Odziv na gas...

Odziv na gas...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Vozim Fiat Punto, 2001 (mk2), 1.2 8v, 60PS.

Imam osjecaj da mi gas kasni bar sekundu nakon sto pritisnem pedalu, to kasnjenje se povecava nakon sto pritisnem gas skroz do kraja.

Sjedio sam u drugom puntu, doduse verzija mk1 (1.1 mislim da je), gas je bar dvostruko direktiji nego moj.

Na tehnickom pregledu receno mi je da u izduvnim gasovima imam vise benzina nego sto treba bit. Valjda sagorjevanje nije dobro ili uzima vise benzina nego sto treba ?? Ne znam da li moze do toga bit ili je nesto drugo u pitanju. Svjecice sam mjenjao prije 12.000 km stavljene BOSCH...:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
Redovni servisi obavljeni, zubcasti , vodena, ulje, filteri i to sve sto ide na vrijeme...:icon_rolleyes::icon_rolleyes:

:123:
 
I ja imam isti problem.

Evo sta su meni rekli

http://www.bhtuning.com/leerlaufregler-t-29216.html

I jos nisam sredio to,ali nisam jos ni pokusavao nista :D

EDIT:Oooo 4000. post :D
 
Član
Nishta odoh sutra do servisa da cujem njihovu pametnu. Naime gledo sam i taj senzor na leptiru gasa i on fercera drzi ga na poziciji 0 tako pise na kompu, obrtaju su na 700 obrt\min +-50, isto takvo ocitanje pise i u prirucniku koji imam za Punto,no s tim je sve OK.

Izgleda da je nesto drugo u pitanju. Pitanje zasto imam previse benzina u izduvnoj grani ??:icon_eek:

Znaci i kad se to nastima sve i potrosnja bi trebala da ide dole...vjerovatno:icon_rolleyes:

Ona sad iznosi 7 do 9 litara zimi, prosjek gradske voznje...
 
Član
sestra je imala slican problem sa Corsom 1.2.
promjenili smo(ovim redoslijedom): sve filtere, kablove, svjecice i ocistili monotronik(diznu) i problem je rijesen.
mislim da je problem bio zacepljena dizna, al nemogu tvrditi.
 
Član
e i kod mene na fabiji isto tako malo kasni odziv na gasu i na leru malo variraju obrtaji al kad se ugrije motor
 
Vidis i kod mene isto variraju okretaji na leru,al uvijek,bio hladan ili ne ,inace su obrtaji na oko 800 i skakucu za 10 gore dole.

Moram se nakanit otici ovih dana to sredit.

Haj Nelle kad skontas napisi sta je bilo ;)
 
Član
slican ili isti problem na svim benzincima manjih kubikaza...
svjecice - nema veze sto si mjenjao ipak provjeri
dotrajala bobina ili "izbijena" svjecica cesto mogu biti razlog nedovoljnog sagorjevanja goriva (odziv na gas) i neravnomjernog rada motora (stucanje)
 
Član
Vjerovatno je do dizni. Moras ih ocistiti
Zbog zaprljanih dizni ti moze i vibrirati na leru @erol_brcak
 
Član
Nalaze se na glavi motora kod usisa zraka, spojene na rail sipku kojom dolazi gorivo. Al ti ih ne mozes ocistiti, jer se ciste ultrazvucno. Najpametnije vozi u servis.
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Vidis i kod mene isto variraju okretaji na leru,al uvijek,bio hladan ili ne ,inace su obrtaji na oko 800 i skakucu za 10 gore dole.

Moram se nakanit otici ovih dana to sredit.

Haj Nelle kad skontas napisi sta je bilo ;)

e i kod mene je bio isti slucaj kao kod erol_brcak i odem kod majstora e sad neznam tacno sta je skidao ali znam da je to otkuvavao u nekoj specijalnoj tecnosti nekih 3-4h i posle tog aizduvao zrakom stavio na auto i rezultat radi kao nov cak i bolje prima gas nego pre a upitanju je astra g a platio sam to svega 40km
 
Član
@Nelle odgovorio ti je Alden ;)
Sto se tice ciscenja u Lukavici imas ja mislim 10km po dizni
Ovo je cijena ako ih ti skines i odneses mu da ocisti
Ako ti on skida onda je skuplje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top