Nosite li P ?

Nosite li P ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
bilosto je napisao(la):
eeee, javna edukacija je cudo od stvari! ja sam ucila da vozim u UK i morala sam da imam oznaku (L - learner)... niko mi se nije derao na mene (osim suvozaca hahaha), niti sam imala problema. no, kad sam u bih pocela da ucim voziti, to je bila strava i uzas. moja snaha upravo sada vozi sa P i totalno je isfrustrirana... malo je drugacija situacija kad joj dam da vozi moje auto i kad na njega stavimo P, jer ja se ne libim da dreknem na vozace koji joj blicaju i na one sto je prepadaju... mislim da P treba nositi, ali da u isto vrijeme treba raditi na svijesti "iskusnijih" vozaca da se promijeni odnos prema pocetnicima... eto, vi koji ste sada pocetnici, vi bi trebali - pouceni svojim neprijatnim iskustvom - imati u buducnosti vise razumijevanja i osjecaja za pocetnike, a to je prvi korak ka promjenama stanja... (je l' se vidi da sam aktivna u politici? :lol::lol::lol: )

Da se primijetit da si aktivna u politici, na osnovu ovog sto se deres na vozace koji blicaju :)... a slovo P kad vidim na autu, nije mi krivo ni sto vozi 40 km/h, ni sto mi oduzima prvenstvo..
 
Početnik
black_devil je napisao(la):
ejjj a za ovo voznja do 23h,,kako vi stim???

U Kaknju hoce kazniti i za to ako nista drugo ne nadju, jbg-a, taman tada hoce vecerat, i samo zaustave jednog pocetnika poslije 23h i idu na pecenje...i jos jednog,pa popiju i po pivo..i treceg vec ne zaustavljaju..
 
TAJ JE KAKANJ ONDA BAS ZEZNUTT...U NAS JE OKKK..JA OD KAD SAM POLOZIO NISAM DAO SVEGA POLICIJI OKO 30KM,,A VEC GODINU I NES VISE VOZIM,,
 
Početnik
Ma ima u nas i finih policajaca, zavisi ko te zaustavi, a nikad nisam prosao kroz grad ( duzine 2 kilometra) a da ih nema na jednoj od raskrsnica.. Al kod nas se zna, cim vidis ko je digao palicu, znas kolko ide na kafu... al nema nigdje ni losijih vozaca nego u Kaknju, pola ih ne smije u Sarajevo s autom nego dodju do Koseva, ostave auto ispred stadiona i prebacuju se po gradu tramvajem ili pjesice..
 
Član
buraz ja nosim i nije mi crnjak jer obicno vide kak se to P udaljava....ko god mi kaze vidi debila,platio je kaznu,bar jednu...a jedan jaran je 6 puta platio kaznu
boli me cosak,kome se ne svidja nek me ne gleda:icon_biggrin:
 
Član
black_devil je napisao(la):
ejjj a za ovo voznja do 23h,,kako vi stim???

ma u zenici je ionako fajront u 10,30,tada vec nikog i nema,pa idem kuci oko 11 kad sam autom,ponekad ostanem malo duze,al cisto onako zato sto nemam sta radit kod kuce...glupo kad nema nikog
 
Član
polozio 13 oktobra 2007 od kad sam polozio nisam imao namjeru kupiti ono slovo P nit cu ga kupiti..osjecao bi' se glupo i da ga imam ispod sjedista ili u gepeku..do sada hvala Bogu jos nisam imao konflikta sa policijom zbog toga a i ako bude ne daj Boze platim kaznu i cao..mislim da je 40 KiloMetara..i jos druga stvar mene je "zahvatio" onaj zakon da ne mogu after 23..i do prije 3/4 mjeseca stvarno nisam vozio iza 23 al kako sam poceo raditi pa u smjenama i 3 smjena se zavrsava u 23..tako da moram jebat ga..ako me zaustave valjda cu se nekako opravdat :)
 
Član
Ne nosim, ali mislim da je to dobra stvar da ljudi vide da je početnik za volanom pa da mu ne sviraju ne psuju i tako...

S druge strane ima ljudi koji voze po 20 godina pa im trebaju dva P a ne jedno...
 
Član
To ja ovdje isto pricam cijelo vrijeme,trebalo bi da ne sviraju i ne psuju ali kod nas obrnuto :) Kad ti se naklati seljacina na kosti ako si malo nesiguran sav se zbunis i onda jos gore
 
Član
Schumi je napisao(la):
To ja ovdje isto pricam cijelo vrijeme,trebalo bi da ne sviraju i ne psuju ali kod nas obrnuto :) Kad ti se naklati seljacina na kosti ako si malo nesiguran sav se zbunis i onda jos gore

heehehe
ja nosim,a vjeruj mi,nisam nesiguran...polozio sam prije 10 mjeseci i vec sam presao nekih 6-7 hiljada...mozda i vise...tak da je P vise zbog policije,a oni iza mene ne gledaju dugo ono P,jer se ispalim sto prije mogu:icon_biggrin:
 
Član
polozio prije 11 mj. i nikad mi nije ni na pameti slovo P osim kad me policija zapita pa ja kazem ahh ostalo mi kod kuce jer je na magnet pfff cista glupost..presao 18-20 000km i niko me nije nikad zbog tog kaznio mada su tjeli ali sve se da rjesit kad si fin prema njima..
 
Član
Šta nosim?! Drzim ga u ruci!! :)

Ne nosim, niti mislim nositi, a i ubrzo mi istice ta obaveza...
Za zakon poslije 23h su me zezali, cak 3 puta, i to sve u mom Konjicu(ali to je vise da me prepadnu, jer je omladina u Konjicu malkice pobudalila) a za "P" u Konjicu,Jablanici jos nisu culi...
U Sarajevu jos uvijek nisam imao problema ni sa "P" ni sa +23h...

elmir je napisao(la):
polozio prije 11 mj. i nikad mi nije ni na pameti slovo P osim kad me policija zapita pa ja kazem ahh ostalo mi kod kuce jer je na magnet pfff cista glupost..presao 18-20 000km i niko me nije nikad zbog tog kaznio mada su tjeli ali sve se da rjesit kad si fin prema njima..
18000-20000 za 11mjeseci predpostavljam kao 19-togodisnjak...
da ga nisi ti malo mahnuo(tj. malo vise)
mjeri se u kilometrima, ne u metrima...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top