njim kako sta i koliko....
 
Član
Sve cemo se dogovorit kad bude vrijeme... do kraja ljeta nista: jer radim, idem na more, + aBd konacno i ja pocinjem radit svoj prvi projekt (mk1):icon_smile:
 
Top