Kupujem novo auto.Preporuke i iskustva mi trebaju

Kupujem novo auto.Preporuke i iskustva mi trebaju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Kupujem novo auto i raspolazem cifrom od 11 800km tj od 12 800 ali ostavit cu 1000 za servise i mozda neke chunerske detalje i pregledam oglase i sl.Za oko mi zapadaju lagune one novije,VW bore,Alfa Romeo 156 i 166,Volvo S40 i BMW serije 3 E46 i 5 E39.

Sada me interesuje vase misljenje,preporuke,iskustva,mane pojedinih motora,cijene odrzavanja,znaci sve ama bas sve sto znate i sto se tice gore navedenih automobila.Ja znam da je ova cifra kojom rasapolazem pomalena za moje ciljeve ali nalazio sam veliki broj navedenih vozila koja se uklapaju u moj cjenovni rang.
Znaci ako moze pomoc da budem malo pametniji i upuceniji po pitanju tih vozila.
Za oko mi najvise zapadaju i svidjaju mi se lagune 2 i VW bore pa sad da cujem vas i preporuke i savjete.
EDIT:vrsta pogonskog goriva NIJE bitna samo daneprelazi kubikazu od 2.2 benz a dizel 2.5
EDIT 2:Karavani me neinteresuju.Jer nevolim uopste karavane.
EDIT 3:Svjeza informacija.Budzet je prosiren na 11 800km pa eto ulijecite i pomazite






Nada se da cete priskociti u pomoc.Hvala vam. ;)
 
cuj nevolis karavane...bruko :icon_mad:

ma bora tdi ti je za ekonomicnost..alfa meni licno nebi bila neka opcija...Bmw je prica za sebe i preporucio bi ti da uzmes kakvog benzinca(manje kubikaze i metnes mu plihnjaru) ili eventualno u slucaju da ne zelis da trosisi plaho 320d ili 520d jer su fini motori i nisam nista ruzno o njima cuo do sada...
 
Početnik
nermin suljagic je napisao(la):
cuj nevolis karavane...bruko :icon_mad:

ma bora tdi ti je za ekonomicnost..alfa meni licno nebi bila neka opcija...Bmw je prica za sebe i preporucio bi ti da uzmes kakvog benzinca(manje kubikaze i metnes mu plihnjaru) ili eventualno u slucaju da ne zelis da trosisi plaho 320d ili 520d jer su fini motori i nisam nista ruzno o njima cuo do sada...

Moze karavan al tvoj :icon_biggrin:

A koliko god plin bio ekonomican ja ga nebi imam neki strah.Nebjezim od benzinca do 2.2 jer toliko mogu podnjet da mi trosi vec preko mi je puno.A sto se tice BMW-a to bi i trazio benzinca 2.0 jer ima i predobar zvuk a ide.No ako se naleti kakav i 2.0 d moze.Ali dosad su mi lagune max zapale za oko i vec sam statom pregledo dosta oglasa o istim i sve vise i vise mi se svidjaju.
Hvala ti drug na pomoci ;)
 
BHT Ovisnik
ako ti se sviđa laguna moja je preporuka za nju,rođak je dugo trazio auto,raspitivao sam se i ovdje na forumu i par mehaničara,bilo je u optiecaju i mondea i 307-a,focusa,megana i svasta nesta,na kraju je uzeo lagunu 2 ,1.9dci 88kw...auto je preudobno,prostrano,imaju finu opremu,potrosni dijelovi nisu skupi sto je najbitnije,servis i sl.,potrosnja zadovoljavajuca,ja sam auto probao u par navrata i kupio mu je,meni se svidila,mislio sam se između nje i volva i uzeo volva,a ovi s40 nisu skupi u nas,nisu ni dijelovi skupi kao sto pricaju da jeste,ja da kupujem potrazio bih benzinca 2.0T 160ks + plin,e39 mi se opasno sviđa,on mi je u planu "mozda" do godine,samo sto za ovu cifru su ispod 2000-og godista

lagune su se s ovim motorom jako dobro pokazale,nek ti i drugi potvrde,za benzince neznam,ja bih se malo vise raspitao za njih pa stavio plin
 
Član
Moj glas za boru 100000% ekonomicna djelovi jeftini ne toliko ali jeftini opet... BMW je auto ekstra ali djelovi hauss teski =) Alfa nije nesto imam poznanika koji je vise kod majstora nego na cesti al et ti se odluci.... za volva nisam cuo nesto ... al evo cist primjer po meni bora 200 000 na satu sada trenutno kada smo je uzeli prije pola godine 170 000 servisirana 2 puta sada ce treci veliki nista nikada nije se pokvarilo culo ili nesto tako.... auto se pazi ali i gazi nezz u glavnom moje sve preporuke i po meni nemoze se poredit sa golfom mk4 kao sto neki porede auto je prostranije tri puta i udobnije =) ;););)
 
Član
od ponudjenih auta uzeo bi boru ('sedan')...moderna, rijetka, lijepo auto, pouzdano itd.... volim vise alfu ali ako naletis na losu naebo si ga pravo i to je rupa bez dna kako kazu a bmw mi nije bmw bez 150+ konja tako da ;)
 
Početnik
CoL3 je napisao(la):
ako ti se sviđa laguna moja je preporuka z anju,rođak je dugo trazio auto,raspitivao sam se i ovdje na forumu i par mehaničara,bilo je u optjecaju i mondea i 307-a,focusa,megana i svasta nesta,na kraju je uzeo lagunu 2 ,1.9dci 88kw...auto je preudobno,prostrano,imaju finu opremu,potrosni dijelovi nisu skupi sto je najbitnije,servis i sl.,potrosnja zadovoljavajuca,ja sam auto probao u par navrata i kupio mu je,meni se svidila,mislio sam se između nje i volva i uzeo volva,a ovi s40 nisu skupi u nas,nisu ni dijelovi skupi kao sto pricaju da jeste,ja da kupujem potrazio bih benzinca 2.0T 160ks + plin,e39 mi se opasno sviđa,on mi je u planu "mozda" do godine,samo sto za ovu cifru su ispod 2000-og godista

lagune su se s ovim motorom jako dobro pokazale,nek ti i drugi potvrde,za benzince neznam,ja bih se malo vise raspitao za njih pa stavio plin

I ja bi rado nesto benzin+turbo=160+ ks ali ja sam dosta neiskusan vozac i bojim se velike brzine tako da mi je to nepotrebno.Plin nebih jer se bojim istog.:icon_biggrin:

Sto se tice ovih vozila najradije bi benzinca jer mi je na vrh glave onog mog traktora od pasata a i volim zvuk iznad 4k od benzinca.Upravu si lagune su fkt predobre za cijenu i daju prewdobru opremu.Pasata nebi jer za veliku cijenu nedobijes opremu kao u laguni i sl.Ugl velike su sanse da cu i odustati od VW-na u ovoj kupnji jer su se pokazali kao losi u ulozeno-dobijeno u odnosu na druge marke.BMW najvise bi volio e39 ali kao sto kazes to su onda ispod 2000 god vozila za ovu moju cifru.I sto se tice svih navedenih najradije bi benzinca sa malo boljom opremom nego golog dizela ;)
Hvala cole
 
Član
dzenan90 je napisao(la):
Moj glas za boru 100000% ekonomicna djelovi jeftini ne toliko ali jeftini opet... BMW je auto ekstra ali djelovi hauss teski =) Alfa nije nesto imam poznanika koji je vise kod majstora nego na cesti al et ti se odluci.... za volva nisam cuo nesto ... al evo cist primjer po meni bora 200 000 na satu sada trenutno kada smo je uzeli prije pola godine 170 000 servisirana 2 puta sada ce treci veliki nista nikada nije se pokvarilo culo ili nesto tako.... auto se pazi ali i gazi nezz u glavnom moje sve preporuke i po meni nemoze se poredit sa golfom mk4 kao sto neki porede auto je prostranije tri puta i udobnije =) ;););)

to što si rekao za Boru stoji sem u jednom djelu a tiče se udobonosti,

Bora-sedan=Golf-hatchback to su dva identična auta, ovjes motori unutrašnjost tako da pričati o razlici u udobnosti ... jbg ne ide

Moj glas ide za Boru :cool:
 
Član
elmo je napisao(la):
dzenan90 je napisao(la):
Moj glas za boru 100000% ekonomicna djelovi jeftini ne toliko ali jeftini opet... BMW je auto ekstra ali djelovi hauss teski =) Alfa nije nesto imam poznanika koji je vise kod majstora nego na cesti al et ti se odluci.... za volva nisam cuo nesto ... al evo cist primjer po meni bora 200 000 na satu sada trenutno kada smo je uzeli prije pola godine 170 000 servisirana 2 puta sada ce treci veliki nista nikada nije se pokvarilo culo ili nesto tako.... auto se pazi ali i gazi nezz u glavnom moje sve preporuke i po meni nemoze se poredit sa golfom mk4 kao sto neki porede auto je prostranije tri puta i udobnije =) ;););)

to što si rekao za Boru stoji sem u jednom djelu a tiče se udobonosti,

Bora-sedan=Golf-hatchback to su dva identična auta, ovjes motori unutrašnjost tako da pričati o razlici u udobnosti ... jbg ne ide

Moj glas ide za Boru :cool:

Pda upravcu si sto se tice svega ali uzmi u obzir koliko je bora teza duza i razlike cak i u unutrasnjosti postoje ako ne vjerujes slike ti posaljem ne primjetne na prvu ali ima razlike u svemu Npr oko izlaza od klime (hladjenja grijanja) cak postoji razlika na satu npr uzmi golfa mk4 2003 i uzmi boru 2003 moj prijatelj ima comforline golfa boara je isto kod mene razlika nebo i zemlja prstenove oko sata nema ja imam i jos par sitnica vjeruj da ima ...... naravno ako je auto duze i sire visocije da je i udobnije i komfornije =) nezz po meni je velika razlika jer provodim vise vremena u golfu 4 nego u bori =) al et garantujem ti da je udobnije
 
BHT Ovisnik
neznam,ja vw sebi vise nikada ne bih kupio osim passata ili ostali vw kao radno auto,jer su svi kruti gledajuc na ostala auta ovoga doba,a za tu cijenu meni je laguna favorit,sto opremom,udobnosti,dizajnom,te i dijelovima,nije to vise stari francuz da nema dijelova i da su skupi,a jako su kvalitetne,raspitaj se za 1.8 16v il 2.0 16v motor detaljnije,al po prici sam cuo da su dobri,ja sve vis eosoba zanm s plinom i svatko kaze da opet auto da kupuje bio bi benzinac + plin,ja cekam jos malo love pa ga stavljam i sebi,uglavnom plin nije nista strašan,koga god znam ima vec par godina u autu i nikada problema,samo dobar servis za ugradnju
 
jeste razlika izmedju golfa i bore,nemoze niko ni potvrditi dok se ne provoza u jednom i drugom..ja sam vozio i golfa i boru sad i karavana i to su tri razlicita auto vjerujte..isto kao passat 3b i 3bg a ustvari u sustini isto sve u unutrasnjosti...
 
Početnik
Ljudi moji hvala vam velika na pomoci cole mene napomenu za mondea i naletim na ovog http://www.pik.ba/artikal/1661837/ford-mondeo-2-0-benzin-plin/:lagune i modei su prelijepi ali izgleda da cu postati ponosni vlasnik ovoga sa linka.Ali kako kazu stari ljudi jutro je pametnije od noci tako da ce se sve sutra iza podne znati ali definitivno sam odlucio da bjezim od VW jer malo nude za svoju cijenu a danas je odrzavanje isto kaoo sto vec neko rece jer sada je sve dostupno a i cijene su tu negdje u par marki.Udl sutra sve znam ali ovaj mondeo mi je sjeo na dusu pravo malo sam procasko sa gospodinom koji ga prodaje i superiska jepo njegovoj prici a najbolje od svega je to sto je benzinac a ima i snage malo vise.Nazalost ima plin ali sta je tu je ako postane moj to ce biti nuzno "zlo" koej je po pitanju potrosnje extra ali po pitanju mog straha nije :icon_biggrin: Ili cemo ga jednostavno sakinuti i baciti u prodaju.Eh sad se valja pozabaviti hocel ko da uzme moje felge za neke 17ke koje pa su na forda :lol:

Hvala vam ljudi vi i dalje pomazite i diskutujte jer nije jos nish sigurno vec sam samo dosad naveo svog favorita ;)
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
jeste razlika izmedju golfa i bore,nemoze niko ni potvrditi dok se ne provoza u jednom i drugom..ja sam vozio i golfa i boru sad i karavana i to su tri razlicita auto vjerujte..isto kao passat 3b i 3bg a ustvari u sustini isto sve u unutrasnjosti...

Ja i dalje stojim iza toga da se golf nemoze poredit sa borom ........
 
Član
Bora mi se jako svidza..jako dobro auto...ali ja bih ti prije preporucio Ford Monedoo..po meni predobro auto,uzmes dizel il benzin to ti odluci sta ti vise odgovara,,a i za te pare mozes jako dobrog nacii..Sretnoo :)
 
Početnik
akka je napisao(la):
Bora mi se jako svidza..jako dobro auto...ali ja bih ti prije preporucio Ford Monedoo..po meni predobro auto,uzmes dizel il benzin to ti odluci sta ti vise odgovara,,a i za te pare mozes jako dobrog nacii..Sretnoo :)

Hvala kolega puno ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top