Lancia by ferrari

Lancia by ferrari

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
IGY je napisao(la):
Emire opet ti ponavljam na ovom forumu, kao i n svim drugim uvijek se svodi na tu zajebanciju, i sta sad ako sam moderator ne smjijem se zajebavati
ne kazem ja nista, hoces iskreno nemam nista efikasno protiv fiata, BTW fiat mi je i bio prvo auto koje sam kupio i vozao, pa sta sad, no zajebancija nikad nece proci na taj racun fiJat krs VW krs
to ce uvijek biti tako, i eto ja se ne razumijem nista, a znao sam odavno za ovaj motor, dok si ti tek juce cuo za njega :D nhf ;)

nije ti covjek nista lose mislio sa svojim komentarem,slazem se s njim i mislim da kao moderator ovog foruma trebao bi biti pozitivan uzor ostalim, a ne posticad djecu na spamanje tema,Ok,treba se salit,i svi smo za to,al pogledajmo samo koliko ova tema otisla od svoje izvorne teme,i tako je svaka,
ako neko postavi temu to i neznaci da se nesto mora i napisat.
 
Član
Haj sve al sto se uvijek jave vozaci vw poluproizvoda tj seta. pa igy ako je vec fiat krs sta reci za seta koji korisiti pola vw pola fiatove tehnoligije, sta ste onda vi?
 
Član
Alden_SA je napisao(la):
Haj sve al sto se uvijek jave vozaci vw poluproizvoda tj seta. pa igy ako je vec fiat krs sta reci za seta koji korisiti pola vw pola fiatove tehnoligije, sta ste onda vi?

Mi smo dupli KRŠ :cool:
 
Stvarno ste ba losi.Super temu usraste!

Neko rece da se ne mora uvijek ostavit komentar na svaku temu i zaista,ako nemas konstruktivan odgovor radije nemoj nista pisati jer ces u suprotnom napisati obican spam.

A i vala ti fazoni ovaj krsh,onaj krsh su se izlizali u pm.

Inace citao sam o ovoj lanci davno u EVO-u bilo u rubrici "rodjenje ikone".

Evo jedan dio teksta:

Napravljena je na zajednickoj platformi sa fiat cromom ,alfa romeom 164 i saabom 9000,Thema je kvalitetom izrade bila na razinini sa Saabom,sto je jedan od razloga njene vrlo dobre trzisne prodje.
Postojala je medjutim jedna suluda Thema koja je u startu bila dvostruka skuplja od ostalih modela i koja je i dana pravi kolekcionarski primjerak.U model 8.32 nagurali su ni vise ni manje nago ferrarijev V8 i ponudili trzistu jedinstveni presedan:prvi i jedini serijski automobil sa cetverim vratima i ferrarijevim motorom.I dan danas,vise nego logicno,najjeftiniju ulaznicu u carobni svijet propretog konjica.
Fascinira potpuna skrivenost podrijetla motora od ociju svih koji nisu upuceni:nigdje na ovom modelu,dokle god ne podignete poklopac motora ne pise ferrarijevo ime-tek se po nekoliko elegantnih detalja moze vidjeti da nije rijec o obicnoj themi.Vecina bi proizvodjaca pobacala propete konjice posvuda,natpisi "powered by ferrari" bili bi toliko veliki da bi rubovi virili sa automobila.lancia se umjesto takvih kerefeka odlucila na diskreciju.
Thema 8.32 bio je rafiniran automobil za rafiniranu klijentelu,a ne divlja zvijer.Ferrarijev dino v8 potjecao je od modela 308Q,ali je bio prigusen na 215,a u drugoj seriji na samo 205 ks.Raniji primjerci mogli su ici 240kmh,no svi su imali onaj jedinstveni ferrarijev zvuk,uz problem sto je automobil bio toliko nepoznat javnosti da su oni koji bi ga culi uglavnom mislili da je rijec o nekom uobicajenom,a rasturenom motoru.
Jos je jedno slavno ime bilo ukljuceno u njenu proizvodnju,Motore su radili u ferrariju,ali ima se nije dalo slagati ih pa su dijelove zapravo dali ducatiju,a ondje bi ih sklapali i isporucivali lanci.
Thema 8.32 je od 86. do 91. napravljena u samo 3537 primjeraka.Radjena je samo,ne bojte se,kao limuzina,iako je jedan station wagon napravljen po posebnoj narudzbi za obitelj Agnelli.Danas cijene vani (kod nas nije poznato postojanje niti jednog primjerka (ovo je hrvatska,ali ipak...)) variraju od 3000 do 25 000 eura.
najjeftinije je to ulaznica u svijet ferrarija,ali je problem sto gotovo niko nece prepoznati da ono sto vozite nije jos jedna stara krama,dok ce vasm troskovi servisiranja biti isti kao kod normalnog ferrarija.Dakle jako veliki.Motor svojom vrijednoscu visestruko nadmasuje vrijednost ostatka automobila,a kupi te li je jeftino pred vama stoji tek nadasve skupa reparacija koju su u stanju obaviti samo kvalificirani specijalisti.
ferrarijevih 8 cilindara i 32 ventila (otuda ime ako ste se pitali) nisu bas nesto sto mozete postelovati sami u svojoj garazi.Stogo ovo ostaje automobil za onu cudnu sortu ljudi koje postojanje nikada nije znanstveno dokazano:diskretne ferrariste.


Uh dosta od mene!;)
 
Član
IGY je napisao(la):
ma talijansko smece :lol:

Kad lik sjedne iz punta keca, vozo ga i kupi ibizu ko kod tebe, pardon tvoj model je cuna za ovaj sto je on kupio ibiza 2.0 klima sportska sjedista i sl.
i kaze da je smece ibiza u unutrasnjosti za punta 1.4 gt klima i sl mos mislit sta je tvoje auto:):):)

Seat isprdak VW-a

banuj me al je tako:):):)
 
Član
Lancia je priča za sebe,i iskreno mi je žao što nije više zastupljena kod nas jer imaju veoma dobrih modela,a zamislite tu zvijer sa Ferrari motorom..Štaviše,jedno od najbržih auta u državi je Lancia !
 
Schumi je napisao(la):
Lancia je priča za sebe,i iskreno mi je žao što nije više zastupljena kod nas jer imaju veoma dobrih modela,a zamislite tu zvijer sa Ferrari motorom..Štaviše,jedno od najbržih auta u državi je Lancia !

istina, Lancie su fakat odlicna auta, medjutim ta rijetkost na cestama nije slucaj samo kod nas, cak i u Italiji nisu bas previse zastupljene, pogotovo ovi veci modeli kao sto su Lybra, Thema itd...tamo ima dosta modela Y i Musa , ali meni se ne svidjaju. A kvalitet Lancie je zaista na nivou, imao sam priliku da sjedim u Lanciji Thesis i odusevila me jedino sto mi se nije svidjelo je "cudan" dizajn, ali unutrasnjost je na nivou "svete njemacke trojke" uradjena...
 
Član
eeeee masina Prijatelj mi samo vizi theme i to 6-7 po redu od Tdizelki pa do benzinara
a taj motor je zvjer kao i sama edicija Theme.
A Lancia je prednjacila u mnogo cemu koliko ja znam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top