Lampice u instrument tabli

Lampice u instrument tabli

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
na kojem su principu ?
LED diode ili one klasične male
da li mogu pregoriti ?
ne pali mi se od ulja lampica prilikom paljenja motora...šta može biti ??

tabla-golf-6.png
 
Drug, kupio si golfa 6 a imas vise "problema" sa njim nego neko sa golfom 1 koji je 30 god stariji ;)

P.S. mislim da tu ide ona obicna sijalica sa grlom za uvrtanje :icon_rolleyes:
 
Član
ja nikakvih problema s njim nemam
samo sam primjetio da prilikom paljenja motora ne zasvijetli kao kontrola i ta lampica
da nije ova

auto-sijalice-osram-p21-5w-signalne-2kom-21-5w-12v-bay15d-7528-02b~2102630.jpg
 
Član
idi u servis neka ti vide, nije oko table igrati se ako nisi vican a pogotov staviti tu sijalicu koju si stavio na sliku, to ti moze u stopku stati, a u tablu nebi rekao ;)
 
Član
ma vidiš da se nastavljam sprdat na komentare ovog iznad da ide sijalica na uvrtanje
ja mislim da i nije do same sijalica nego prije do indikatora, ali me interesuje da li je neko imao sličan slučaj i da zna pouzdano
 
Kao prvo ja se ne sprdam, nego ti fino kazem kako jest... imaju dvije vrste sijalica: koje se uvrnu i koje se ubadaju... zar mislis da u autu postoji samo ta sijalica :D

kao drugo: na ovu sijalicu sam mislio a ne na tu koju si ti postavio...

mugyab.jpg
 
Član
dakle to su klasične sijalice koje idu i u starija auta, ako je uopšte tako riješena tabla i ovdje
i grlo "b" se takođe mora uvrnuti da bi uleglo u kučište table, sve sam to dobro upoznao na svom ranijem autu Tipo gdje sam vlastoručno ubacio digitalnu umjesto klasične instrument table
 
Golf 6 je napisao(la):
dakle to su klasične sijalice koje idu i u starija auta, ako je uopšte tako riješena tabla i ovdje
i grlo "b" se takođe mora uvrnuti da bi uleglo u kučište table, sve sam to dobro upoznao na svom ranijem autu Tipo gdje sam vlastoručno ubacio digitalnu umjesto klasične instrument table

nevidim koja druga sijalica bi isla u instrument tablu.. te sijalice su u instrument tablama u 99% auta.. samo je razlika u grlu tj. poziciji gdje se nalaze kontakti na grlu ;)
 
Član
evo uspio sam naći neke slike za tablu četvorke
ovo je nevjerovatno, izgleda da se mora izvadit tabla, skinuti plastika da bi se promijenila obična sijalica

tabla-golf4.jpg
 
Član
bio sam u servisu, spojili na komp, kao ne pokazuje nikakvu grešku, po njima kao tako jednostavno se i ne pali ta sijalica :icon_rolleyes:
čudno
 
Član
kakve ove "obicne" sijalice, pa moja stara fabia je imala led smd na tabli :icon_rolleyes: naravno tabla se mora rastavit(doduse nije bas neki bauk) prije svega pa lemit nova smd... tako je na fobiji iz 2000te, sumnjam da je "jednostavnije" na novijem autu :D
 
Super Moderator
Normalno da se mora tabla rastaviti kako bi je promijenio drugacije :icon_confused:
al nije ti crkla sijalica sta fali sto ti se ne pali lampica kad das kontakt
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top