Nosite li P ?

Nosite li P ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
poKle je napisao(la):
Astra je napisao(la):
Po meni je to P i te kako potrebno,jer svaki pocetnik ne zna da vozi,isprepadan je,treba se pri tom upozoriti ostale vozace iza njih(naglo kocenje,prestrojavanje bez zmigavca i sl. stvari koje mogu dovesti do nepotrebne nezgode).. Istina je takodje da mnoga raja provocira,ali to su seljaci tako da..
Isprepadan?
Sa 3 saobracajne nesrece, i poznavanjem voznje od 10-te godine zivota, te predjenih barem 150.000km kao suvozac(sa starcima) i oko 25.000(od 4mjeseca na svom autu presao 5000) kao vozac od 10god do 20god, sad bih odmah autom isao preko svijeta, eto toliko sam isprepadan!!!!!!

vjerujem da je astra mislio da pravog "rukija":) ,negog ko je za volanom zadnja dvije sedmice.

a sto se tice isprepadanja,ja nikad prije nisam vozio dok nisam sjeo za volan autoskole (mozda par puta prije sa jugicem od stare i pugom) i konacno kad sam polozio sjeo u pug-a benzinca priznajem bio sam malo uplasen prvih dan,dva,necu lagati,jesam bio,ali zaista taj strah prodje nakon nepunih pet dana.
 
Član
ljudi ja testirao...vozim od svoje 12 god...a prije 2 sedmice sam polozio...kad stavim znak i vozim isto kao i bez njega svi me gledaju cudno i voze na odstojanju od mene te me obilaze van grada na max udaljenosti...a cim sam ga skinuo svi su vozili kao i inace...na semaforu su parkirani u mom gepeku a izvan grada me obilaze na sve moguce nacine...pa vi skontajte koliko on znaci...inace trenutno vozim bez njega i vozicu do kraja zivota!!!
 
Član
isprintao sam jos jedno P za sebe, ono prvo je bilo 'malo' i crno :lol:
poceli su zajebavat...
sad je eto, crveno i vece :D
 
Član
I ja bi pravilima trebao nositi slovo P , ali ga nechu nikad staviti na auto ...

Policija me zaustavljala 6-7 puta i samo su jednom pitali za P i ni tad nisu naplatili kaznu :D
 
eee ja vozim vec vise od 5 god. tak da mi ne treba,al da moram, vala ne bi ga stavio nema te sile, odvratno izleda. Podsjeca me na ono veliko L kod auto skole. Strasi me...hehehe
 
Član
srdjo je napisao(la):
ljudi ja testirao...vozim od svoje 12 god...a prije 2 sedmice sam polozio...kad stavim znak i vozim isto kao i bez njega svi me gledaju cudno i voze na odstojanju od mene te me obilaze van grada na max udaljenosti...a cim sam ga skinuo svi su vozili kao i inace...na semaforu su parkirani u mom gepeku a izvan grada me obilaze na sve moguce nacine...pa vi skontajte koliko on znaci...inace trenutno vozim bez njega i vozicu do kraja zivota!!!

Slazem se s tobom... I mene iritira kad pogledam u ogledalo kako svi bulje u ono P, prave se vazni ili sta ja znam, tako sto me obilaze na nekim ne dozvoljenim mjestima... al neka... strpljenja samo :D
 
Član
dobro pokle ti si profesionalac ovo se nije odnosilo na tebe :D svako ko polozi moze pricat da zna da vozi ,a svi dobro znamo da ce doci u situaciju u kojoj nece znati odreagirati,i to je tako,pa mozete pricati to sutra.. nek ga danas ,sutra ko stisne na parkingu,krene preticat a auto iz drugog smjera,jednostavno to je stavljeno zbog sigurnosti ,ali evo uvijek se nadju prirodni talenti ko pokle... evo puki primjer od juce,ide zena ,nazad P daje ljevi zmigavac,ja krenem desno,ona desno ,mal me nije opalila ali sam bio pazljivi jer vidim P nazad...
 
Član
@Astra: dzaba ti P pri preticanju, kad ga onaj iz suprotnog smjera ne vidi...tako da i nije tu nesto puno korisno...
 
Član
on je napisao da ima polozeno 4-5 mjeseci??? I ja sam se osjecao kad sam polozio ko da sve znam,zato smanjite strasti i polako.. koga briga uopste za P uzivajte u voznji.. Mislio sam na ponasanje P-a prilikom uvrstavanja auta ispred,iza njega prilikom preticanja u koloni zato sto sam osobno imao ruznih iskustava..
 
Član
Ja vise ne nosim P, sta ce mi kad sam ekstra vozac :lol:, al et, P nije samo da drugi vide da si ti pocetnik, nego i da bolji pocetnici vide da ima gorih pocetnika. Ja ne znam je li ko primijetio, ali ovo stanje u Tuzli, pa to je grozota... em od stvarno losih pocetnika kojima auto skace, te do ljudi starijih kojima bi ja na licu mjesta oduzeo vozacku... pa mora malo i gradsko saobracajno preduzece zaradjivati... :D
 
ma nek ste vi svi strucnjaci..polozili prije par sedmica i vec pametuju kako treba oduzimati vozacke zato sto ljudi ne znaju da voze...
 
Član
meni vala nije bitno sta drugi misle...nosim,polozio sam prije godinu i vec sam 6-7 hiljada presao,skoro svaki dan u autu predjem 20-25km,to je redovno,a i navecer uzmem auto,malo se vozam i tako...meni su se jarani smijali,zato sad gotovo nijedaan ne vozi,starci im ne daju,nakupili po 4-5 kazni i sad grbace da to otplate...sad se ja njima smijem kad naidjem kraj njih a oni tabanaju...meni je P dobra stvar,realno gledajuci,iako i ja moram nosit,i nije mi drago,al kad vidim kako neki pocetnici voze,sramota stvarno...neki dan prolazim pred auto-skolom pricam sa instruktorom,koji mi je rodjak,kaze on meni,vidi onog,vec 30 casova je bio na obuci,treba izac na polaganje ubrzo,ja jucer dirao kvacilo,mijenjao lamelu,sad se ne moze snaci,3 puta mu se ugasi auto na rucnoj...a inace,golf 3 je,zategnuta sajla gasa,pa se radi rucna bez gasa,samo na kvacilu...i sta mozes ocekivat od njega ako polozi,ak za 30 casova nije dobio osjecaj kad ce mu auto krenut,kad je pocelo kvacilo odvajat...a kaze da je kvacilo isto,samo malo vise podignuto...iako mislim da je 2 godine previse,nije ok da toliko dugo nosimo,ko ne skonta kak se vozi auto za godinu,nece ni za 5...
 
Član
Death_beat je napisao(la):
ma nek ste vi svi strucnjaci..polozili prije par sedmica i vec pametuju kako treba oduzimati vozacke zato sto ljudi ne znaju da voze...

Vala meni niko do sada nije zatrubio, nit je morao prikociti. Govorim o starijim ljudima, tipa jedne zene od jedno 40 godina... gledao sam kako je isla u rikverc, nije se uopste ni okrenula da vidi gdje ide, i udarila je u grupu ljudi... i nista ona, sasvim je normalno nastavila voziti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top