Od sutra, 15.11. obavezna zimska oprema

Od sutra, 15.11. obavezna zimska oprema

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Astra je napisao(la):
cek cek cek malo, ako imam sve 4 zimske ne trebaju mi lanci u gepeku?

ako su sve 4 zimske ne bi trebali lanci, tako ispadne po clanu... ali uvijek je bila "praksa" da su lanci obavezni ili vise pozeljni, bez obzira na gume, ako se zapne i sl, bolje ih stavit u gepek i ne peglat se sa "seljacima"...
 
Član
ja imam oko 3-5 kile lanaca ne znam za sta su ali uglavnom ih koristim kao zimsku opremu...

a nema potrebe za zimskim gumama barem jos 15 dana..ja sam na istim, eventualno mjenjam za zimske pocetkom 12. ukoliko se pogorsa vrijeme...drze ove ko lude i preko 150 km/h :DD
ali sve izgleda da ce nova godina biti bez snijega :)
 
Član
pa ako imas 4 zimske gume netrebaju lanci ali ako ima znak obavezni lanci http://www.autoskola-piljak.com/images/B45_zimska_tn.jpg onda nisu bitne gume on pise kaznu,,,17 km od moje kuce ima znak gdje su obavezni lanci i on meni kaze da ima tu znak, pa reko jesi ti normalan ja nisam prosao kraj tog znaka kaze on nije bitno mora da znas da ima, i nemozes se sa budalama svadjati nego dadni 10km na pice i ajd zdavo nemozes im nista
 
pa najveci problem su nasi papani i neobrazovani policajci....
Naime,ne znam imate li koga u policiji, pa da vidite kako oni nosaju spisak na osnovu kojeg naplacuju kazne,jadno,,,
Naime,imaju jedan A4 list papira, na kojem je napisano oko 20ak stavki (u najboljem slucaju) koji bi trebali predstavljali clanove,,,,, i to u fazonu
clan 545442 skripa guma
Clan 555225 svijetla po danu
Clan 441128 pojas,,,,,,
Znaci,99% njih nikada u zivotu nije procitalo zakon,niti ga zna niti ce nazalost znati niti procitati,,,, ja zato nosam komplet zobs u autu,veoma ga dobro ppznajem,bitne stvarke sam podvukao,i u svojoj selendri sam vec postao poznat kao onaj sto poznaje zakon, kako me par drotova pamti,pa kad me krenu zaustaviti i skontaju da sam ja samo mahu produzi.....
 
Početnik
zen3dom je napisao(la):
Naime,ne znam imate li koga u policiji, pa da vidite kako oni nosaju spisak na osnovu kojeg naplacuju kazne,jadno,,,
Naime,imaju jedan A4 list papira, na kojem je napisano oko 20ak stavki (u najboljem slucaju) koji bi trebali predstavljali clanove,,,,, i to u fazonu
clan 545442 skripa guma
Clan 555225 svijetla po danu
Clan 441128 pojas,,,,,,

haha, bas tako, mene oce da kazni za voznju poslije 23h, i vadi blokic i pokazuje mi da me ubijedi da ne smijem vozit, kaze evo pise ti "mladji od 23 ne smije vozit poslije 23h" ... :cool:
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
pa ako imas 4 zimske gume netrebaju lanci ali ako ima znak obavezni lanci http://www.autoskola-piljak.com/images/B45_zimska_tn.jpg onda nisu bitne gume on pise kaznu,,,17 km od moje kuce ima znak gdje su obavezni lanci i on meni kaze da ima tu znak, pa reko jesi ti normalan ja nisam prosao kraj tog znaka kaze on nije bitno mora da znas da ima, i nemozes se sa budalama svadjati nego dadni 10km na pice i ajd zdavo nemozes im nista

Ja ih ne ubacujem, ako je gledaju po tom znacu trebali bi ih imati monitirane, neka pisu slobodnu, idemo kod sudije malo, svejedno nisam nikada bio :lol:.
 
Član
zimulje su vec namontirane iako mi auto nije registrovano,seljaci su oni sinoc me zaustavili i cita registraciju SI kao Šibenik,a registracija pocinje sa ŠI, sva sreca nije me vidio koliki sam osmijeh nabacio kad sam ga cuo
 
Član
da mi nije mrsko opet prati, cistit, susit, ljetni set sad bi ga opet vratio... kog ce mi zimske kad hodam u kratkim rukavima i vozim sa otvorenim pendjerom :lol:

unisti zimske, doduse ove starije naprijed, vadim im evo dusu, samo nesto skripe :D
 
Član
svake zime imam 4 zimske gume na autu, nikad u zivotu lance nisam imao, nikad me niko nije ni pitao za njih... obicno me po Sarajevu zaustavljaju kad pocne ova "sezona" zimskih guma, samo provjere jesu li zimske gume i sretno prijatno
 
Član
Nemam para za zimskih guma i proslu sam na ljetnim odvozio, nemam ni cizme, u patikama hodo ko sivonja, nek pisu mogu me samo naguzit! :123:
 
kod mene su sve 4 zimske i lanci u gepeku, a po ovom zakonu
lanci mi ne trebaju, zna li ko od kad je ovaj zakon stupio na snagu
 
Član
Ne trebaju klinca, fol je da nam je sve u banani, pa i to da postoje 2 vazeca zakona, po jednom moras imati lance u gepeku kako god, a po drugom ako imas zimske gume - ne moras imati lance. Al dok god postoji ovaj drugi zakon, oni ti mogu kaznu pisati, zato je bolje staviti lance u gepek. Jer se nemas kome zaliti kasnije, oni ce ti rado uzeti pare, iako je to zapravo njihova greska, jer oni nisu smjeli napisati te zakone za istu stvar, gdje se jedan drugom suprostavlja...
 
Član
Iako su zimulje, lanci su u gepeku.;)

Ko će se sa budalama raspravljati i objašnjavati?:icon_mad:
 
Član
imam nove ljetne gume na autu i necu montirati druge a lance imam u gepeku iako nevjerujem da se moze to namontirati na ove felge :) mali lanci bar 2 broja hahha.
a svakako snijeg u hercegovini rak lijeci i kad pada il sam kod cure par dana ili je ona kod mene nemam kuda da idem :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top