Mala pomoc u vezi ebay-a

Mala pomoc u vezi ebay-a

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
sto se tice to cekanja zadnjeg sata,ti mozes odma staviti da ti je max ponuda 500 eura,i sam ebay ce dizati za tebe do 500 eura,pa dokle dodje dodje,dakle ako neko ponudi 3 eura a ti si stavio max 500,ebay ce ponudit 3,50 i ako ostane do kraja 3.5 tvoje je za 3,5 neovisno sto si stavio max 500 eura,zato sam te pito kolko si voljan max ponuditi da znam dokle da idem
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
sto se tice to cekanja zadnjeg sata,ti mozes odma staviti da ti je max ponuda 500 eura,i sam ebay ce dizati za tebe do 500 eura,pa dokle dodje dodje,dakle ako neko ponudi 3 eura a ti si stavio max 500,ebay ce ponudit 3,50 i ako ostane do kraja 3.5 tvoje je za 3,5 neovisno sto si stavio max 500 eura,zato sam te pito kolko si voljan max ponuditi da znam dokle da idem
aha ok nema problema,ti se bolje razumisu to,aj vidit cu ja sa starim sutra da jos malo dignem cijenu vidim vec su je ovi na ebay-u podigli na 20 eura.......
 
Član
ici ce to sigurno do jedno 50-60 eur,minimalno,ja se nisam jos ukljucio u akciju,napisi kad budes htio

pito sam ga koliko kosta dostava za austriju,odgovorice do sutra nadam se
 
Član
ok najvjerovatnije da cu ti sutra ja napisat.....da vidim sa starim mogu li dignuti cijenu,da i on malo pogura...:icon_biggrin: uglavnom nov u Ovlastenom servisu kosta oko 450KM ja neznam sta je u njemu,nebi da su ga pozlatili...
 
Član
Druze ukljuci se ti sutra ako hoces u aukciju, a ja cu usput malo pratiti kako ide... ovo ide cijena za ovaj dio plus6,90Eura postarine jel tako?aj vidit cu sutra da mozda idemo i do 30 evrica...:p
ako ovo ne prodje ici cemo na nesto drugo...pozz i hvala na pomoci druze...
 
Član
almyr je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
naravno da te moze zeznuti,ja sam zavrnut jednom za 50 eur,vrsio placanje preko paypala,jos ono pise osigurano do 1000 eur...i na kraju kad se sve zavrsilo dotle je doslo da ne mogu meni isplatiti te pare,ali ako on bude imo na paypal racunu taj iznos meni ce prebaciti,naravno covjek izvaro svijeta i zatvorio i i ebay i paypal acc,poslije je mozda otvorio neki drugi...

almyr,ovo sto hoces,do kolko si spreman ici sa cijenom da se ukljucim u aukciju,mogu to imati u tuzli,imas li nekog ko to moze iz tz do tebe dovuci

a nemam nikog trenutno u tz,ali lako bi se ja za to snasao,ima ljudi sto idu iz mostara u tz koji bi preuzeli to......samo da je dobit ovo, pa suber bi bilo ako bi mogao da se ukljucis u aukciju,pa neznam mozda do nekih 20-25 eura maximala,valjda nije puno to.... mislim da je to najbolje cekat do zadnjeg sata pa onda ponudit jer mozda taj ko je ponudio ne bude online i dobijemo...aj drzim ti palceve,i kako da ja onda tebi pare posaljem...
;)

Nema veze jeli ucesnik online ili ne, ako je dio trenutno na cijeni npr 5€ a ti ponudis 10€ ebay te stiti tako sto ce staviti ponudu 5.5€ i ako tebe nema online a drugi ucesnik stavi 6€ ebay automatski stavlja 6.5€ i sve tako dok ne dodje do cifre koju si bio spreman platiti... zato cijene i narastu u zadnji sekund jer na kraju dobije onaj ko je dao najvise. A ako se i desi da je aukcija prosla neopazeno i prodavac nije dobio neku ocekivanu cifru i nije bilo natjecatelja onda moze ponoviti aukciju itd itd

Deyo je napisao(la):
Šalji busem, inače će ocariniti više nego što košta sam proizvod :)

Nece i ne mogu tako, zna se PDV osnovica i zna se tarifni broj robe po kojoj se racuna carina...

Mene na neki 20€ robe el sklopa izadje 3KM carine + 1KM poste "obavjesti o paketu" i to je to..
 
Član
almyr je napisao(la):
Druze ukljuci se ti sutra ako hoces u aukciju, a ja cu usput malo pratiti kako ide... ovo ide cijena za ovaj dio plus6,90Eura postarine jel tako?aj vidit cu sutra da mozda idemo i do 30 evrica...:p
ako ovo ne prodje ici cemo na nesto drugo...pozz i hvala na pomoci druze...

6.90 je postarina za njemacku,ja sam ga pito koliko je za austriju jos juce i nije mi odgovorio,mozda ni ne salje za austriju
 
Narucih ja tako iz srbije elektroniku za motor, poslah pare covjeku (dabogda tableta s njima kupovao) opali me za 100eurica

Ne narucujem vise nista i ne placam dok ne preuzmem...:lol:
 
Član
m50b25 je napisao(la):
almyr je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
naravno da te moze zeznuti,ja sam zavrnut jednom za 50 eur,vrsio placanje preko paypala,jos ono pise osigurano do 1000 eur...i na kraju kad se sve zavrsilo dotle je doslo da ne mogu meni isplatiti te pare,ali ako on bude imo na paypal racunu taj iznos meni ce prebaciti,naravno covjek izvaro svijeta i zatvorio i i ebay i paypal acc,poslije je mozda otvorio neki drugi...

almyr,ovo sto hoces,do kolko si spreman ici sa cijenom da se ukljucim u aukciju,mogu to imati u tuzli,imas li nekog ko to moze iz tz do tebe dovuci

a nemam nikog trenutno u tz,ali lako bi se ja za to snasao,ima ljudi sto idu iz mostara u tz koji bi preuzeli to......samo da je dobit ovo, pa suber bi bilo ako bi mogao da se ukljucis u aukciju,pa neznam mozda do nekih 20-25 eura maximala,valjda nije puno to.... mislim da je to najbolje cekat do zadnjeg sata pa onda ponudit jer mozda taj ko je ponudio ne bude online i dobijemo...aj drzim ti palceve,i kako da ja onda tebi pare posaljem...
;)

Nema veze jeli ucesnik online ili ne, ako je dio trenutno na cijeni npr 5€ a ti ponudis 10€ ebay te stiti tako sto ce staviti ponudu 5.5€ i ako tebe nema online a drugi ucesnik stavi 6€ ebay automatski stavlja 6.5€ i sve tako dok ne dodje do cifre koju si bio spreman platiti... zato cijene i narastu u zadnji sekund jer na kraju dobije onaj ko je dao najvise. A ako se i desi da je aukcija prosla neopazeno i prodavac nije dobio neku ocekivanu cifru i nije bilo natjecatelja onda moze ponoviti aukciju itd itd

Deyo je napisao(la):
Šalji busem, inače će ocariniti više nego što košta sam proizvod :)

Nece i ne mogu tako, zna se PDV osnovica i zna se tarifni broj robe po kojoj se racuna carina...

Mene na neki 20€ robe el sklopa izadje 3KM carine + 1KM poste "obavjesti o paketu" i to je to..



aha skonto sam ovo u vezi licitiranja i ponuda....;)

lov2xlr8 je napisao(la):
almyr je napisao(la):
Druze ukljuci se ti sutra ako hoces u aukciju, a ja cu usput malo pratiti kako ide... ovo ide cijena za ovaj dio plus6,90Eura postarine jel tako?aj vidit cu sutra da mozda idemo i do 30 evrica...:p
ako ovo ne prodje ici cemo na nesto drugo...pozz i hvala na pomoci druze...

6.90 je postarina za njemacku,ja sam ga pito koliko je za austriju jos juce i nije mi odgovorio,mozda ni ne salje za austriju
ma nema razloga da se sekiramo,ako odgovori odgovori........;)
 
Član
Eh evo da napomenem da je bila veoma uspjesna saradnja sa lov2xlr8 (Emir),momak je fer i korektan maximala, i ovim mu se putem puuuuuno zahvaljujem,i da jos napomenem da nebi ispalo sad uzeo sebi jos love i to......stvarno nije htio ni feninga da uzme za to sve sto je narucivao,itd.......uglavnom kad dodje u Mostar dobit ce ogromnu vocnu salatu iz Oscara....hehhehe
neki dijelovi su naruceni,i najvjerovatnije stizu u nedelju u sarajevo, ostalo je jos nekih dijelova koje sam mislio uzimat, ali je sada vec kasno jer covjek nema kada ,dolazi ovamo......Pa cemo kontat nesto kad se vrati ....

Posto ima neka ponuda koja bi mi trebala sto priej na ebay-u,a traje jos 1dan i nekoliko sati, ima li iko iz Njemacke da bi mi mogao izaci u susret ovako kao lov2xlr8.......Ako ima iko da se javi sto prije....

I THNX SVIMA NA KOMENTARIMA I SAVJETIMA ZA KUPOVINU PREKO EBAY-a;)
 
Član
Samo sam zaboravio da kazem,Trebao bi mi i neko iz Svicarske,nije za ebay i aukciju,nego za neke nastavke od auspuha.......a ta firma sto prodaje uopste NEMA MAIL da ih pitam sta me interesuje,nego moras zovnuti na telefon.....smijesno..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top