Kupovina alfe 147 2.0 T Spark ?????

Kupovina alfe 147 2.0 T Spark ?????

Član
pusti ti italijane, alfa je dobra ali za te pare možeš uzeti njemca da imaš za "čitav život". VW, Audi i BMW najjače marke
 
Član
tetak mi ima tu alfu..alfa je zlo kako ide...stvarno...sad joj je ugradio i plin ...koliko god je gaso nece prec 10l ..normalne voznje po gradu je negdje 7-8l ..a vuce stvarno..ludo..potezao se sa mk4gti i ostavio je ...ja sam ocaran autom kako ide..a tek zvuk...a udobnost je takodje na nivou...
 
Puno ces cuti subjektivnih prica od nasih ''strucnjaka'' kako su italijani samo zalizani sminkeri koji znaju auto napraviti samo da ide brzo. Ali, moras biti svjestan da skoro nikad sa polovnim autima nisi siguran, kod Alfi je to jos veci slucaj iz razloga sto prvi vlasnici ih slabo odnosno nikako stede, voze ih mladji momci do 30-ak godina i doslovno ih deru svakom prilikom, bar je tako slucaj u Italiji. E to su ti Alfe, a sto se tice upravo te 2.0TS, to je odlican motor, samo nemoj Selespeed. A sto se tice skupog odrzavnja, zna li mi neko reci u kojem je to ovlastenom servisu jeftino odrzavati auto?
 
Član
Talijani su luđaci u vožnji i loše održavaju svako auto.Sve je relativno,ako ćemo govoriti o vrsti auta koja se deru,rijetko koje jače auto za "momke" nije gaženo.Možemo pričati i o stereotipu vozača bmw-a...Nisu nimalo blaži na gasu od alfista;)Bez uvrede ikome
 
Član
alfa i bmw i prave motore da se "gaze"
i mogu to bez problema izdrzat,ak naletis na primjerak koji je odrzavan
a ak ju je neko gazio a nije odrzavao,to je kanta
i alfa,i bmw,i mercedes i nesto peto-deseto
nemoj selespeed ni pod razno,fina stvarka,alnije pouzdana,a kad ti se pokvari,neces se bas usrecit cijenom popravke
 
Član
Imam rodjaka koji ima tu alfu identicnu koju ti trazis. Svjecice kao sto sam procito dodju malo vishe od 350KM, odrzavanje podvozja je jako skupo tj duplo skuplje nego konkurencija al' zato imas zadivljujuce lezanje na cesti bez spustanja automobila, cest kvar na tom motoru je MAF e sad ne znam koliko je cjena negdje oko 200KM, to sto klepece il radi ko dizlo treba promjenit variator faze cini mi se i radi ko sat on je negdje oko 180 KM.

Ako imas para za odrzavanje uzimaj, auto je super, zvuk takodje a ovi sto blate selespeed pricaju bezveze price, redovno provjeravaj nivo ulja u mjenjacu i vozi. Pocetak voznje lagano prebacuj dok se ulje ne zagrije posle ga cjepaj kako zelis i nema frke vjeruj.

Zubcasti na vrijeme mjenjaj moj savjet ne cekaj da ti se priblizi rok i pukne pa ti napravi sto vecu havariju. Unutrasnjost ako ti dodje u kozi i grijanim sjedalima su jako udobna, podvozje guta rupe fino ja sam zadovoljan.

Nesto vise informacija ti moze dat rodjak ADOSWR ako te zanima evo i njegova garaza pa pogledaj:
http://www.bhtuning.com/alfa-147-selespeed-t-21215.html
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Imam rodjaka koji ima tu alfu identicnu koju ti trazis. Svjecice kao sto sam procito dodju malo vishe od 350KM, odrzavanje podvozja je jako skupo tj duplo skuplje nego konkurencija al' zato imas zadivljujuce lezanje na cesti bez spustanja automobila, cest kvar na tom motoru je MAF e sad ne znam koliko je cjena negdje oko 200KM, to sto klepece il radi ko dizlo treba promjenit variator faze cini mi se i radi ko sat on je negdje oko 180 KM.

Ako imas para za odrzavanje uzimaj, auto je super, zvuk takodje a ovi sto blate selespeed pricaju bezveze price, redovno provjeravaj nivo ulja u mjenjacu i vozi. Pocetak voznje lagano prebacuj dok se ulje ne zagrije posle ga cjepaj kako zelis i nema frke vjeruj.

Zubcasti na vrijeme mjenjaj moj savjet ne cekaj da ti se priblizi rok i pukne pa ti napravi sto vecu havariju. Unutrasnjost ako ti dodje u kozi i grijanim sjedalima su jako udobna, podvozje guta rupe fino ja sam zadovoljan.

Nesto vise informacija ti moze dat rodjak ADOSWR ako te zanima evo i njegova garaza pa pogledaj:
http://www.bhtuning.com/alfa-147-selespeed-t-21215.html
pa jest taj variator svijecice su promjenjene u servisu i veliki servis uradjen podvozje jako lose pa neznam sta cu imam ulozit u nju opet min 1500 km........
 
Član
Nabij me na kolac ako se 20% ovih sto pljuju po Alfi ikad i vozilo u jednoj a da ne govorim da su je posjedovali.
Kao prvo potrosnja joj je u odnosu na snagu odlicna, koje to jos auto iz 1.8 motora izvlaci fabrickih 106kw i trosi prosjecnih 8-9l?
Druga stvar, sta pricate gluposti o nekakvom skupom odrzavanju i svjecicama???
Svjecice se jednom ili nijednom mjenjaju na 100.000km, jako rijetko da se pokvare
Trap... na mojoj Alfi me kompletan nov kostao 550km i par sati posla, a predhodni je vozan 8 godina dok se nije rasklapao, pa bolje i tako nego vozit golfica svaki put kad platu dobijem da mu mjenjam sad ovo sad ono...

E to sad sto nas narod ovdje ima tu nekakvu blokadu na psihockoj osnovi da je samo Golf 2 dizel auto to ti je druga stvar, nego Mirza jarane nadji sebi bolji primjerak od onog ili ostavi sto imas, mani ove suplje;)
 
Član
kao prvo jedna svjecica NGK 10mm kosta 20km druga stvar
to oko djelova i skupoce pricate gluposti znaci vozim to auto
i zena je vozi znaci ne pazi kao ja i za 2 god i 30000km na trapu
zamjenio selene gornje lafete zadnji desni selen i gumice b.stangle
na 30000km sve ukupno 140km sa rukama i sta je tu skupo
 
Član
ITALY je napisao(la):
Nabij me na kolac ako se 20% ovih sto pljuju po Alfi ikad i vozilo u jednoj a da ne govorim da su je posjedovali.
Kao prvo potrosnja joj je u odnosu na snagu odlicna, koje to jos auto iz 1.8 motora izvlaci fabrickih 106kw i trosi prosjecnih 8-9l?
Druga stvar, sta pricate gluposti o nekakvom skupom odrzavanju i svjecicama???
Svjecice se jednom ili nijednom mjenjaju na 100.000km, jako rijetko da se pokvare
Trap... na mojoj Alfi me kompletan nov kostao 550km i par sati posla, a predhodni je vozan 8 godina dok se nije rasklapao, pa bolje i tako nego vozit golfica svaki put kad platu dobijem da mu mjenjam sad ovo sad ono...

E to sad sto nas narod ovdje ima tu nekakvu blokadu na psihockoj osnovi da je samo Golf 2 dizel auto to ti je druga stvar, nego Mirza jarane nadji sebi bolji primjerak od onog ili ostavi sto imas, mani ove suplje;)
ma nista druze ja i ti cemo u potragu ako i ti nadjes kakw adekwatan primjerak 147 za mene imas msn jawi pa cemo to sta da iskombinujemo.........:cool::cool::cool:
 
Član
Varijator faze ti je 50KM plafon a maf senzor ti je 160KM
Te su skule jeftine, istina taj varijator faze je osjetljiv ali to je alfin sistem pomjeranja nregaste osvine u zavisnosti od stila voznje ona se pomjera i daje razlicite performanse i potrosnju, to je fenomenalno skontano ali je malo osjetljivo,
Maf senzor crkava zato sto se kace raznorazna smeca od filtera za vazduh i onda uvice prljavastinu i trc milojka.

Ako si spreman da malo vise trosis para za auto alfa 2.0 T.S. je zvjer, ali je pitanje onda da li je bolje kupiti bolji auto koliko ti potrosi para za godinu dana....

Mozs naci dobru ali moras i potraziti.
Ako ti crkne masina ne daj boze, JTD mozes staviti za 1500KM, a taj T.S mozes kupiti i z a manje para, mislim da to nije neka investicija.....

Nenade prijatelju ako nisi znao Fiat ima najeftinije originalne dijelove u klasi a pezo naj skuplje, tako da stvarno ne znas o cemu pricas.
Istina alfa ima nesto skuplje dijelove ali samo one koji su vezani za trap, ali alfa isto toliko i nudi vise od ostalih auta u klasi sto se tice udobnosti i stabilnosti.
Taj auto drzi krivinu jednako i pri 60 i pri 90 na sat, nikad se nemoze desiti da je izbacis iz krivine tipa da joj pobjegne samo prednji ili samo zadnji kraj....
 
Član
@ djogi86: mislim da je nenad mislio ironicno,vidis da mu je ispod nicka "punto driver":D
to sam i ja rekao,auta su gazena,pretezno,al ak je odrzavano,nema sta brinut;)
 
Top