Lifan Lf 50QT 8D by Taaky

Lifan Lf 50QT 8D by Taaky

Član
sto moram opet polirat...poliro sam ko konj...evo spremam se za lakiranje..onim malim kistom cu..lakse je
 
Član
Taaky je napisao(la):
meni je predobar...doduse ja ga i derem ..al ga i pazim...ja nisam imo nista ozbiljni kvarova..samo redovan servis samo radio..mjenjanje ulja ..ulja u kocnicama..filter zraka..i promjenio sam remen..to je sve sto je radjeno..nit sta skripi nit ista....a ipak vise volim ovo novo ..iako nije kvaliteta neka..nego neko staro..a malo kvalitetnije

e vidis prijatelju u tome i jest fazon,,ti si na lifanu nakon godinu dana morao mijenjat to sto si naveo,,a ja yamahu vozam 97 je godiste,,nikad nisam mijenjao remen ni filter(samo sam stavio gljivu prije 2 godine)..
al opet lifana prepisam kad se trkamo:123::123:;);)
 
Član
pa i jest prijatelju..a kolko si ti platio toga..a koliko sam ja..kolko para tolko muzike...ovaj je nov oko 1500..ipak ..ovaj je slabije kvalitete..al ovaj remen se mjenja na oko 4 hiljade..ja ga nisam promenio pressao 200km vise ..i puko....ovo je isto kao i sa autima. uporedi npr golf mk3 iz 97 i ..npr neku kiu ..npr piccanto il seed ..to je tako..a taj motor uvjek mozes ..prodat ..iako ima preko 10+ hiljada kilometara..a ovog nece niko pogledat sa toliko ...tako je to..

jbmt ti lak ...lakiro sam nogaru sa lakom na bazi vode..nevalja q.cu ...sve hrapavo od njega..i sjaj nema ni u prici..sad opet moram smirglat..s kojim cu sad samo skinut lak..sa 1000 il 2000 ..i oce li bit bolji onaj obicni lak
 
Član
skini lak brusilicom, kupi bezbojni visokosjajni lak u spreju on ti je 7-8 KM, kad skines lak brusilicom, dobro ga ispoliraj da ne ostanu crne fleke slucajno po nogari, onda je dobro posusi i zakaci nogaru na strik ili na nesto da visi, onda bezbojnim lakom predji 4-5 vrlo tankih slojeva izmedju svakog sloja nek se susi na toplom. i to je to ;)
 
Član
hvala drug..zavrsio sam to danas...nisam bio zadovoljan ..bilo puno oni tackica od bursilice..pa sam ih sad dosta smanjio..ima jos mozda pokoja..al se ni nevidi ..tamo na vrhu..nevidi se to..prelakiro sam sad se susi..vidjecemo ujtru rezultat..pa opet jos jednom prefarbat
 
Član
ma ajde ba dobar je i lifan,,,da se i on sredit..u bosni se sve vise i vise voze lifani,yamasaki,kewey itd....nebi me iznanadilo da se u bosni pocne nesto takvo proizvodit;);););)
 
Član
pa drug pojeftini su ..a nisu losi..neznam stvarno..nebi da se hvalim ni da ga ureknem ..meni je predobar ...samo ga treba cuvat i odrzavat..mjenjat redovno ulje ..imam druga..on ga skoro nikako ni nepazi..sav je raspklapan..tandrce..puca skoro nonstop iz auspuha..al ide on i dalje..sta mislite da i kurblu odradim ovako..da poliram do visokog sjaja..ona nogara druga ce se isto ovako odradit
 
Član
joj prijatelju ti ces ostat bez ruku polirajuci ga,,,al sav tvoj trud nije uzalud pa i to s kurblom,,uh kad bi svi tako pazili motore ko ti..ubaci mu i muziku ,,hehehe
 
Član
znam drug..sve me ruke bole ..al mi nije zao sekunde...kad na proljece izvucem ga akbd iz garaze..bice najbolji skut u gradu..a razmisljo sam i za ziku

a ja nemam osvjetljenje table..kako bi to mogo provest..msm ima malo napravljenja supljina na onoj plastici nazad..al nevalja..pa ja sam mislio stavit il onu poziciju il diodu iz upaljaca..a struju mogu li provest od zice za svjetla ...
 
Član
Eo ga danas ..je sljedilo postavljanj odradjeni djelova na motoric ...stavio sam nogaru koja sam fino odradio i svjetlo novov ..led trake nije bilo puno patnje ..ja sam przadovoljna..sad sam donjeo da odradim kurblu..pa ce onda bit ona dupla nogara ..i jos st ami naumpadne

evo kako sam fino slozio zice od traka do zica ..gdje je prije bila obicna sijalica..izvuko sam + i - .,,,imala je one zabice i samo sam stavio i pritisno ih ..i sve frcera regularno

kako to sve svjetli ..ja sam prezadovoljan..citavu garazu osijaju pozicije...


light show :lol::lol:

samo mi sijalca od kratka/duga ubija pojam ove bjeline..al natrpacemo malo snjega..i bice to to:lol:

evo kako to sve osijaju samo pozicije..ja sam happy samo instrument tabla ruzna..moracu i tu nesto kemijat al ima vremena


i evo kako mi nazad izgleda..moracu nesto uradit sa osvjetljenjem zadnje table..ovako se nevidi ..a i to ce bit jedan dodatak
 
Član
evo ga danas se zamjenenja svjecica..i malo koje slajdranje je bilo.. pa da podjelim s vama..sa svjecicom sam prezadovoljan..nisam mogo vjerovat..kako sad bolje radi...odma prima gas...slajdra cim se gasa malo vise da ... evo koja slika


old vs new ..prevelka razlika ..stara sva otisla

..snimio sam i video kako radi..kasnije cu ga upload...ako vas zanima
 
Član
hvala..i meni se svidja pravo..sad netrebam ni palit kratka svjetla..pravo se vidi fino..a naso sam ih podosta jefitno 10km jedne 24cm..
 
Top