Lifan Lf 50QT 8D by Taaky

Lifan Lf 50QT 8D by Taaky

Član
almire brate..kako 300km..pa ja bi moro onda svaki 2-3 dan mjenjat ulje..a kakav kljuc nesjecam se..a to elektronika mislis na ono kod akumulatora..ko ono upakovano..il ona plasticna bjela tubica neka..
 
Član
Taaky je napisao(la):
almire brate..kako 300km..pa ja bi moro onda svaki 2-3 dan mjenjat ulje..a kakav kljuc nesjecam se..a to elektronika mislis na ono kod akumulatora..ko ono upakovano..il ona plasticna bjela tubica neka..

neznam nisam siguran ,a znam da pise tacno na onoj plastici na motoru kad se mjenja ulje,pogledaj pa ces znat tacno...
a ono kljuc sto si govorio od vw skakavac ili audija pa da od toga prepravis na svoj kljuc za motor...
e odma uz akumulator imaju 2 dzeka jedan sa 4 zice jedan sa 2 zice,a ta tubica to ti je osigurac na plusu...ovo crno dodje
 
Član
koju plastiku mislis..ima ispod motora..kad se sagnes..ima komadic lima..i pise marka model..i koje je god proizveden..a za kljuc..to bi bilo furka..i nije problem stavit kljuc..al mi onda ode alarm u q.ac ....jer kazu da nemoze taj kljuc ..na bilo koji alarm..
sad znam..na koje mislsi..vadio sam to danas..jer mi je bio upo saraf :D ..to je kao oblozeno gumom..i stoji u cosku..i moze se skinut..
 
Član
to ej to sto se tice elektronike paljenja ,upravo to gdje ti je upo saraf,a nije ta plastika sto ti govoris,znas koja plastika, ona gdje dodje ispod nje zamajac odnosno ventilator koji hladi motor,a ta plastika se prva vidi to ej usmjerivac zraka za hladjenje ,imas na njoj onu veliku rupu kud zrak ulazi , i sa lijeve strane an njoj dodje naljepnica i pise na toj naljepnici kad se mijenja ulje i odrzava motor,ako ti se nije odljepilo!!!
a sto se tice kljuca jest to zeznuto malo al aj sam sebi konto pokusat samo neznam gdje cu na bavit kljuc da nije skup...
naso lika na marketu prodaje trazi stoju za kljuc nisam izgorio po glavi...
 
Član
to je i problem..jer kod starog na fabii bas mocan....al skupo je to..bolje uzet nov alarm..i postavit ga umjesto ovog..i jos ima daljinsko otvaranje gepeka..i + amort..joj koja uzivancija :D ...lako je kljuc ubacit u ono..al alarm ..to je gurema..i neizvedivo je to...a jesi razmisljo da stavi amort..ko ja..procitaj temu u savjetima..sto sam postavio..to cu radi 99% ..ako nesto neiskrsne
 
Član
Eo ga danas sam uzeo led traku..i uradicu to unutar fara...nekako probat nesto odradit..oko konstrukcije fara...da vas pitam ...moze li se ova traka rezat..pa stavit je na drugo mjesto... i to ce biti to sto se tice rasvjet na motoru..za koji dan uzecu smirgl papir ..pa polirat do sjaja nogare i mozda viljusku..ima li neko sliku ko je poliro viljusku

 
Član
hehe samo naprijed ,da vidimo kako ce to kod lifana bit u faru, kod mene su iste trake potpuno....
 
Član
e sandy cuneru ...nema u onom shopu ja nasao za 10km 24cm ...uzeo dvije...imaju nekakve plave .i sto svjetle u onom shopu..ja uzeo na onoj pijaci ...u nedelju...asmo idi redom..na ljevoj strani..stanni gdje god ima nesto za auta ..;)
 
Član
i ja sam uzeo bjele..vices tamo oko sredine pijace..samo pravo idi ..i na ljevoj strani nemozes promasit..prije kioska sa auto djelovima na toj pijaci..je to..nego mogul se ove rezat..pa produzit negdje drugo
 
Član
Nisam siguran, ali ako ih je 24v i svaka vuce 1 v mislim da bi ih mogao rastavit komotno na dva jednaka komada jednu nezz
 
Član
cekaj ba...kako mislis 24 V ..radi na 12v a njih je 24 ...kupio sam 2 po 24 cm..to je 48 i mogo bi fino odradit to..
 
Član
Moja greska 24 sijalice rade na 12v, pitao sam, nemoze se presjec to, mislim mozes al onda bi pregorile, ako sam dobro svatio, pitat cu jos pa cu ti javit ;)
 
Top