Mitsubishi Eclipse GST

Mitsubishi Eclipse GST

Nakon godinu dana došlo vrijeme da se tema opet malo otvori i doda ponešto što s eu međuvremenu radilo…puno toga se radilo ali su to sve zapravo bili popravci za kretenima (moram tako da ih nazovem jer to jesu!) od prethodnih vlasnika koji ne samo da nisu mazili ovo auto, nego su ga gazili i uništavali kako su stigli a očito se sve slomilo na meni da sam ja morala da krpim ono što su oni godinama uništavali!Nema smisla ni nabrajati čega je sve tu bilo, glavno da je puno toga urađeno koliko je bilo u mojoj moći a sada je ipak došlo vrijeme da se ja i Clipsa rastanemo :icon_cry: Nemam više snage ni volje da slušam one koji mi stalno isto ponavljaju tako da je bolje ovako…za sada ide u oglase ako se nađe potencijalni kupac (a ja se potajno možda nadam i suprotnom).Kada bi ostala u mom vlasništvu ja znam tačno šta bih uradila sa njom, ali da li će do toga doći ili će ipak naći novog vlasnika to ću još vidjeti…
Eh pa ovako da se napiše par stvari koje se radile za ovo vrijeme...
pošto ovi farovi koji su prethodno navedeni u temi su bili kupljeni na Ebayu ali kako i tamo ima prodavaca kao i svugdje koji petljaju, misteriozno su otišli nekom drugom ko je kupio iste a prodavac je imao samo jedan par!Nakon mjesec dana peglanja sa njim da mi nađe zamjenske, što nije uspio jer su se prestali proizvoditi, novac je vraćen i kupila sam samo providne žmigavce jer jednog starog i tako nije bilo a drugi svakako nije nešto.
Stari žmigavci:

Novi postavljeni na auto:



Kad već nisu mogle da budu neke bolje felge onda sam odlučila da bar ove malo uredim:

Napokon su zamijenjene i tablice za one kakve su i trebale da budu od početka:


Ovo su bile samo stinice jer za krupnije stvari nije bilo vremena od drugih problema pa ako ništa bar sam te detalje uspjela da uradim.
Na početku je pronađen mali uzročnik velikog problema:

A nakon njega je nastao drugi i do tada najveći...počla je da dimi nakon jednog mog testiranja po gradu, a odslužila svoje definitivno nakon puta do Slavonskog i nazad... :

Nakon toga je auto veći dio vremena stajalo s obzirom da od vožnje u takvom stanju nije bilo ništa a na kraju ni od samog paljenja auta.Kada je napokon sve popravljeno i smontirano auto, problem s paljenjem se pokazao da nije ni bio u senzoru kako smo mi mislili.Uz malo pomoći Lasera (isto auto kao Eclipse, proizvodnja Chryslera) i malo razgledanja po autu nađen je i uzročnik tog problema:

(slika sa Ebaya, zaboravila svoj slikati)
Riješeno i to tako da sada auto i pali i vozi napokon kako je trebalo odavno :icon_smile:
A ovo bi bilo nešto novijih slika auta:







Sjedište vozača na žalost od početka skroz poderano a meni žao da sve presvučem u eko kožu radi njega samo a pored drugih troškova nemoguće bilo da to dođe na red





Znam, pretjerujem sa slikama, al ovo je ništa od onog koliko ih ima...šta ću, priznajem, meni je prelijepa (zaljubljena sam u nju, kako god :D ) :icon_smile:
Kako ću se rastati od nje to još uvijek ne znam al se tješim... :icon_sad:
 
Član
joj interijera:icon_eek:
zadnja klupa je vrh,a i obrtomjer...love high rpm:cool::cool:
fin mitsu pravo,rijetkost kod nas;)
valjda ce ubuduce bit sve ok s njim,il kod tebe il kod nekog drugog vlasnika;)
 
Administrator
napokon znaci rijeseno je, haj nek je sa srecom i da te slusa, makar dok ga ne udas :icon_smile:
 
Član
ma neces ti to prodati.... valjda je sad doslo sve na svoje... pa se nece kvariti.... pa je ti ostavis sebi... i nastavi se veza izmejdu eclipse i djavolice... :D
 
edoze je napisao(la):
joj interijera:icon_eek:
zadnja klupa je vrh,a i obrtomjer...love high rpm:cool::cool:
fin mitsu pravo,rijetkost kod nas;)
valjda ce ubuduce bit sve ok s njim,il kod tebe il kod nekog drugog vlasnika;)

I meni je interijer naročito extra, samo mi ovo sjedište !bode u oči" al eto ako ostane, napraviće se i to :icon_smile:
I ja se nadam da će bit ok a ne znam više stvarno šta bi moglo da ne bude :icon_rolleyes: teško se sjetiti još stvari koja nije zamijenjena za ovih godinu dana

nismo je napisao(la):
napokon znaci rijeseno je, haj nek je sa srecom i da te slusa, makar dok ga ne udas :icon_smile:

Jeste konačno, ECU na kraju nije nikako ni radio pa smo našli 3 od kojih je samo s jednim moglo da radi :icon_smile: ja se nadam da će i sljedećeg vlasnika slušati jer ne bih voljela da se sjeća često moje mame kao što sam ja prethodnim :D

bulex je napisao(la):
ma neces ti to prodati.... valjda je sad doslo sve na svoje... pa se nece kvariti.... pa je ti ostavis sebi... i nastavi se veza izmejdu eclipse i djavolice... :D

Moram bar pokušati s prodajom da ne kaže niko da nisam ni pokušala...inače će me se neki ljudi odreći :D

arminnn je napisao(la):
bas je vidim neki dan na dobrinji na ovom istom mjestu gdje slikano al nije imala tablica

Tu živim pa tako da je duži period tu stajala...tablice bile u kući dok nismo riješili problem s autom i da se uapli konačno :icon_smile:
 
Član
Napaceno je ovo auto pravo . . . jedno vrijeme bilo kod nekog momka na pofalicima ispred kafica Models stajalo non stop, kasnije ga uzeo jedan momak sto ga licno znam i njega nikako nije slusao nikako problemi se poceli javljat nakon 10tak dana od preuzimanja auta i nije se imao zivaca uhvatit u kostac s popravkama pa je poslije otisao kod momka od kojeg si ti kupila auto koji ga je ocito josh "doradio" . . . al tebi svaka cast sto nisi odustala do sada (mnogi nebi ni pokusali popravljat) mogu mislit kako je tesko naci dijelove al bila bi steta da ga prodas ako ti se toliko svidja i nakon svega sta si uradila i dovela ga nadam se bar mehanicki u dobro stanje . . . exterijer i interijer je lako radit kad je mashina ispravna i auto ide kako treba zato promisli josh malo . . . nek "prespava":icon_smile: a skupice se kesh za felgice kakve dobre i sjedista i ja mu nevidim vishe mane ovak na oko ;) zato samo lagano i sretno u daljim radovima ako se odlucis za njihov nastavak a i da ga udomis dobro da bar vratish te pare sto si ulozila kolko tolko ako se odlucis na prodaju! U svakom slucaju sretno !
Et pozz od mene !;)
 
nihad3tzo je napisao(la):
Napaceno je ovo auto pravo . . . jedno vrijeme bilo kod nekog momka na pofalicima ispred kafica Models stajalo non stop, kasnije ga uzeo jedan momak sto ga licno znam i njega nikako nije slusao nikako problemi se poceli javljat nakon 10tak dana od preuzimanja auta i nije se imao zivaca uhvatit u kostac s popravkama pa je poslije otisao kod momka od kojeg si ti kupila auto koji ga je ocito josh "doradio" . . . al tebi svaka cast sto nisi odustala do sada (mnogi nebi ni pokusali popravljat) mogu mislit kako je tesko naci dijelove al bila bi steta da ga prodas ako ti se toliko svidja i nakon svega sta si uradila i dovela ga nadam se bar mehanicki u dobro stanje . . . exterijer i interijer je lako radit kad je mashina ispravna i auto ide kako treba zato promisli josh malo . . . nek "prespava":icon_smile: a skupice se kesh za felgice kakve dobre i sjedista i ja mu nevidim vishe mane ovak na oko ;) zato samo lagano i sretno u daljim radovima ako se odlucis za njihov nastavak a i da ga udomis dobro da bar vratish te pare sto si ulozila kolko tolko ako se odlucis na prodaju! U svakom slucaju sretno !
Et pozz od mene !;)
Ja znam čovjeka koji je imao godinama i većinom je njegov sin vozao, on živi negdje kod RTV-a, slučajno upoznala i njega i ženu mu kada sam tek kupila auto, ostavili ga ispred njegove radnje i tako ispričao mi on nekih stvari o njemu...ovaj od kojeg sam ga ja kupila je uzeo sa motorom koji nije ni radio...pukao zupčasti i polupana dva klipa što je on kasnije radio i ofarbao auto u ovu boju i kad je opet paljenje zezalo prodao je.Nije bilo nikavih papira na njegovo ime niti na bilo koga od vlasnika iz Sarajeva, a ja sma išla u Bugojno da odjavim auto jer je tamo bilo zadnji put registrovano, s timd a je zadnja registracija bila 2006.Ja sam imala volje da radim auto i još uvijek je imam ali nemam uslove više za toga :icon_sad: ako ostane kod mene možda nekad i bude nade za toga ali za sad teško...ima tu dosta stvari koje bih ja uradila ali što se tiče ispravnosti ne bi trebalo da bude još nekih problema sa njom :icon_rolleyes:
 
Član
djavolica je napisao(la):
nihad3tzo je napisao(la):
Napaceno je ovo auto pravo . . . jedno vrijeme bilo kod nekog momka na pofalicima ispred kafica Models stajalo non stop, kasnije ga uzeo jedan momak sto ga licno znam i njega nikako nije slusao nikako problemi se poceli javljat nakon 10tak dana od preuzimanja auta i nije se imao zivaca uhvatit u kostac s popravkama pa je poslije otisao kod momka od kojeg si ti kupila auto koji ga je ocito josh "doradio" . . . al tebi svaka cast sto nisi odustala do sada (mnogi nebi ni pokusali popravljat) mogu mislit kako je tesko naci dijelove al bila bi steta da ga prodas ako ti se toliko svidja i nakon svega sta si uradila i dovela ga nadam se bar mehanicki u dobro stanje . . . exterijer i interijer je lako radit kad je mashina ispravna i auto ide kako treba zato promisli josh malo . . . nek "prespava":icon_smile: a skupice se kesh za felgice kakve dobre i sjedista i ja mu nevidim vishe mane ovak na oko ;) zato samo lagano i sretno u daljim radovima ako se odlucis za njihov nastavak a i da ga udomis dobro da bar vratish te pare sto si ulozila kolko tolko ako se odlucis na prodaju! U svakom slucaju sretno !
Et pozz od mene !;)
Ja znam čovjeka koji je imao godinama i većinom je njegov sin vozao, on živi negdje kod RTV-a, slučajno upoznala i njega i ženu mu kada sam tek kupila auto, ostavili ga ispred njegove radnje i tako ispričao mi on nekih stvari o njemu...ovaj od kojeg sam ga ja kupila je uzeo sa motorom koji nije ni radio...pukao zupčasti i polupana dva klipa što je on kasnije radio i ofarbao auto u ovu boju i kad je opet paljenje zezalo prodao je.Nije bilo nikavih papira na njegovo ime niti na bilo koga od vlasnika iz Sarajeva, a ja sma išla u Bugojno da odjavim auto jer je tamo bilo zadnji put registrovano, s timd a je zadnja registracija bila 2006.Ja sam imala volje da radim auto i još uvijek je imam ali nemam uslove više za toga :icon_sad: ako ostane kod mene možda nekad i bude nade za toga ali za sad teško...ima tu dosta stvari koje bih ja uradila ali što se tiče ispravnosti ne bi trebalo da bude još nekih problema sa njom :icon_rolleyes:

Ma bila je ta Eclipse u mutnim vodama posudjivanja i naplacivanja svega i svacega ako me razumijes . . . Jbg zao mi sto to cujem skup sport automobilizam, al hajd nikad se nezna mozda bude prilike malo kasnije pa novija eclipse legne, u svakom slucaju sretno! Nedaj je svakom u ruke!:)
 
Ma moguće svašta, ne ulazim u to :icon_smile: ja znam da sma morala papire sama lično da regulišem jer su mi u osiguranju 200 km tražili za to i od regularnog auta bi mi napravili ilegalno tako da sam ja i to riješila legalnim putem, dobila carinsku deklaraciju i kartu vozila tj kopiju saobraćajne iz Italije, kopirala sebi primjerke da imam i vratila ljudima ponovo :icon_smile: Nadam se i ja da će naći nekog vlasnika koji će je paziti još više nego ja i naravno hvala na lijepim željama :) Eclipse druge generacije je svakako i bila uvijek my dream pa možda se nekad i nabavi :icon_smile:
 
Član
Dobar auto ne vrijedi da sad odustanas doce i bolji dani:cool: , mada znam kako je kad ulozis trud i pare a opet ne bude kako ocekujes a iz iskustva tesko je naci i majstora kako treba svi nesto pametuju ,ali i ako je prodas kupices ti jos bolje ;).
Sa srecomm ..
 
bmw 330d je napisao(la):
Dobar auto ne vrijedi da sad odustanas doce i bolji dani:cool: , mada znam kako je kad ulozis trud i pare a opet ne bude kako ocekujes a iz iskustva tesko je naci i majstora kako treba svi nesto pametuju ,ali i ako je prodas kupices ti jos bolje ;).
Sa srecomm ..

Hvala svakako :icon_smile: vidjećemo šta će biti, za sada je bilo nekih poziva za auto, pa da li će otići ili ne ne znam još...ako je registrujem onda ne dam ja sigurno, al eto za sad nek stoji ovako, sluša me napokon pa mi se i žao rastati al eto...a majstor je i više nego izašao u susret, iznenadio me čovjek na kraju koliko je zapravo pomogao više o svom trošku nego o mom
 
Top