Mladi vozaci

Mladi vozaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Cuo sam nest da od Nove Godine mladi vozaci nece moci upravljati vozilom jacim od 110 ks


jel istina ovo znal iko ???
 
Član
ma ne moze to niko zabranit,iskreno u jednu ruku to valja,u drugu ne,,ne vidim nacina kako da sprijece nekoga da vozi jako auto,sta ako je samo to auto u porodici,znaci mladji sofer ne moze da ga vozi,moraju da mu kupe drugo,ili nikako da ne vozi,nema logike
 
BHT Ovisnik
bas sto armin kaze i dobro i lose,nego u RH taj zakon vrijedi,e sad kad mi pređemo u njihovu drzavu jel vrijedi to i za nas,neki kazu da,neki ne,sasvim mi glupo,znaci ako hoces u RH moras kupiti drugo auto,to mi nema logike
 
Član
nema nikakvog smisla,pa nasa vozacka ne vrijedi u svijetu,ali ljudi opet vozaju,jer ima period do kojeg smije,poslije ne,tako mislim i za ovo,al to mi je fakat glup zakon,nije to nacin da se smanji broj saobracajnih nesreca i sl stvari,ja sam vozio auto od 70 konja,pa sam se opet skrsio momacki,,stvarno nema logike,glup je onaj koji je smislio ovakav zakon,,siguran sam da to kod nas ne pije vode,,kako ce onda sin jednog ministra vozat audi Q7,jedino da mu ga naprave sa manje od 110 konja:lol::lol::lol:
 
Član
u neku ruku je i dobro...mada malo ko ce se pridrzavat toga...a sto kaze..nece ga ko moc sprjecit da voza...jedino da zaustavljaju sve i do jedno auto...a onaj ko nezna vozit ubice se i sa autom od 50-ak konja ..takva je cinjenica
 
ArminM je napisao(la):
nema nikakvog smisla,pa nasa vozacka ne vrijedi u svijetu,ali ljudi opet vozaju,jer ima period do kojeg smije,poslije ne,tako mislim i za ovo,al to mi je fakat glup zakon,nije to nacin da se smanji broj saobracajnih nesreca i sl stvari,ja sam vozio auto od 70 konja,pa sam se opet skrsio momacki,,stvarno nema logike,glup je onaj koji je smislio ovakav zakon,,siguran sam da to kod nas ne pije vode,,kako ce onda sin jednog ministra vozat audi Q7,jedino da mu ga naprave sa manje od 110 konja:lol::lol::lol:

pa ti minstricici nece ni naj*ati, naj*ace posten narod koji se bori posteno, a njima ce kao i do sad skidati kapu dok prolaze pored njih :icon_mad:
 
ma mene to ne brine , vozim ljutu 1.3 masinu , da jos jednu stavim imao bi tacno 110 KS :lol:

a to da li hrvatski zakon vazi za nas kad smo tamo je glupost , neko ima M5 i ode na more , sta treba , na granici da ga ostavi i busem nastaviti put ...
 
Nije cabe u nas ministar saobracaja doktor, k'o sto u mene profesor kaze "nemamo skolovanih ljudi pa morali smo doktora postaviti, sta on zna, on ce nama operisat puteve" hahaha, mada je covjek u pravu, ev' svi ovi novi saobracajni zakoni koje izmisljaju su nidje veze, al' kako godine prolze vec se navikavam da i nece uskoro ici na bolje, pa mi sve nesto svejedno postalo!
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
ma mene to ne brine , vozim ljutu 1.3 masinu , da jos jednu stavim imao bi tacno 110 KS :lol:

a to da li hrvatski zakon vazi za nas kad smo tamo je glupost , neko ima M5 i ode na more , sta treba , na granici da ga ostavi i busem nastaviti put ...

POTPIS;)
 
Član
nedavno sam citaso u jednim auto novinama...iz hrvatske.... i dostaq njih se buni oko tog zakona...ono tema je bila evropa nam se smije u vezu nekih zakona...i pod jedan je bio taj od 110 ks...hhah ali je maloumno vozio auto od 200 ili 70 ks mozes obadva bar 120 voziti i sa obadva poginuti .,...a i veca auta tj sa vise konja imaju i veci paket opreme za sigurnost...bar u vecini slucajeva...hmm bilo bi bezze;)
 
Član
Samo izmišljaju neke gluposti, a glavni uzročnik saobraćajnih nesreća je još uvijek nedovoljno sankcionisan. Glavni uzročnik nisu godine nego ALKOHOL, kad svaki zaustavljeni vozač bude morao da radi alko test i svi koji imaju veću količinu alkohola od dozvoljene dobiju veliku kaznu (npr. 1 000 KM), onda će se popraviti stanje na našim putevima.
Ja kao mladi vozač uopće ne konzumiram alkohol bez obzira da li vozim ili ne i opet ne smijem voziti poslije 23 h, iako sam tad u boljem psiho-fizičkom stanju nego mnogi stariji pod uticajem alkohola. Kao da su godine bitne, jer nisamo svi isti! :icon_sad::icon_sad::icon_sad:
 
Član
rogy je napisao(la):
Samo izmišljaju neke gluposti, a glavni uzročnik saobraćajnih nesreća je još uvijek nedovoljno sankcionisan. Glavni uzročnik nisu godine nego ALKOHOL, kad svaki zaustavljeni vozač bude morao da radi alko test i svi koji imaju veću količinu alkohola od dozvoljene dobiju veliku kaznu (npr. 1 000 KM), onda će se popraviti stanje na našim putevima.
Ja kao mladi vozač uopće ne konzumiram alkohol bez obzira da li vozim ili ne i opet ne smijem voziti poslije 23 h, iako sam tad u boljem psiho-fizičkom stanju nego mnogi stariji pod uticajem alkohola. Kao da su godine bitne, jer nisamo svi isti! :icon_sad::icon_sad::icon_sad:


potpis ko kuca na ovo. samo treba pored te kazne od 1000 KM i vozacku bar godinu dana ako ne cak i ponovno polaganje. Pozzz
 
Član
zile je napisao(la):
rogy je napisao(la):
Samo izmišljaju neke gluposti, a glavni uzročnik saobraćajnih nesreća je još uvijek nedovoljno sankcionisan. Glavni uzročnik nisu godine nego ALKOHOL, kad svaki zaustavljeni vozač bude morao da radi alko test i svi koji imaju veću količinu alkohola od dozvoljene dobiju veliku kaznu (npr. 1 000 KM), onda će se popraviti stanje na našim putevima.
Ja kao mladi vozač uopće ne konzumiram alkohol bez obzira da li vozim ili ne i opet ne smijem voziti poslije 23 h, iako sam tad u boljem psiho-fizičkom stanju nego mnogi stariji pod uticajem alkohola. Kao da su godine bitne, jer nisamo svi isti! :icon_sad::icon_sad::icon_sad:


potpis ko kuca na ovo. samo treba pored te kazne od 1000 KM i vozacku bar godinu dana ako ne cak i ponovno polaganje. Pozzz

Mislio sam da ne komentarisem ovo jer jos nisam polozio, ali POTPIS za ovo, ziva istina, i sad stvarno ovi mladji manje piju, a ovi stariji neznaju za granicu, pa kad sednu u auto bude svasta...:icon_mad:
 
Član
Ne treba zaboraviti ni roditelje, tj. odgoj kod ovih mladih, bezobrazno/bahato velika vecina se ponasa... sjedne u auto i eto ga odmah pale "4", naganjaju se po gradu. Treba samo lupati dobro po dzepu, pa ce svi normalnije voziti.

A ovaj zakon u hrvatskoj ne vrijedi za strance, samo za njih, a oni se najvise zale sto je kod njih zaokruzeno na 100konja, a mnogi recimo 1.9tdi imaju 105 i sl...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top