Lampice u instrument tabli

Lampice u instrument tabli

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
allroad je napisao(la):
Normalno da se mora tabla rastaviti kako bi je promijenio drugacije :icon_confused:
al nije ti crkla sijalica sta fali sto ti se ne pali lampica kad das kontakt
pa valjda i jeste svrha tog kontrolnog paljenja da pokaže da li sijalica/dioda radi, tj. d ali će u slučaju potrebe/kvara da se upali, konkretno da li će se upaliti ako mi nestane ulja
kako ću znati da li će se upalit u tom slučaju



Limpi je napisao(la):
kakve ove "obicne" sijalice, pa moja stara fabia je imala led smd na tabli :icon_rolleyes: naravno tabla se mora rastavit(doduse nije bas neki bauk) prije svega pa lemit nova smd... tako je na fobiji iz 2000te, sumnjam da je "jednostavnije" na novijem autu :D
jesil ti konkretno imao sličan problem sa crknutom diodom
od kojeg pokazivača ti je bila crkla
 
Unutra su ti tzv. SMD diode,
pa nije to auto staro 20 godina da idu ubodne.
Ako imas dobrog elektroničara nek ti odlemi i stavi drugu.
 
Član
kako da budem siguran da je pregorila dioda
ima li neki fazon, kao što ima Tipo (istovremenim pritiskom tipki reset-trip) pali sve lampice na instrument tabli pa se vidi koje su ispravne a koje ne
dakle, ima li tako neka caka na ovoj Golfoj za provjeru ispravnosti svih lampica istovremeno, pa bi vidio ako se ova nije upalila onda je to 100% do nje
 
Član
Na dijagnostici možeš provjerit sve lampice i svaku kazaljku ;)
instrument tabla~test

al nemoj da bi ovu opciju pokušao sa modulom Airbaga :D

i ja ti prvi garantujem da ti sijalica nije nikako mogla crknut ;)
 
Član
ponavaljam čovjek spojio na laptop, sve pregledao i pročačkao po tabli, okrene kazaljke, upali jednu-drugu-treću.... lampicu,
ali ova od ulja niht feršten, kaput, samo mu pokaže zvučni signal od tri gonga
valjda dioda,
a eto reče ranije čovjek da je i to mijenjao na fabiji
 
Član
ja sam mjenjao ne zato sto su crkle, vec stavljao drugu boju komplet osvjetljenja :D imas slike negdje u mojoj staroj garazi... mada nisu to sijalice koje izgaraju , mora biti test sto rece dzeni preko dijagnostike i sve popali :icon_rolleyes: mozda taj u servisu ne zna/ili mu mrsko da se udubi i nadje opciju...
 
Član
čuli su se kao sa nipex-om gdje su im ovi rekli ( imali sličnih slučajeva) kao treba uraditi neki refleš table, jesil čuo za to, šta znači
 
Član
Nisam griješio kada sam govorio da prodaš ovo i kupiš biciklo. Jarane prvo ti je žao dati 200 km za promjenu ulja godišnje, sada ti žao dati 40-50 km na pregled. Neznam što si i kupovao ovo auto ako nisi spreman dati pare na popravke i održavanje. Nije ti to golf 2-ica pa da može kako ti hoćeš, čak ni 2-ica ne može u nekim slučajevima :icon_mad:
 
Administrator
Hajde ti nama predstavi golfa u graži da vidimo kakvo je to auto staro 3 godine, ima neke kvarove a prešlo tek 45 000 km, jer postavljaš previše glupa pitanja. Ljudi ti daju neki odgovor, ti postaviš opet glupo pitanje. Navodno imaš tog golfa, puno ti dati pare za servis, za dijagnostiku i slično. Postavi slike auta pa da vidimo:icon_biggrin:
 
Administrator
Golf 6 je napisao(la):
ja nikakvih problema s njim nemam
samo sam primjetio da prilikom paljenja motora ne zasvijetli kao kontrola i ta lampica

Golf 6 je napisao(la):
čuli su se kao sa nipex-om gdje su im ovi rekli ( imali sličnih slučajeva) kao treba uraditi neki refleš table, jesil čuo za to, šta znači

Ko je zvao koga, čije je auto:icon_confused: Jesi li ti zvao ili tamo neko drugi?

Čitaš li ti postove koje ti neko napiše, kao što sam ti ja napisao post iznad!
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Hajde ti nama predstavi golfa u graži da vidimo kakvo je to auto staro 3 godine, ima neke kvarove a prešlo tek 45 000 km, jer postavljaš previše glupa pitanja. Ljudi ti daju neki odgovor, ti postaviš opet glupo pitanje. Navodno imaš tog golfa, puno ti dati pare za servis, za dijagnostiku i slično. Postavi slike auta pa da vidimo:icon_biggrin:

mojne ga previse ozbiljno shvatat, trolla...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top