Lancia by ferrari

Lancia by ferrari

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
CAVALINO je napisao(la):
Ej sta cu vam ja sto vi WV nemate vako smece od motora vi imate nedodirljivi Turbo Diesel

i taj turbo dizel su preuzeli od talijana. prvi PD (pumpa-dizna) motor inace je napravljen u fiat grupaciji u oznaci JTD i koristenje patenta je ustupljeno VW-u i od tada svi iole kvalitetni TDI motori su zasnovani na JTD tehnologiji.
ta prica fiat krs i fiat smece najcesce govore vozaci poluproizvoda kao sto su seat i skoda. svi istinski ljubitelji automobilizma i znalci u autotehnologiji ce priznati da je procvat u VW poceo sa upotrebom PD motora. ovi ostali (kompanije kupljene od strane VW kao sto je seat i skoda) bolje im je da ne govore nista jer da su koristili svoju tenologiju (koju su imali prije nego sto ih je VW kupio) ne bi ih bilo ni na mapi autoindustrije.

Auto u koje je ugradjivan ovaj motor 8.32 obiluje bogatom elektronickom opremom kojom mogu zaviditi i danasnji divovi a to je elektronsko podesavanje visine, krutoce i nagiba vozila, spojler koji se pri brzini vecoj od 100km/h sam podize (vidjeno na porsche vozilima nove generacije), grijaci u sjedistima, kozni enterijer, elektromasazeri za sve putnike, servo, abs i slicne uredjaje.

evo i nekoliko slika kako to sve izgleda:

44812961.DSC05903Medium.JPG

Lancia_thema_8.32_spoiler.jpg

Lancia_thema_8.32_engine.jpg

44812960.DSC05902Medium.JPG

832b_1.jpg

LANCIA-8-32--1989-.jpg


Eto toliko.

PS
Za one koji znaju engleski nek procitaju a za one koji ne znaju nek pitaju ove sto znaju da im prevedu

Thema 8.32
The ultimate Thema, the '8.32' ("8" standing for the number of cylinders and "32" for the number of valves) was assembled at Lancia's S. Paolo plant in Turin.[3] It used a 2927 cc Ferrari V8. This engine was based on the unit used in the Ferrari 308 qv and some of the componentry was assembled by Ducati[4] from castings made at Maranello. The engine differed from other Ferrari V8s of the time in that it was equipped with a 90 degree crankpin type crankshaft rather than the usual 180 degree type,smaller valves and different firing order. All this to make the engine caracteristics more suitable in a 4-door luxury saloon. Both Series 1 and 2 cars in non catalysed form produced 215 bhp (158 kW) and were capable of 0-100 km/h in 6.8 sec and 149 mph (240 km/h) whilst catalysed versions were slightly detuned to 205 bhp (151 kW) which gave 0-100 km/h in 7.2 sec and 145 mph (235 km/h).

The car offered good performance (though the Turbo version was quicker than the catalytic version from 0 to 100 km/h) and excellent refinement, including a luxurious hand made wood-and-leather interior by Poltrona Frau complete with the same luxury equipment as LX versions of the Thema. Unfortunately, a price tag of £40,000 (or more) in Britain, and the fact that only left hand drive versions were produced, limited its appeal, with only 9 being officially sold there. It was even a rare sight on Italian roads, with just 2370 Series 1 built between 1986 and 1988 and 1601 Series 2 built between 1989 and 1992. Even 64 numbered editions where made,32 series 1 and 32 series 2. These where only delivered in Ferrari-red and should be sought after examples in the future.

Five non catalyst Thema 8.32s were exported to Taiwan and 2 of them still survive today.
 

IGY

Član
ooooooooooj Emire sta se odmah palis i literaturu izbacujes
na ovom forumu ce uvijek biti fiJat krs
VW krs
i tako to
to je zajebancija bez kraja


cavalino
kod mene je spanac sa primjesama svabe
a spanjolke bogme nisu za odbaciti :D
 
Član
4D56 je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
pa to su te furke...ja sam cuo da je 159 GTA trebala bit sa maseratijevim motorom iz quattroporte-a...ko zna, mozda i bude...snagom bi bas isla sa rivalima (420 KS)
a isto ovo je nekad bilo u citroenu SM...kad je uzimo iz maseratija motore, pa isto ovako pisalo by maserati :)

pa samo mu ime govori sta je imao pod haubom,Serie Maserati,a to sto je citroen kupio istog i radi cega znas i sam;)

ja sam cuo slicno...jer se prvo zvao "project S" dok je bio kao koncept...pa se pretpostavljalo da do S dolazi od rijeci SPORT (jer je SM zamisljen kao sportski DS), a slovo M od rijeci Maserati...dakle slicno, ali nije S kao serie..:)
a Maserati je imao skoro isti model (mislim tehnoloski i unutra, sa razlicitim vanjskim izgledom) pod nazivom Merak...
 
Član
IGY je napisao(la):
ooooooooooj Emire sta se odmah palis i literaturu izbacujes
na ovom forumu ce uvijek biti fiJat krs
VW krs
i tako to
to je zajebancija bez kraja


cavalino
kod mene je spanac sa primjesama svabe
a spanjolke bogme nisu za odbaciti :D

:lol: jest fakat.... i ja citam i kontam wtf? koliko mora fiat biti ocajan da ga fiat loversi moraju braniti kopanjem po wikipediji i googlati pola dana da daju odgovor... btw FIAT KRSH :lol:
 
Član
Italy is the best.:cool:
a ne ko drugi poceli praviti bicikla pa propali pa presli na auta
ili oni sto kasne za ostalima 20god :lol:
 
Član
ja svugdje vidjam ove slike motora al ne znam koja je to lancia?nisam nijednu vidio da je neko gasa po zenici,svi voze kultura...al je motor :icon_eek:
 
Početnik
nije mi samo jasno zasto cim se pojavi nesto vezano sa talijane odma spamate tu temu,pa nije covjek postavio temu da cuje vase djecije i nezrele komentare,i uvjek ama bas uvjek se isti jave da nesto imaju rec sto nema nikakve veze s temom i totalno su neupuceni i neinformisani.
 
Član
bravof je napisao(la):
nije mi samo jasno zasto cim se pojavi nesto vezano sa talijane odma spamate tu temu,pa nije covjek postavio temu da cuje vase djecije i nezrele komentare,i uvjek ama bas uvjek se isti jave da nesto imaju rec sto nema nikakve veze s temom i totalno su neupuceni i neinformisani.

imas + od mene na reputaciju. komentar na mjestu. slazem se u potunosti i to uvijek isti likovi i jos neki moderatori pa samo spamaju po forumu. da barem se razumiju pa covjek bi rekao haj nek pricaju. ja ako nesto ne znam barem potrazim na netu da to procitam. iskreno gledano ja sam prvi put juce cuo za taj motor i jos na to vidio uzivo i to jedan u autu a drugi u rezervi. ma strasno.

neko pita o kojem se autu radi, u pitanju je lancia Thema 8.32 3.0 V8

evo tri clip-a pa pogledajte o cemu se radi

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ABtC8Tqm5_0&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ABtC8Tqm5_0&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/LrEhK_MRmPs&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/LrEhK_MRmPs&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/CGUi8KIU6iY&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/CGUi8KIU6iY&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
 

IGY

Član
Emire opet ti ponavljam na ovom forumu, kao i n svim drugim uvijek se svodi na tu zajebanciju, i sta sad ako sam moderator ne smjijem se zajebavati
ne kazem ja nista, hoces iskreno nemam nista efikasno protiv fiata, BTW fiat mi je i bio prvo auto koje sam kupio i vozao, pa sta sad, no zajebancija nikad nece proci na taj racun fiJat krs VW krs
to ce uvijek biti tako, i eto ja se ne razumijem nista, a znao sam odavno za ovaj motor, dok si ti tek juce cuo za njega :D nhf ;)
 
Član
:icon_eek::icon_eek::icon_eek:
e ovo je auto...prije 2 god sam ga nasao na auto pijaci...prodavao se za 2000 KM...i tati nisam uspio objasniti o cemu se radi...nije mi vjerovao sta je to ustvari...pa ga nisam kupio...tek kad smo dosli kuci i kad sam mu pokazao text u novinama onda je shvatio...al je bilo kasno...sledeci put kad smo otisli, nije je bilo...nikad je necu prezalit:icon_sad:...to auto je nekad bilo moj san...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top