montiranje tablice bez okvira?

montiranje tablice bez okvira?

IGY je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
IGY je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
bgm.....ja samo vjerujem u pop nitne 5mm.......

bravo
ili saraf pa matica sa druge strane :lol::lol::lol:

ja ne vjerujem tim trakama samo nitna ili saraf :cool:
I naletis na nekog nadrkanog drota i slozi ti kaznu, za to... Zakonom je zabranjeno busiti tablice! Stoga oprez sto radite ;)

evo vec 3 godine kako su zavrnute i nikad niko nije probleme pravio
problem je ako se zabusi kroz brojeve ali ako se u cosak stavi niko ne pravi probleme
btw ja sam nazad ljepio dvoslojnom i otpadala mi je od vibracija sto je muzika pravila, doduse tad sam bio lud i nisam nikad ispod pola pojacavao sad sam normalniji mozda bi i moglo drzati :lol:

IGY drzi ti stare table, hajd nove probij pa da te ne handri.... a i ako te drot ne bude bogme u mupu kad budes mijenjao hoce i te kako.....
Za stare nije bilo specifirano da li se mogu bisiti, nove ne smiju nikako, zbog raznih hologramskih zastita......

kod mene i par poznanika je ova obostrano ljepljiva traka, samo je dobro nastancaj, preko cijele duzine tablice i nemas frke.....
 
Član
upravo tako...cak dobijes i upustvo za upotrebu za nove tablice...imas cak i bar kod na njima ne smijes ih ni iglom pipnuti...kazna sleduje cim primjete nesto !!!!
 
Član
istina da se ne smiju busiti..., sve pise kada se dobiju, dodju upute cak, tablice nisu tvoje, mi samo kao placamo ove broje/slova... ali eto ja sam stare vratio probusene, niko nista nije rekao....
 
Član
187 je napisao(la):
ja nove probusio i to krvnicki xD... sad ce mi registracija hebace mi familiju
Na registraciji te nebi trebali, mozda ti traze doplatu za nove table, al se pazi prometni policajaca i presretaca, jer ti mogu napisat prijavu radi toga... No ode tema u krivi smjer.... Dakle ostaje ti Sirova guma, ili dvoslojna traka, moj izbor bi bio dvoslojna traka, i nece to nikud ;)
 
Član
pa uz tablice ima papiric koji kaze da su tablice samo u tvom najmu i da se ne smiju ostetiti na bilo koji nacin u sta spada i busenje.
nece ljudi da izdaju zilion brojeva sa tablicama drzava nasla put da prodaje istu stvar vise puta;)
 
prozor je napisao(la):
pa uz tablice ima papiric koji kaze da su tablice samo u tvom najmu i da se ne smiju ostetiti na bilo koji nacin u sta spada i busenje.
nece ljudi da izdaju zilion brojeva sa tablicama drzava nasla put da prodaje istu stvar vise puta;)

OK, ali ne postoji ni jedan clan ZOBS-a niti Pravilnika o registraciji vozila koji to kaze? Na osnovu cega ce mi napisati kaznu? Na osnovu papirica koji sam dobio uz tablicu?
Sad gledam kroz prozor, pa bar svako 3-4 auto nema okvir za tablice, nego su zavrnute u branik.
 
ErRoR je napisao(la):
187 je napisao(la):
ja nove probusio i to krvnicki xD... sad ce mi registracija hebace mi familiju
Na registraciji te nebi trebali, mozda ti traze doplatu za nove table, al se pazi prometni policajaca i presretaca, jer ti mogu napisat prijavu radi toga... No ode tema u krivi smjer.... Dakle ostaje ti Sirova guma, ili dvoslojna traka, moj izbor bi bio dvoslojna traka, i nece to nikud ;)

Nece ti nista na registraciji a ako budes mjenjao table to jeste ako ti policija spuca kaznu i da nalog za promjenu tablica moras mjenjati i saobracajnu i placas cirka oko 70 KM za promjenu tabli. A ti nemozes samoinicijativno zamjeniti table kao sto se moglo prije.
 
alfa147 T.S. je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
187 je napisao(la):
ja nove probusio i to krvnicki xD... sad ce mi registracija hebace mi familiju
Na registraciji te nebi trebali, mozda ti traze doplatu za nove table, al se pazi prometni policajaca i presretaca, jer ti mogu napisat prijavu radi toga... No ode tema u krivi smjer.... Dakle ostaje ti Sirova guma, ili dvoslojna traka, moj izbor bi bio dvoslojna traka, i nece to nikud ;)

Nece ti nista na registraciji a ako budes mjenjao table to jeste ako ti policija spuca kaznu i da nalog za promjenu tablica moras mjenjati i saobracajnu i placas cirka oko 70 KM za promjenu tabli. A ti nemozes samoinicijativno zamjeniti table kao sto se moglo prije.

A na osnovu cega bi spucali prijavu i kaznu, na osnovu kojeg clana? Ne pisu se kazne valjda tek onak, valjda treba imat zakonski osnov?
I jos nikada nisam cuo da su nekome kenjali zato sto je direktno tablica pricvrscena za branik. Drugo je kad se tablica osteti u udesu ili se fizicki pohaba tako da nije citljiva. Saraf se jedva i vidi i niko ziv nece praviti problem oko toga.
Ja sam prije par mjeseci, kad sam odjavljivao vozilo, bez problema vratio table koje su bile probusene. Niko rijec nije rekao.
 
Član
ja ih busim vec 10 god,bog zna koliko sam ih vratio i odjavio.....cak sam i u Slo busio tablice dok sam vozio njihova auta....
Tablice su Moje vlasnistvo bez obzira sta pise u papiricu i mogu da ih pojedem ako hocu a ne da ih probusim.......
 

IGY

Član
-Suki- je napisao(la):
ja ih busim vec 10 god,bog zna koliko sam ih vratio i odjavio.....cak sam i u Slo busio tablice dok sam vozio njihova auta....
Tablice su Moje vlasnistvo bez obzira sta pise u papiricu i mogu da ih pojedem ako hocu a ne da ih probusim.......

mislim da kad bi ih pojeo da bi ti tesko legle na zeludac :cool:
 
Član
-Suki- je napisao(la):
ja ih busim vec 10 god,bog zna koliko sam ih vratio i odjavio.....cak sam i u Slo busio tablice dok sam vozio njihova auta....
Tablice su Moje vlasnistvo bez obzira sta pise u papiricu i mogu da ih pojedem ako hocu a ne da ih probusim.......
Tablice nisu tvoje vlasnistvo, tvoje su vlasnistvo dok ti je auto registriran na njima, nakon isteka registracije, vise nisu, i zaduzen si da iste vratis u MUP i odjavis vozilo, ako u datom roku ne produljis registraciju.... A za clanak, nezz ni ja, ugl znam da ih ne smijes busiti, jel zbog upozorenja sa papirica, ili ima neki calanak pa pod nekim stavom pise, to nezz....
 
Član
krivotvorenje sluzbene isprave ili oštećenje sluzbene isprave,tako je meni rekao u neumu kad je vidio male tablice, i ja malu skinem stavim veliku,magnet naravno :D
 
Top