Moja Supra

Moja Supra

Član
hej svaka cast drug ..opasno auto a i ulaze se opasno..ako opet dodem do vesterasa upoznat cemo se;)
 
Razlog je sto mi nos samo treba za spoolup od turba, kad ga upalim turbina postigne pritisak vrlo brzo, i za to mi netreba vise od mozda 75-100ks Nos:a, cim nos se aktivira i turbina postigne 1,6bar pritiska on se opet ugasi, jer tada vec radi turbo svoj posao i motor je dovoljno jak, kad mjenjam brzinu more se desit da pritisak se izgubi, ili smanji da turbina opet mora da krene od pocetka, ako se to desi nos ce se automatski upalit dokle opet postigne 1,6bar mnogo brze sa nos:eek:m nego bez..

sve kontrolise kompjuter AEM, kad se pali, na koji pritisak, obrtaj, sigurnosti ako ide na rev limiter.. ima se dosta programirat..

Multi port kosta mnogo vise i mnogo je vise posla montiranja.


trizex je napisao(la):
otkud da stavis single wet sistem, neki prakticni razlozi sto nisi isao na multi ili?
 
Upalio sam ga, i izgleda da je sve ok! ali nista mi nije lahko proslo ovih 2-3 dana, prvi problem je bio kvacilo..
Cilindar hidraulicni sto upire kvacilo nije bio tacne debljine, morao sam na strugu uraditi jedan komad sto je 11mm duzi pa da tako imam 5mm razmaka od lezaja do kvacila. Inace nebih mogao da saltam brzine nego bih sj*no mjenjac.

Evo nekolike slike od toga posla.

4488340840_9aef39c399.jpg


4488340872_c1eccb346b.jpg


4487691899_5aef463a12.jpg


4488340908_d3ae4f8284.jpg


Vidite onaj crni komad, to je taj sto sam narucio iz amerike ali on uopste se ne slaze sa dokumentacijom gdje pise da trebam imat 5mm razmaka.. nego sam sa njim imao oko 16mm.


Sljedeci problem je bio hladnjak.. ali to sam brzo sredio.
Napunio glikol i vode i vidim da pisa iz njega, sav pod mokar.. toliko sam se naljutijo da sam
uzo najveci cekic sto sam mogao naci i spuco hladnjaka.. hehe j*o mu majku!!
dosadilo mi vise da pusta vode, jer mi je tako bilo i prosle godine. Moram nabaviti novi, nisam simjo pustit motor ovako da radi vise od 10-15 sekundi.. ali radi i zvuk je preljep!

4488340786_d5e509109c.jpg


4488340812_b574ea3daa.jpg
 
Član
Mah mozes ti lupati ovdje da imamo supru prije bi komsijino razbio nego potegao za cekic kada bi se naljutio :lol:
Svaka cast nema sta jbg sredstva,masta,znanje,volja i imas ono sto trazis...;)
 
KRALJU, CARE, SAHU, TITO ....... (sta ono ima jos PREJAKO ??? )


procitao sam svaki post na ovu tvoju supru, svaki zarez, na svaku sliku sam doslovce balio- kao i svaki od nas

1. HVALA TI !
sto si takav, sto si Bosanac, sto si nam dao povoda da se PONOSIMO SA TOBOM

2. pokazi im s kim imaju posla ( i zagrni se u BH zastavu kad te budu slikali) hahahaha
3. kapa do poda- presretan sam, presretan, presretan !!!!!

HVALA TI - ZIV I ZDRAV BIO - VAZDA SVOJE SNOVE ZIVIO !!!!!!!!!!!!!!!!!
 

LSD

Član
bosanac u krvi......prvo sto pod ruku dodje CEKIC :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
i to najveci

:lol::lol::lol::lol:
ovdje se slazemo u potpunosti(mislim na rad kroz mehaniku,da neko ne pomisli da sam nastran)
 
Hvala vam ljudi!!

jucer sam donio novi hladnjak iz stokholma, polovan ali ne pusta vode :) veceras sam zavarijo okvir od aluminiuma, sutra cu montirat ventilator na taj okvir i onda ventilator koncentrise sav zrak samo po hladnjaku a ne i sve oko hladnjaka.


NERVOZAN sam jaooo!!!.. ako ode motor u P.M necu moci auto vozat za vrlo dugo vrijeme.. jer me ovo kostalo kastig... jos malo je vrijeme za Dyno tuning, sta mislite, koliko KS?

Ja mislim da ce biti oko 950-1050 na tockovima ;) ako motor izdrzi.
 
Top