Mjenjanje akumulatora

Mjenjanje akumulatora

Član
Golf 4 TDI PD

Mjenjanje akumulatora na tom autu jeli moguce uraditi kad je auto upaljeno, mism hoce li se ugasit jer ne smijem ugasenog radit jer cu izgubit KOD na radiu
 
Golf 4 TDI PD

Mjenjanje akumulatora na tom autu jeli moguce uraditi kad je auto upaljeno, mism hoce li se ugasit jer ne smijem ugasenog radit jer cu izgubit KOD na radiu
Ugasiti se neće ako je sve na sistemu punjenja uredno, pazi da ti + potencijal ne dođe u kontakt s masom, ali to odradi što brže jer nije preporučljivo to raditi zbog elektronike ( neko stručniji neka ti bolje objasni ako sam nešto fulao )
 
Član
Ja znam da vecina trazi kod kad se prebacuje u drugo auto. Meni nikad ni na jednom autu nije trazio kod kad je skidana klema,al kad se prebaci u drugo,trazi kod
 
Član
nije preporučljivo to radit, jer ako je neko stavljao one kineske reglere na alternator zna se desit da kad skines klemu, regler se zbuni i počne napon da mu se diže preko 14,4V tako da bi ti svi potrošači koji su upaljeni u datom momentu mogli pocrkat.
 
BHT Ovisnik
Akumulator ili starter sam govori u imenu da sluzi za start. Mjenjao sam i sudjelovao u mjenjanju AKU dok je upaljen auto. On dok radi po nekoj logici i onako ne crpi akumulator nego dok se vrti motor vrti se alternator i auto se snabdjeva energijom... Ja sam i u sebe tako mjenjao da se ne izbrisu podatci kao sto se zna desiti.
 
Top