Old vw's never die!, they just get lower!!...

Old vw's never die!, they just get lower!!...

Član
nodiash je napisao(la):
ahaaaaaa evo svi s nestrpljenjem cekamo da ti postavis svoje slike pa da nam "dozvolis" da i mi postavimo koju...

Ja sam otvorio temu za kolekciju svojih slika, ubacujem svoje textove, zanimljive price, projekte, magazine, klipove... Ti ako imas nesto poput ovog otvori sebi temu i pucaj, niko ti nebrani;)
 
Član
Na redu je golf GTI cetvrte generacije:cool:
Volkswagen Golf GTI (IV) 2001–'03

Nakon prve tri generacije GTI-a, prebacujemo se na sljedecu i najnepopularniju verziju(NAZALOST). VW je sto sta zaboravio, pokvario, zabrljao- nazovite to kako hocete kod ovog modela pa se to odrazilo na prodaju a samim tim i na Kult koji ovaj auto ima. Evo samo neke primjedbe, nezanimljive felge, tezina, slabi motori, linija osrednje obradjena. Nazalost preostaje nam samo zaljenje za tim i nada da ce opet doci dobri dani za to auto (misli se opcenito na Gti i polako se vraca duh) i da ce ozivjeti u starom ruhu.... Dosta o ovome krenimo redom:

Sa uvodom novog modela Golfa IV dolazi i do nove verzije GTI-a. Kao i sve predhodne verzije Golfa i ovu smo mogli naci u GTI verziji. Nazalost Volkswagen je novog GTI-a predstavio samo kao seriju linije kao sto je Trendline ili Comfortline. To je bio veliki minus za kult jedne citave nacije pa je tako Golf IV GTI prodat u manjim mjerama nego sto je ocekivano. Bio je prepoznatljiv po ne tako atraktivnim 16 Zoll BBS felgama. Takodjer imao je i nesto "meksa" Recaro sjedista sto se kupcima i nije bas svidjalo... Veliku stetu pravim GTI fanovima predstavljalo je malo razlikovanje od drugih linija golfa... 2001 god. VW je izbacio posebnu verziju GTI-a u znaku 25 god. postojanja tog modela. Razlikovao se dosta od obicnog jer je imao paket opreme sa spojlerima i 18 Zoll-nim BBS felgama. Na tom modelu razlikujemo i unutrasnjost gdje prepoznajemo Recaro sportska sjedistima sa logom GTI, bilo je mnogo detalja obojenih u crveno koje su ovom modelu davale posebnu car.Nazalost kupcu je tada smetalo sto serijska oprema nije posjedovala xenon svjetla ili kozu, no sve je to kupac prevazilazio jednim pogledom ispod haube gdje se krio monstrum od 180KS. 1.8 20V turbo motor.

U nasoj zemlji ovo i nije bas neko hajmo reci kupi, pali, vozi auto, jer tesko je dati 12 do 15 hiljada KM za ne tako privlacno auto. Na svu srecu imamo „par“ momaka koji su toliko zaljubljeni u ovaj model pa ih mozemo sresti.
U ovom textu nisam bas mnogo pisao o performancama, karakteristikama itd. jer po meni cetvrta generacija GTI-a to nezasluzuje. Jednostavno nema mnogo stvari o kojim bih mogao pisati.

Evo i svih verzija Golf IV GTI!


* Golf GTI: 1,8 l 20V Turbo 110 kW
* Golf GTI: 1,8 l 20V Turbo 132 kW ("25 Jahre GTI")- 25 godina GTI
* Golf GTI: 1,8 l 20V Turbo 132 kW
* Golf GTI: 2,3 l V5 110 kW (ustvari VR5)
* Golf GTI: 2,3 l V5 125 kW (takodjer VR5)



Volkswagen Golf GTI "25th Anniversary" (IV) '2001


Volkswagen Golf R32 (IV) 2002–'04
 
Član
dsc00792hm7.jpg

zaboravio si onog najbitnijeg
v6 :)
 
Član
:cool::cool::cool::cool::D

Danas ide mix slika... Na kraju slika corrado.a, kojem dosad nisam posvecivao paznju- no bu'm i to;)




Jednostavno a opet privlacno auto. Mnogo popularno u BiH, ali nazalost cesto dolazi u pogresne ruke pa po gradu cesto vidjamo plastic fantastic primjerke, pa cak i neke sa diesel motorima (i to 1.6 iz dvice- pitam se imajul' ti ljudi dushu:icon_question:):icon_eek::icon_eek::icon_eek:... Nije za svakog ovo auto, definitivno.
 
Član
Evo dva dana sam bio zauzet... danas imam malo vremena pa da vas pocastim sa 4 slike. Dvije od jetta-e mk1 i dvije od scirocco.a mk1:cool:



Scirocco mk1:icon_eek:, neznam vase misljenje al' meni je ljepsi i od mk2 i od corado.a...

 
Član
ojjj zadnjeg golfa:icon_eek::icon_eek:
a imas li jos passata,trica,nezz kodnu oznaku,al oni 88-93:cool:
mogu i karavani:cool:
 
Član
Nece biti nista o r32, nit kad namjeravam da pisem o tom autu. Mozda kad bude 20 30 god. star:icon_smile:, pogledaj naslov teme;)
 
Top