Kvalitet goriva-gdje i sta sipamo

Kvalitet goriva-gdje i sta sipamo

Ako kad budete prolazili kroz brcko,na petric nemojte nikako svratit,kad je u pitanju gorivo :) stari nasuo u askonu benzina ,trzalo auto i na kraju je otisao kod majstora i rekao je da je zbog loseg goriva
znaci ili brcko gas ili omv
 
Član
HIFA, EP- jednom rijecju katastrofa, i dizel i benzin, INA-u nisam testirao tako da neznam, prethodno auto dizel sipao na OMV-u na Breci, otisla mi pumpa goriva (reko mi majstor da sam 4. u tom mjesecu s istim problemom, sve TDI masine, ista pumpa)
el tarik oil sarajevo velesici po meni najbolje, i dizel i benzin super, mislim da su od ovih nasih najkvalitetniji...
 
Član
Nemam nekog izbora kad imam samo ED-5 i ona nekvalitetna jos je uniste cudima bolje mi je isao na ed4 iako je 05godiste.Mogu se samo nadati da ce se podici kvalitet goriva a ne cijena.pumpe Maric,EP.al mi je sad EP sumljiv jer mu je dizel plavkast.;)
 
Član
mato19E je napisao(la):
sipam na hifi i slisko,ep i zovko nikad vise jest da je 1.6d lijen,al kad naspem na ep i zovko djeca sa biciklom te uzimaju

:lol::lol::lol:

ja sipam na energopetrolu,fakticki mi pred zgradom
nekad u dzipa naspem onog jeftinijeg dizela,d4 valjda,na biss-toursu,kod rodjaka....ina ima najbolje gorivo u zenici (ne varira kvalitet,kakav god bio),petrol je isto ok al se par puta znalo desit da naleti loseg goriva
u biti,sve smece,samo je pitanje koje je veci otpad :D
 
Član
omv-smece. kad se otvorila u prijedoru pumpa sipao sam jedno 4-5 mjeseci redovno do prvog veceg minusa. tada mi je od pola rezervoara cetvrtina zaledila u rezervoaru i otisla i pumpa . i predje za 20% manje kilometara gorivo sa omv-a nego sa drugih pumpi . smece im je gorivo a vidim da stize iz srebrenika tako pise na cisternama.
 
Član
za mene samo INA dolazi u obzir,nekako mi najsigurnije gorivo kod njih,nisam nikada imao problema :D
dok petrol zaobilazim sirokim lukom,iako mi je bukvalno pred nosom,NE!
kada je tek dosla astra sipao sam na petrolu,ono malo lampica na njoj se popalilo,prebacim se na INU procistim rezervoar i nikakvih problema :D
 
Član
dado307 je napisao(la):
HIFA, EP- jednom rijecju katastrofa, i dizel i benzin, INA-u nisam testirao tako da neznam, prethodno auto dizel sipao na OMV-u na Breci, otisla mi pumpa goriva (reko mi majstor da sam 4. u tom mjesecu s istim problemom, sve TDI masine, ista pumpa)
el tarik oil sarajevo velesici po meni najbolje, i dizel i benzin super, mislim da su od ovih nasih najkvalitetniji...

Ma samo El Tarik, osjeti se razlika poslije sipanja u El Tariku i negdje drugo. Znam da kod njega sipaju OSCE, UN, tako da ne moze biti lose gorivo cim oni sipaju tamo :D
 

187

Član
El TARIK, OMW, SELEX i jedna benzinska nikako da joj zapamtim ime ovdje u srajevu kod hotela SARAJEVO extra po meni..
 
Administrator
samo OMV se posjecuje kad je skodilak u pitanju... par puta se nasulo goriva u mercedesov kamioncic 207 D na nestru i nikad vise.... blizu mi kuce pa kad zafali tu naspem i kamioncic odmah pocinje da trokira, gasi se i sl... smece od goriva :)
 
Član
mi ovdje imamo neki hasanal, svaki dan sam na njoj :D
trosi se kao i svaki drugi, nikako da ga ostane :lol:
 
Član
AC-Oil ja, tu sipaju sve glavesine gradske, pa valjda sipaju kvalitetno kad ve ckupuju od tudjih para hahaha...i stvarno nikad problema nisam imao, a na OMV-u mi pocne stucat auto...koda krepa 10 konja odmah...
 
Početnik
sipam na HIFA-petrolu ovako kad je gradska voznja u pitanju..a kad idem negdje na pit na ENERGOPETROLU naspem 98 i mogu vam rec da se osjeti,lakse odrzava brzinu i to..a nijedno gorivo nevalja jer sve se potrosi tako da suit i trpi
 
Top