Mladi vozaci

Mladi vozaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
rogy je napisao(la):
Samo izmišljaju neke gluposti, a glavni uzročnik saobraćajnih nesreća je još uvijek nedovoljno sankcionisan. Glavni uzročnik nisu godine nego ALKOHOL, kad svaki zaustavljeni vozač bude morao da radi alko test i svi koji imaju veću količinu alkohola od dozvoljene dobiju veliku kaznu (npr. 1 000 KM), onda će se popraviti stanje na našim putevima.
Ja kao mladi vozač uopće ne konzumiram alkohol bez obzira da li vozim ili ne i opet ne smijem voziti poslije 23 h, iako sam tad u boljem psiho-fizičkom stanju nego mnogi stariji pod uticajem alkohola. Kao da su godine bitne, jer nisamo svi isti! :icon_sad::icon_sad::icon_sad:

prvi uzrocnik je neprilagodjena brzina(prebrza voznja) u datim uslovima i preticanja a na drugom je mjestu dejstvo alkohola,kako god okrenes ovo dvoje izgleda ne moze nikako da se iskorjeni... nazalost
 
Član
jbg ja sam tako cu a znam da taj zagon postoji valjda ne dodje ni nama xD




imam u planu uzimat BMW-a 320i 95 kw to je 129 ks


pa zato sam i pitao
 
Član
Zakon je odlican,

al treba staviti kao u Italiji do 79ks

i tako dvije godine vozis malu masinicu dok se ne ustelis

kasnije predjes na nesto jace i vece ako zelis.

Svakako podrska za ovaj zakon ako ikad stupi na snagu.
 
Član
Nije los taj zakon, samo ga bolje implementirati.

Ogranicenje na snagu recimo prve dvije godine, do tad se vec nesto nauci i skupi nekog iskustva, pa je lakse.
 
Član
Mladi vozaci su do 23 godine, nema veza sa onim "P"... u hrvatskoj je tacno precizirano od 16-24 mladi vozaci... a kod nas, pa kao i sve ostalo je to malo vise specificno, sa vise tumacenja;)
 
Član
Limpi je napisao(la):
Mladi vozaci su do 23 godine, nema veza sa onim "P"... u hrvatskoj je tacno precizirano od 16-24 mladi vozaci... a kod nas, pa kao i sve ostalo je to malo vise specificno, sa vise tumacenja;)

ma kod nas se nista ne zna,zaostali smo, dobro smo zaostali
 
Administrator
ovo je sramota... ako se uvede taj zakon kao da ce se to postovati... hoce malo sutra... ta snaga po meni uopste nije bitna jer doci ce neko sa stojadinom i napraviti sranje... isto kao sto je poslije 23 sata uvedeno da se ne smije voziti, a vecina saobracajki dogadja se do 23 sata,,, tako da su to samo gluposti:icon_biggrin:
 
Član
Ne rijetko mi se desava da ovi sa slovom p pogotovo zenske osobe oduzimaju prednost,a ovi sto divlaju su posebna prica slabo se radi u ovim auto skolama izgleda da se i dalje kupuju vozacke...A sto se tice ovoga to je totlana glupost pa sta onda ljudi koji imaju jednoa auto n jihova djeca ne mogu voziti nemamo mi standard za ovo a ni propratnih zakona...Prvo kroz auto skole treba edukovati mlade vozace a ne da samo onako radi reda prodju budala moze belaj i sa 60ks napraviti...Treba uvesti poseban sistem kaznjavanja za mlade vozace jer ce to dosta psihicki drugacije djelovati na njih nestarije vozace.
 
Član
Moze belaj i sa 60 KS napravit, al manje su sanse da ga napravi a i manji ce belaj biti vjerovatno.
 
Legend
pa eno mangup usmrtio policajca s jugom od 60 ks.ljudi moji mogu se uvoditi kojekakve gluposti i zakoni ali nesrece ce se uvijek dogadjati...
 
Član
Upravo to, belaj se napravi i sa jugom i sa necim novijim. A ove auto skole, pa oni uce da polozis samo na ispitu, pa kasnije dodje neka cura ili neko ko nije savladao pa da vidis ukljucivanja na "autoput"... strasno... , ili kad semafor ne radi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top