Mala pomoc u vezi ebay-a

Mala pomoc u vezi ebay-a

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nakon sto sam skontao da mi nema druge nego da narucim preko ebay-a neke dijelove,nasao sam na Njemackom ebayu na aukciji,pa posto se nisam nikad susretao sa tim kako to hoda ,placanje dostava,narudzba,moze li me tu neko zahebat da ja uplatim a da nedobijem to,sta sve treba da bi mogao kupiti nesto....sve vezano za to......
pa posto znam da ovdje ima dosta ljudi koji su to vec radili,da mi oni malo poblize objasne i da me upute....:icon_question:
Btw ako ima neka firma koja se bavi sa tim narudzbom i to,ili neko od vas da mi naruci to,pa nek sebi uzme proviziju,nemora se nista dzabe...
 
Član
to ti je najbolje ako imas nekoga tamo...
prvo ja ne znam kako mislis uplatiti,pa sta ce biti na carini?
mmm ja ne bih tako smio...
ustvari ja i nisam tako radio... :lol:
ja nasao neke stvarcice i drugar licitirao za mene i kada bude dolazio,donese...
 
Član
ljuboje je napisao(la):
to ti je najbolje ako imas nekoga tamo...
prvo ja ne znam kako mislis uplatiti,pa sta ce biti na carini?
mmm ja ne bih tako smio...
ustvari ja i nisam tako radio... :lol:
ja nasao neke stvarcice i drugar licitirao za mene i kada bude dolazio,donese...

a najgore je sto nemam nikoga tamo,to je problem....nema ko da licitira za mene....:icon_sad:
 
Član
Ako ti ponuda prodje imas neki rok za uplatu i stvar ti se salje kako ste se dogovorili.

Nema tu neke ceste muljaze, vidis rejting svakog korisnika i to ti je otprilike to.

Bitno je za naglasiti da ti je postarina do BiH 50€ minimalno, a navise ako se prelazi neka kilaza ili vrijednost robe, te na kraju gabariti. valja pitati prodavca prije zavrsetka licitacije pitati sve detalje da kasnije ne bude nisam znao.

Robu obavezno placas preko paypala tako da ebay u neku ruku garantira sigurnost koliko je moguce a u slucaju da nisi dobio postu i to dokazes dobijes novac nazad ili dio novca..

Carinu ocekuj, na posti carinujenja ce ti otvoriti paket i po fakturi uracunati carinu i PDV... to placas prilikom preuzimanja paketa.
 
Član
vidi...mnogi ne salju za bih, to moras shvatit...tako da ti jedino preostaje da nekog nadjes ko je gore ili u austriji...(imas ebay.at sa istim stvarima)...
ne moze te niko zajebat, jer ne smije...ukoliko zajebe, ti imas pravo tuzit ebay, i naplatit veliku stetu, a oni ce dalje njega tuzit i s njim se ganjat na sudu...
takodje da si bas siguran da nece, imas kod svakog prodavaca onu kao reputaciju, samo sto je tamo u postotcima pozitive...to gledas, ako je svako ocijenio dobro, bice oko 99% npr, znaci dobro...
otvori racun, sve ti mozes uradit, samo moras eto neciju adresu dat ili iz njemacke, ili iz austrije...
poz
 
Član
vidi ako ima ko sa foruma da zivi tamo...
momak ti donese i fino momka castis...(koliko god da das momku,izace te manje nego troskovi postarine i carine...)
 
Član
pa to bi najbolje i bilo, evo cekat cu mozda se neko i javi...ma normala da castim...:D

http://cgi.ebay.de/VW-Passat-Doppel-DIN-Umbausatz-Wurzelholz-MFD-Navi_W0QQitemZ300302462804QQcmdZViewItemQQptZKonsolen_Halter?hash=item300302462804&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

ovo je u pitanju,a ima jos nekih stvarcica....pa ako bi neko mogao ko tamo zivi.....da se dogovorimo...
 
prvo da odg na nekoliko tvrdnji.
naravno da te mogu zeznuti,narucis felge i paketu dobijes nekoliko cigli i obrises se pod nos.i da,nemozes mu nista,kakve tuzbe...
druga stvar je ta,da kod ovih ponuda gdje stoji lecitacija cijena u zadnjim momentima pred istekom toliko poraste,da se iznenadis.najbolje je naci oglase gdje se prodaje sa fixnom cijenom.
ja ti mogu naruciti preko kolege iz slo sta god hoces.on sa tim barata,ja nemam otvoren paypal racun.meni je dosad narucio dosta stvari,gewinde,stopove itd...
pa eto ako hoces rado cu pomoci,preko carine nije problem stalno nesto vozim.
jedino moras poslati pare,jer nece da narucuje bez para-lose iskustvo.
 
Član
e ***** ga...jesil ti procito kad pravilnik ebay-a...
niko nije reko da te ne moze zajebat, nego ne smije...jer ce ebay njega oderat, a ti ebay...
 
Član
Ja naručujem preko Ebay-a i nikad me nisu za*ebali.. Plaćanje se vrši putem Paypal-a i moraš imat neku kreditnu karticu preko koje napraviš account i kupuj. Treba voditi računa o reputaciji i dostavi.
 
Član
abdulmalik je napisao(la):
prvo da odg na nekoliko tvrdnji.
naravno da te mogu zeznuti,narucis felge i paketu dobijes nekoliko cigli i obrises se pod nos.i da,nemozes mu nista,kakve tuzbe...
druga stvar je ta,da kod ovih ponuda gdje stoji lecitacija cijena u zadnjim momentima pred istekom toliko poraste,da se iznenadis.najbolje je naci oglase gdje se prodaje sa fixnom cijenom.
ja ti mogu naruciti preko kolege iz slo sta god hoces.on sa tim barata,ja nemam otvoren paypal racun.meni je dosad narucio dosta stvari,gewinde,stopove itd...
pa eto ako hoces rado cu pomoci,preko carine nije problem stalno nesto vozim.
jedino moras poslati pare,jer nece da narucuje bez para-lose iskustvo.
a evo neka mi licitira za ovo sto sam poslao link gore ,ponuda je jos 4 dana,i nek kaze koliko je para,jer hitno mi je,a ima samo jedna ponuda neki lik ponudio 1 euro,sad samo ostavi i u zadnjem satu digne cijenu,i postarine je 7 eura,aj please pogldaj to sa njim za ovo...
 
Član
naravno da te moze zeznuti,ja sam zavrnut jednom za 50 eur,vrsio placanje preko paypala,jos ono pise osigurano do 1000 eur...i na kraju kad se sve zavrsilo dotle je doslo da ne mogu meni isplatiti te pare,ali ako on bude imo na paypal racunu taj iznos meni ce prebaciti,naravno covjek izvaro svijeta i zatvorio i i ebay i paypal acc,poslije je mozda otvorio neki drugi...

almyr,ovo sto hoces,do kolko si spreman ici sa cijenom da se ukljucim u aukciju,mogu to imati u tuzli,imas li nekog ko to moze iz tz do tebe dovuci
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
naravno da te moze zeznuti,ja sam zavrnut jednom za 50 eur,vrsio placanje preko paypala,jos ono pise osigurano do 1000 eur...i na kraju kad se sve zavrsilo dotle je doslo da ne mogu meni isplatiti te pare,ali ako on bude imo na paypal racunu taj iznos meni ce prebaciti,naravno covjek izvaro svijeta i zatvorio i i ebay i paypal acc,poslije je mozda otvorio neki drugi...

almyr,ovo sto hoces,do kolko si spreman ici sa cijenom da se ukljucim u aukciju,mogu to imati u tuzli,imas li nekog ko to moze iz tz do tebe dovuci

a nemam nikog trenutno u tz,ali lako bi se ja za to snasao,ima ljudi sto idu iz mostara u tz koji bi preuzeli to......samo da je dobit ovo, pa suber bi bilo ako bi mogao da se ukljucis u aukciju,pa neznam mozda do nekih 20-25 eura maximala,valjda nije puno to.... mislim da je to najbolje cekat do zadnjeg sata pa onda ponudit jer mozda taj ko je ponudio ne bude online i dobijemo...aj drzim ti palceve,i kako da ja onda tebi pare posaljem...
;)
 
Član
ako predje cijenu hebat mu mateer bit ce i drugih....naletit ce valjda....neznam ja bih najradije na aukciji ova navigacija sto ima al ko ce mi garantovat da je to ispravno....
 
Član
Deyo je napisao(la):
RNS MFD2 ? edit: vidio sam da jeste.
Ne znam šta da ti kažem, kockanje :D

ne nego RNS MFD1,odavno trazim al izgleda nigdje u bih nema i ako ima to svak cijenu udari nenormalno,a na ebay aukcija ima ih nekoliko ono ponuda 1Euro,al treba bit dovoljno sretan da u nekoj normalnoj cijeni dobijes aukciju,a pojma nemas jel ispravna!!!:icon_confused:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top