Kvalitet goriva-gdje i sta sipamo

Kvalitet goriva-gdje i sta sipamo

Mogu samo reci....da na OMV-u nije lose gorivo...ali se zna nekada desiti da auto "trzne"...a svi kazu da je do goriva!Pa da vidimo malo INU!:-D
 
Član
eh, prije sam non stop sipao na jednoj benzinskoj i tako naiđem na problem da auto vuče ali nekako kao teže, i kao da je mekši na gasu... ajd ja mislio nešto do motora, ili tako vidim i čadi malo više...

ejh kad sam išao u brčko ajd reko magsuz da naspem na omv-u punog, i tako aaa razlike drugo auto čovječe... i od tad kad god je mogućeee OMV, pa šta god vi rekli, ali mislim da imaju najbolji diesel nadaleko u BiH !
 
Član
OMV i EP-iskljucivo EURO 5, provjereno dobro gorivo na EP-u, bez greske vec 2 godine PD motor i 2.0 CR motor
 

MTR

Član
750789788 tema po pitanju goriva , sipajte gdje hocete svo je gorivo isto i sa iste pipe :) Ploce ili Brod , pa necete valjda pomislit da cete u BiH dobit naftu ili benzin kakav je u Njemackoj ha ?
 
Na Petrolu nije lose gorivo, a lose iskustvo imam sa Ferotom u Kiseljaku, dan poslije sipanja riknula pumpa goriva. U petak sam nasuo pun rezervoar dizela u Bihacu kod Cavkunovica, jer nigdje drugo u Bihacu nisu htjeli da prime eure, a maraka nisam imao. Presao sam oko 500km od petka i nema nikakvih problema...
 
a meni smao nije jasno kako vam ne dosadi stalno o ovom pricati. gdje god da sipate isto gorivo sipate! zar vam to nije jasno..
 
Član
tako je! isto smece, gore/dole... kazu ovi privatnici uz rijeke malo vise razrijede, samo crijevo i malo popune tankove i sipaj misko :D
 
Član
nije isto velika je razlika u rezervarima gdje bude to gorivo skladišteno... i bog zna šta oni urade, a istina je da svi dobiju isto gorivo, što kaže MTR ploče ili brod, ali šta će stim gorivom biti dalje pitanje je...
 

MTR

Član
Salle je napisao(la):
nije isto velika je razlika u rezervarima gdje bude to gorivo skladišteno... i bog zna šta oni urade, a istina je da svi dobiju isto gorivo, što kaže MTR ploče ili brod, ali šta će stim gorivom biti dalje pitanje je...

nece nista biti bitno :D , ali ovako je , cisterne koje voze gorivo se ne peru iznutra pa sad ako je vozena nafta npr. ponedeljkom , cetvrtkom ista vozi benzin pa sad ocekuj svega u gorivu , a crijeva koja istankavaju gorivo ne vuku odozgo vec odozdo znaci prvo hamelj pa sve ostalo , vodu vise ne mogu dodavat jer je malo zeznuta kontrola i nemaju gdje ko prije kad je bilo malo prometa , sad da vidis cisternu pored ceste odma je sumljiva , jedino mogu kad je bas vruce da dobiju na volumenu goriva pa vozac prilikom istankavanja klepi par stoja na mjeracu i to je to .

vec sam prije pisao u nekoj od 254897 tema o gorivu da se lupa prica kafanska , brate mili nece ove nase pumpadjije dovozit naftu sa teminala u npr. Grazu jer je skupa a i velik je trosak prevoza ( 10 pf po kg tj 20 tona = 2000 KM + troskovi ) pa bila bi onda cijena ko vani 3 do 3,5 marki po litri .

A ostali , samo sanjajte da se vozite na Euro 5 nafti hahahahahah , preradjena u Brodu i da ima Euro 5 de ba, pa ima u njoj sumpora bar 25 % a dozvoljeno 3 % za nove masine , evo vam slike od klapne i EGR ventila sa 1,9 dCi motora iz auta koje je sipalo naftu na OMV-u u Sarajevu konstantno zadnje 2 godine , tolika je nakupina cjadje , katrana i smola da nije bio u funkciji nikako

74337_161535930544945_161526117212593_362129_3648323_n.jpg
[/img]
69840_161535793878292_161526117212593_362128_336871_n.jpg
[/img]
 
Član
Na OMW-u kako je pocela ponovo ova neka nagradna igra dijele neke torbe losije i gorivo :icon_rolleyes:

isti stil voznje ista relacija i vremenski uslovi kao i prija a konstantno vise trosi, uz to povremeno senzor pokazuje priosustvo vode u gorivu,znaci sto se mene tice od sad probat zaobilazit OMW neko vrijeeme pa testirat kad se naspe na drugim mjestima ...
 

MTR

Član
Ja inace kupim 25 litara u kanisteru , ostavim preko noci da odstoji , sutra prespem u drugi kanister preko gaze ( sta svega nema u nafti ) , dodam 1 dl ATF-a , dodam 5 dl benzina i sve dobro promuckam i opet ostavim da stoji 5-6 sati i onda sipam
 
Član
MTR je napisao(la):
Ja inace kupim 25 litara u kanisteru , ostavim preko noci da odstoji , sutra prespem u drugi kanister preko gaze ( sta svega nema u nafti ) , dodam 1 dl ATF-a , dodam 5 dl benzina i sve dobro promuckam i opet ostavim da stoji 5-6 sati i onda sipam

:icon_eek:
 
Član
MTR je napisao(la):
Ja inace kupim 25 litara u kanisteru , ostavim preko noci da odstoji , sutra prespem u drugi kanister preko gaze ( sta svega nema u nafti ) , dodam 1 dl ATF-a , dodam 5 dl benzina i sve dobro promuckam i opet ostavim da stoji 5-6 sati i onda sipam

svaka tebi cast :cool::cool::cool:
 
Top