Odrzavanje Jaguara u BiH ?

Odrzavanje Jaguara u BiH ?

Član
Evo prijatelj mi juce dodje iz Njemacke, vozi Jaguar S Type..

Auto je predobro, nebi izlazio iz njega. Udobnost, oprema, izgled, sve je boli glava...

Njegov je 2000 godiste, v8 motor 3000 i nesto kubika, oko 300 ks sa full opremom, navigacija, parking senzori, koza, el sjedista i jos hrpa gluposti....

Odem na mobile.de i vidim da se jedan takav u Njemackoj moze uzeti za 6000 eura sa 100 000 predjenih kilometara..

Jbt, pa toliko kosta Golf 4 ovdje. To je prejeftino... Ovdje se ne moze uzeti ispod 30 000 takav auto polovan...

Nikako mi nema logike da takav auto moze biti dostupan skoro pa svima za kupnju..

Sad je mana jedino sto kod nas nigdje nema ovlastenog servisera, pa me zanima ima li neko ovdje da vozi JAguara? Kako ga odrzavvate, gdje isl ?
 
BHT Ovisnik
ima ti clan allroad,on je imao jednog jaguara,probaj ganaci i pitati kako im je islo odrzavanje;)
 

MTR

Član
S Type je kao polovan pravo jeftin, a taj V8 ima 4000 kubika , to godiste u Njemackoj se krece od 3300 EUR pa na vise , 2003 mozes uzet za 5000 EURA , normalno da je jeftin gore kad je skup za odrzavat , puno trosi velik mu porez i osiguranje + euro3 motor - ne mozes uc u centar grada.
Servis mozes radit ako se ne varam u F-ac Sarajevo
 
Član
@MTR

a de mi reci koliko otprilike kostaju cijene servisa ako ti je to poznato ? Cuo sam i ja da je skup za odrzavati, ali za onakvu zvijer ja nebi zalio zadnje pare dati...

I to za EURO 3 motor, jel to vrijedi i kod nas ili ? Sorry ako je glupo pitanje, ali nisam bas strucan i upucen u takve stvari....

Cijena auta je jednostavno presmijesna, cuj 5000 eura 2003 god, haha, boze sacuvaj.. Unutra je kao u avionu, a za osjecaj pri voznji da ne pricam. Mora se isprobati da bi se znalo o cemu govorim..

I da, BTW

JA mislim da uopste ne trosi puno.. Trosi 11 litara... Kad uzmes u obzir da jedan Hyundai Coupe trosi 8 litara sa svojih 110 KS, onda.....
 
Član
ja sam citao u nekim njemackim auto novinama da jaguar s type ima fabricku gresku, nesto u vezi potrosnje goriva, da uzasno puno trosi goriva, al je auto odlicno ipak je to jaguar
 
Član
MrShadow je napisao(la):
@MTR

a de mi reci koliko otprilike kostaju cijene servisa ako ti je to poznato ? Cuo sam i ja da je skup za odrzavati, ali za onakvu zvijer ja nebi zalio zadnje pare dati...

I to za EURO 3 motor, jel to vrijedi i kod nas ili ? Sorry ako je glupo pitanje, ali nisam bas strucan i upucen u takve stvari....

Cijena auta je jednostavno presmijesna, cuj 5000 eura 2003 god, haha, boze sacuvaj.. Unutra je kao u avionu, a za osjecaj pri voznji da ne pricam. Mora se isprobati da bi se znalo o cemu govorim..

I da, BTW

JA mislim da uopste ne trosi puno.. Trosi 11 litara... Kad uzmes u obzir da jedan Hyundai Coupe trosi 8 litara sa svojih 110 KS, onda.....
trosi 11 litara... vode za brisace. sve sto ti po ovoj hladnoci bude ispod 15 litara trosio pa sve do 20 ,po gradu pogotovo je jednostavno nemoguce. jedino da ga fino ugrijes pa na autoput drzi do 90... sve te price koje ljudi pricaju o potrosnji su nemoguce i nevolim ih slusati. treba biti realan da golf dvica dizel ce ovom vremenu uzme skoro 7 litara jer malo ko od nas ide na duze relacije pa da negasi auto pola dana. upali ,ugasi svakih 2-3 kilometra. nije ovo kod nas njemacka...
 
Član
scorpio je napisao(la):
MrShadow je napisao(la):
@MTR

a de mi reci koliko otprilike kostaju cijene servisa ako ti je to poznato ? Cuo sam i ja da je skup za odrzavati, ali za onakvu zvijer ja nebi zalio zadnje pare dati...

I to za EURO 3 motor, jel to vrijedi i kod nas ili ? Sorry ako je glupo pitanje, ali nisam bas strucan i upucen u takve stvari....

Cijena auta je jednostavno presmijesna, cuj 5000 eura 2003 god, haha, boze sacuvaj.. Unutra je kao u avionu, a za osjecaj pri voznji da ne pricam. Mora se isprobati da bi se znalo o cemu govorim..

I da, BTW

JA mislim da uopste ne trosi puno.. Trosi 11 litara... Kad uzmes u obzir da jedan Hyundai Coupe trosi 8 litara sa svojih 110 KS, onda.....
trosi 11 litara... vode za brisace. sve sto ti po ovoj hladnoci bude ispod 15 litara trosio pa sve do 20 ,po gradu pogotovo je jednostavno nemoguce. jedino da ga fino ugrijes pa na autoput drzi do 90... sve te price koje ljudi pricaju o potrosnji su nemoguce i nevolim ih slusati. treba biti realan da golf dvica dizel ce ovom vremenu uzme skoro 7 litara jer malo ko od nas ide na duze relacije pa da negasi auto pola dana. upali ,ugasi svakih 2-3 kilometra. nije ovo kod nas njemacka...

onda mu ugradis plin i eto ti jaguara prejeftinog za voznju :)
 
Član
MrShadow je napisao(la):
scorpio je napisao(la):
MrShadow je napisao(la):
@MTR

a de mi reci koliko otprilike kostaju cijene servisa ako ti je to poznato ? Cuo sam i ja da je skup za odrzavati, ali za onakvu zvijer ja nebi zalio zadnje pare dati...

I to za EURO 3 motor, jel to vrijedi i kod nas ili ? Sorry ako je glupo pitanje, ali nisam bas strucan i upucen u takve stvari....

Cijena auta je jednostavno presmijesna, cuj 5000 eura 2003 god, haha, boze sacuvaj.. Unutra je kao u avionu, a za osjecaj pri voznji da ne pricam. Mora se isprobati da bi se znalo o cemu govorim..

I da, BTW

JA mislim da uopste ne trosi puno.. Trosi 11 litara... Kad uzmes u obzir da jedan Hyundai Coupe trosi 8 litara sa svojih 110 KS, onda.....
trosi 11 litara... vode za brisace. sve sto ti po ovoj hladnoci bude ispod 15 litara trosio pa sve do 20 ,po gradu pogotovo je jednostavno nemoguce. jedino da ga fino ugrijes pa na autoput drzi do 90... sve te price koje ljudi pricaju o potrosnji su nemoguce i nevolim ih slusati. treba biti realan da golf dvica dizel ce ovom vremenu uzme skoro 7 litara jer malo ko od nas ide na duze relacije pa da negasi auto pola dana. upali ,ugasi svakih 2-3 kilometra. nije ovo kod nas njemacka...

onda mu ugradis plin i eto ti jaguara prejeftinog za voznju :)
dobar je plin za peci jaje na oko. heheh
ma kakav jaguar i plin. ako hoces da budes dzek onda budi.
 
Član
ja to nikad ne bi kupio,naravno na ovoj situaciji,da imam love za razbacivanje onda i nekako,ne bi mi bilo bitno koliko trosi,cim ti govoris o jaguaru i jos pitas koliko trosi odma se zna da to nije za tebe,bez ljutnje naravno,ali dobro ti raja kaze,mani se corava posla;)
 
Član
Jaguar 4.2 s type V8 2005 koji trosi 11....al galona od prijatelja ga neki rodjak dovukao iz amerike pa smo ga par puta maznuli auto je zvijer al zato i zvijerski trosi gorivo posebno kad mu pritisnes puljku S :D:D i fakat mani se corava posla nije to za nas obicne smrtnike
 
Član
ASD Viba u Tuzli ti moze ugraditi sekvent na njega da mane nema.....znam jer sam bio tu kad se ugradjivao na takvog identicnog :) joj stvarno je auto BETON......
 
Član
ArminM je napisao(la):
ja to nikad ne bi kupio,naravno na ovoj situaciji,da imam love za razbacivanje onda i nekako,ne bi mi bilo bitno koliko trosi,cim ti govoris o jaguaru i jos pitas koliko trosi odma se zna da to nije za tebe,bez ljutnje naravno,ali dobro ti raja kaze,mani se corava posla;)

Nisam ja pitao koliko trosi........ I nisam ga ni namjeravao kupiti, pitao sam cisto informativno jer me iznenadilo kako je auto jeftin.
 
Top