Kvalitet goriva-gdje i sta sipamo

Kvalitet goriva-gdje i sta sipamo

Član
Neznam mozda grijesim ali nisam dosad naleti na temu gdje se raspravlja o kvaliteti goriva,pa dajte malo licnih iskustava oko toga sta gdje sipamo,mislim da postoji dosta pumpi gdje ni blizu ne toce ono sto bi trebalo.
 
BHT Ovisnik
uvijek sam tocio na 2 pumpe u mostaru Čule i Gagro, kako mi je usput,dosta raje toci,onda posao u Neum i naspem na Ini D4 obicni diesel,presao oko 250km kombinirane voznje,vise otvorna,al et,iznenadio se koliko je moglo,na energopetrolu nisam zadovoljan,onda iz Zenice isao i naspem u Konjicu na Ini i opet prezadovoljan kako auto vuče i koliko duze traje,na OMW-u također nije lose,samo sto tamo D5 moram sipati,al sada tocim samo na INA i OMW benzinskim crpkama,definitivno najkvalitetnije gorivo u ponudi
 
Član
imao sam priliku da za firmu kupim dosad dva nova vozila,jedno je toledo a drugo octavia FL i u obadvije firme sam dobio preporuku da sipam na omv-u,pa sad dali je to stvarno kvalitet ili nesto drugo u pitanju jebi ga ko ce ga znat,uglavnom mahom se forsira njihovo gorivo.
 
Član
ja znam da na energopetrolu nikad vise necu nasut,kod njih sam nasuo gorivo i sutradan mi je vrisnula dizna,pa sam onda ja vrisnuo 350€ za popravak. Bilo im gorivo dobro ili ne ja sam se opekao,nikad vise kod njih. Trenutno sipam na Hifi,to mi je u gradu kao najbolje rjesenje ako izostavim EP,Almy i Zovku
 
Član
po meni jedino mogu reci da mi je na energopetrolu bilo bas lose gorivo dok na petrolu i omw u imam pozitivna iskustva, a neke price sam cuo o hifi nezz dal su tacne ali ono sto govore da ambasade sipaju tamo jeste ali iz posebnog tanka na odvojenoj pumpi ne na standardnom mjestu
 
Član
c0d14c je napisao(la):
po meni jedino mogu reci da mi je na energopetrolu bilo bas lose gorivo dok na petrolu i omw u imam pozitivna iskustva, a neke price sam cuo o hifi nezz dal su tacne ali ono sto govore da ambasade sipaju tamo jeste ali iz posebnog tanka na odvojenoj pumpi ne na standardnom mjestu

kod nas ti je svasta moguce :icon_question::icon_question:
 
Član
Iskreno sipam gdje stignem i nisam bas primjetio neku razliku, sve popije ovaj moj talijan... a sad u vuci da se osjeti neka razlika gdje god naspem slabo vuce :)
 
Član
sipam na ini, petrolu i omv-u, jedino negativno iskustvo je bilo sa inom, preslo auto 50-tk kilometara manje, ali jednom se desilo i nije bilo promjene vremenskih uslova ...
 
Član
stalno sipam na el-tarik
jednom nasuo na hifi u hotonju i nikad vise
nije htjelo auto da vuce hem pucalo iz auspuha:icon_mad:
 
Član
dok sam radio u Slo i vozio onog prokletog e36 1.6 (izgorio on dabogda,ja sto je trosio.....jadna majko) sipao sam stalno na OMV pumpi (7-8 rezervoara mjesecno) i tako jednom ja u zurbi,nije mi se dalo do OMV ici ja naspem na AGIP-u...i vise nikad nisam otisao na OMV :)
 
meni gdje god naspu onog vazduha (plinjare) isto mi, ako ne valja odvrnem ga i leti, ako je dobar, zavrnem i opet leti, a isto trosi, hehehehehe
 
Član
bogami ja plin sipam samo u Ramicima....i kad mi je usput i kad nije....na drugim sipam tek toliko da dođem do Ramica
 
Član
sve je to isto smece... nije ovdje omv niti petrol kao vani.. sto ce sipati cisto, kada mogu zakidat bez "posljedica".... ovi odredeni privatnici su i najgori... dodji u ze pa naspi na brkicu ili almyu, jos ako je novije auto, sve se lampice popale, testirano :lol:

meni je na ep i ini isto, na ovim novijim ep gdje su renovirali i cistili tankove sasvim ok gorivo... ali opet mom usisivacu svejedno, stagod naspem kotrlja se, a sve potrosi :D
 
Član
sipam na hifi i slisko,ep i zovko nikad vise jest da je 1.6d lijen,al kad naspem na ep i zovko djeca sa biciklom te uzimaju
 
Top