Od sutra, 15.11. obavezna zimska oprema

Od sutra, 15.11. obavezna zimska oprema

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Astra je napisao(la):
cek cek cek malo, ako imam sve 4 zimske ne trebaju mi lanci u gepeku?

Lanci se po zakonu moraju imati svugdje gdje ima znak! Znaci racunaj da ih van grada moras imati u gepeku jer se negdje uvijek pronadje neki znak :D
 
Član
Vazda lance nosam zimi, cisto policije radi. Nikad nije bilo potrebe da ih montiram, zimske gume odlicno rade svoj posao...
 
Član
Nabacene sve 4 zimske gume, a lance nisam vadio iz gepeka ima 3 godine hahahhaaaa imam kutiju i u njoj stoji sva oprema :D Da ste samo vidjeli u 7-om mjesecu ove godine cajkana kad me zaustavio i rekao haj da vidimo opremu i ja otvorim gepek kad ono stoje lanci hahahaaa cim je njih ugledao samo je blehnuo i rekao de zatvori gepek :lol::lol::lol::lol: Ne jedu kruha lanci ako stoje u gepeku, do sada nisam imao potrebe ih koristiti, a i nebi se sa policijom prepirao dali trebaju ili ne biti u gepeku...
 
VR6Boki je napisao(la):
Ne trebaju klinca, fol je da nam je sve u banani, pa i to da postoje 2 vazeca zakona, po jednom moras imati lance u gepeku kako god, a po drugom ako imas zimske gume - ne moras imati lance. Al dok god postoji ovaj drugi zakon, oni ti mogu kaznu pisati, zato je bolje staviti lance u gepek. Jer se nemas kome zaliti kasnije, oni ce ti rado uzeti pare, iako je to zapravo njihova greska, jer oni nisu smjeli napisati te zakone za istu stvar, gdje se jedan drugom suprostavlja...
[/quo

kasniji zakon automatski ponistava raniji ako istu materiju regilise drugacije...
 
Član
Pa mozda u nekoj drugoj zemlji, znam neke koji su se zalili pa i na sudu zalba nije uvazena. Prema Pravilniku o saobraćaju u zimskim uslovima, vozila sa zimskim gumama ne moraju imati lance. Ali, po Pravilniku o ukupnoj masi i gabaritima, to je obavezni dio opreme. I oba zakona su na snazi...
 
Član
Po zakonu ako vozila imaju zimske gume ne moraju imati lance na mjestima gdje ne postoji znak (grad). Van grada, gdje postoji znak lanci su obavezan dio opreme
 
Član
jao jebote, ja lance ni ljeti ne vadim iz auta, a gume mijenjam jel sezona zime idu zimske s čeličnim felgama 225/60R16 a jel ljeto opet one stare nazad i sve tako...nevidim tu frke :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top