Libija- cinjenice koje vecina ljudi ne zna

Libija- cinjenice koje vecina ljudi ne zna

Član
Film traje par sati

Sastavljen je od tri dijela,traje vise sati, prvi dio se koncentrise na religije i njen uticaj na ljude(uzasno ismijava religiju i objasnjava da je ona plod simbolike iz zodijaka), drugi dio daje svoje poglede na 11/9, a treci dio ulazi na oblasti americke politike, ekonomije i kontrole nad ljudima.


Mislim da je ovo treci dio sa prevodompokusacu naci ostale

http://www.dokumentarci.com/geopolitika/zeitgeist-the-movie-video_b526d53b0.html
 
Član
Death_beat je napisao(la):
ljudi moji, izadjite popijte koje pivo, prosetajte sa djevojkom, pokupite sta...ne vrijedi se nervirati oko ovoga. nista promijenit necete. a zivot bas kratak.. ;)

;)

andel-ov komenat je sasvim na mjestu, ali ne vrijedi se baviti ovakvim stvarima... mi tu nista ne mozemo... doduse, dobro je svasta procitati i znati.
 
pogledajte malo oko sebe..kod nas se koje kakvih tzv narodni heroji slave a ustvari su oni marionete u filmu koji rezira CIA...jeste li znali da smo bili svjetska sila prije raspada,medju prvih 10 na svijetu,ali kome treba jugoslavija????
Kod nas je trebala samo jedna budala i dvije da pristanu na igru i eto ti raspada drzave...Mi Jugosloveni smo mozda prvi bili na spisku za dovodjenje u red...Svako ko sada misli da sam nekog "njegovog" nazvao ovom jednom budalom,neka malo razmisli i jednostavno poveze...

Libije,afganistan,irak,jugoslavija....

citate o libiji,kako im je bio lijepo... a poredite malo kako je bilo prije raspada juge i kako je sad(nema veze koja od nacija da je u pitanju,svaka od njih je moglo jos bolje da zivi da je ostalo sve u simbiozi)


 
Član
^ da se lako zaključiti na koga ciljaju :)
brozmuammar2.jpg
 
Hoce da budu No.1 sila i to ti je! Sje*ace svakoga ko im stane na put! Oni izazivaju ratove da bi gdje imali da utrpaju svoje oruzije, pa onda na kraju izigrajavaju mirdzije i dolaze da sprovode mir!

P.S. KOLUMBO ***** TE RADOZNALA!:icon_smile:
 
Ima jedna činjenica koja je nepobitna:

svaka je velesila, gledajući kroz povijest, sama sebe uništila a realno nije imala prirodnih (ravnopravnih) suparnika. Tako je to još od Sumera prije 6000 godina. Ista sudbina čeka i SAD, prije ili poslije.
 
Legend
sve su to igre sa zapada, tako je isto bilo i sa SFRJ, Rusijom...
obecavaju, obecavaju, sruse sistem i vladaju

ne kaze se bezveze, zavadi pa vladaj..
 
Član
Lako je srušiti zemlju kad imaš par hiljada plaćenika i apače i najsavremeniju avijaciju iza njih pred takvim napadom i 150000 pješadije je malo i biće poaržena...ovo CIA rastura uz pomoć pobunjene manjine + plaćenici (Al Kaida i ekstremisti razni)...a narod kad je mjesecima pod bombama bez hrane i struje izdao bi i neznam kakvog vladara...i ljudi koji prelaze to rade iz straha i nade da će to završiti...na povećanja tzv. pobunjnika utiče i hajka i propaganda medija...Libijski student u Beogradu ima plaćenu školarinu, knjige, stan, auto i džeparac mjesečni od oko 2000 EUR!!! A na CNN-u je udarna vjest bila kako im je obrazoavanje katastrofa, kako su bolnice loše a tamo radi hiljade doktora i sestara sa prostora ex-yu...jer su bolje plate i uslovi rada...Praviće oni Gadafija od balta...kao da je bitan j...i sistem bitan je kvalitet života...šta će imati od demokratije i kapitalizma??? To da će se drugi bogatiti na njihovoj nafti, a oni će imati kredite i hipoteke za vratom...neće im više Bosanac ići raditi na bauštelu moraće sami!!! Najjača konstatcija je ameri se plaše da će hemisjko oružje doći u gore ruke od Gadafijevih, u ruke pobunjenika...kažu da će situacija poslije ovoga biti haotična jer se pobunjenici neće moći dogovoriti za vlast jer previše frakcija i razlika ima među njima..pa čemu sve to...tužno je šta se pred očima javnosti dešava koja podvala i prevara...pa zašto ne intervenišu u Siriji onaj mjesecima ubija dnevno stotine ljudi i nikom ništa (nema nafte), a u Libiji nakon par dana protesta odmah intervencija...USA je postala providna i kad tad će je koštati ovakve politika...kriza kod njih, kriza kod Francuza i Talijana i ajmo malo krasti Libijsku naftu da se oporavimo!!!

Jedan paradoks samo imaju pare da uništavaju Libiju 6 mjeseci a djeca u Somaliji umiru od žeđi i gladi u j....m 21. vjeku alo...i sada će Libiji dati kao Milijardu i po za obnovu (a zaplijenita imovina u kešu obevznicama itd. u inostranstvu je oko 150 milijardi dolara...ne računajući neretnine, investicije i sl. + imovinu u Libiji) a toj gladnoj i žednoj djeci skupili su jedva par miliona kao da je toliko teško bilo poslati koji avion sa humanitarnom pomoći...dabogda im se sva vratilo...šta reći kad CNN-ovom sajtu jedna od komentara glasi zašto napadaju nas Ameriku kada mi imamo puno bolje oružje od njih i ne mogu nam ništa :icon_mad:
 
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Hoce da budu No.1 sila i to ti je! Sje*ace svakoga ko im stane na put! Oni izazivaju ratove da bi gdje imali da utrpaju svoje oruzije, pa onda na kraju izigrajavaju mirdzije i dolaze da sprovode mir!

P.S. KOLUMBO je*em TE RADOZNALA!:icon_smile:

Zadnjih cca 100 godina su najveca svjetska sila. Kroz historiju , svaka imperija , svaka najjaca velesila je bila do koljena u krvi. Zna se koliko je Gadafi bio mocan i jak i zna se koliko je pomagao drzavama koje bas Amerika ne simpatise , iz jednog prostog razloga. Svako razuman ce skontati taj razlog. Amerika lagano , sistematicki obara protivnike i lagano prilazi Rusiji i Kini sa svih strana. Ja ne znam sta je svima cudno ovo sto Amerika radi pa uvijek je postojala neka imperija koja je radila mnogo krvavije stvari. Propasce , samo je pitanje kad , ne padaju te sile preko noci. Mozda za nasih zivota situacija ostane ista. Amerika jednostavno ima vojnu silu kojoj niko na svijetu , nikakav svjetski blok ne moze nista. NATO je najjaca vojna organizacija u historiji covjecanstva. Sa 5% svojih resursa sruse velike igrace.

Nama ne preostaje nista nego da uzivamo koliko mozemo , ionako smo premali za globalne probleme a jos manji da uticemo na njih.
 
Porschefan je napisao(la):
Ima jedna činjenica koja je nepobitna:

svaka je velesila, gledajući kroz povijest, sama sebe uništila a realno nije imala prirodnih (ravnopravnih) suparnika. Tako je to još od Sumera prije 6000 godina. Ista sudbina čeka i SAD, prije ili poslije.
samo sto je problem u tome sto cemo mi svi zajedno sa amerikom da patimo njenu tuznu sudbinu. previse je svijet danas povezan, mnogo vise nego prije, tako da ce se sve to prenijeti i na ostatak svijeti. trenutna ekonomska kriza je uzrokovana hipotekarnom krizom u americi, i dobro smo svi osjetili posljedice te krize..
 
Član
darko potpis ko kuca, slazem se s ostalima svi su rekli pokoju pametnu i logicno samo sto to ameri ne kontaju iako je ocito (njima se prosipaje neke price o terorizmu i ostali glupi razlozi ratovanja i ubijanja, nisu oni napravljeni 'najglupljom' nacijom na svijetu slucajno ):cool: ;)
 
Član
Death_beat je napisao(la):
ljudi moji, izadjite popijte koje pivo, prosetajte sa djevojkom, pokupite sta...ne vrijedi se nervirati oko ovoga. nista promijenit necete. a zivot bas kratak.. ;)

ramazan, ne pijem... :D :lol::lol::lol:


back to topic... amerika sve radi smisljeno i iz interesa... uglavnom je nafta ta za koju se danasnji svijet bori... ima tu jos nekih stvari ali pare su najbitnije... neg, drug, ekonomista mi rece neki dan... kao amerikancima dolar propada i hoce da prave svoju valutu, potpuno novu koja ce se koristiti u SADu i Kanadi.... i da Euro (valuta) ce morati propasti... eh sad, prica li on gluposti ne znam... malo sam skrenuo sa teme al necete zamjeriti ;)
 
Član
sub3r je napisao(la):
Death_beat je napisao(la):
ljudi moji, izadjite popijte koje pivo, prosetajte sa djevojkom, pokupite sta...ne vrijedi se nervirati oko ovoga. nista promijenit necete. a zivot bas kratak.. ;)

;)

andel-ov komenat je sasvim na mjestu, ali ne vrijedi se baviti ovakvim stvarima... mi tu nista ne mozemo... doduse, dobro je svasta procitati i znati.
Najveca je ironija sto se spominje u Zeitgeist-u da "njima" upravo ovakav nacin razmisljanja odgovara tj prosjecan Amer npr treba razmisljati samo sto ce sprcit,popit i pojest nista drugo netreba znati nego biti dobar potrosac,iako se covjek zapita,zasto se zamarati tim stvarima kad ja kao pojedinac nemogu mjenjati svijet.


Vernes_AMG je napisao(la):
Amerika jednostavno ima vojnu silu kojoj niko na svijetu , nikakav svjetski blok ne moze nista. NATO je najjaca vojna organizacija u historiji covjecanstva. Sa 5% svojih resursa sruse velike igrace.
Nek dirnu Kineze,najebali bi ko zuti mravi :icon_biggrin:



vw_damir je napisao(la):
Imal gdje sa prevodom?
Mislim da je ovdje citav Zegteist sa prevodom na Hrvatski,naravno morate klikati na 10 minutne djelove po rednim brojevima.

http://www.youtube.com/watch?v=FEKAkohZh-E
 
Top