Kupovina alfe 147 2.0 T Spark ?????

Kupovina alfe 147 2.0 T Spark ?????

Član
Namjeravam kupiti navedeno auto,pa me zanima li kakvih mana ,kako se ponasa motor ,potrosnja i slicne stvari...............
 
Član
iskreno ja ga ne bih kupovao, siguran sam da motor fino vuče, ali i troši sigurno fino, i pitanje koliko je izdržljiv i skup za održavanje, što sigurno jeste
 
Član
i ja kontam isto da uzmem alfu 145 ali sa malo slabijim motorom
sigurno su skupe za odrzavanje ali nesto mi se svidja :))
 
Član
Skupi dijelovi i skupo odrzavanje. Za iste pare mozes uzeti puno bolje auto koje je iste snage a mozda i jace, a i koje je dosta jeftinije za odrzavanje. Bar ja tako mislim...
 
Član
Extra motor i super auto.Imaju malo osjetljivije podvozje te ti twin spark motori imaju caku što se tiče svijećica.Moraju se kupovati u ovlaštenom servisu i jako su skupe.Nemoj me uzimati za riječ ali sam čuo da je jaka cifra u pitanju.Što se tiče ostalih dijelova za svakodnevno održavanje nisu ništa skuplje od konkurencije te klase i godišta.

Ta priča za jako skupo održavanje je urbani mit:D

Sve u svemu,jako lijepo i moćno auto.Dugo godina sam patio za jednom,sa tim motorom.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Extra motor i super auto.Imaju malo osjetljivije podvozje te ti twin spark motori imaju caku što se tiče svijećica.Moraju se kupovati u ovlaštenom servisu i jako su skupe.Nemoj me uzimati za riječ ali sam čuo da je jaka cifra u pitanju.Što se tiče ostalih dijelova za svakodnevno održavanje nisu ništa skuplje od konkurencije te klase i godišta.

Ta priča za jako skupo održavanje je urbani mit:D

Sve u svemu,jako lijepo i moćno auto.Dugo godina sam patio za jednom,sa tim motorom.

hehehhe,to volim samo posteno hahahahhaha,ja znam da je CEJF skup ali nasao sam jednu 121 00 presla i udrzavana je u ovlastenom servisu pa tako da cu sutra otici da je pogledam .............
 
Član
Slusaj drug, ja sam izrazit ljubitelj Italijanskih makina i znam dosta toga o tim autima.... medjutim evidentan je problem tih auta jako ne izdrzljiv motor sto se tice sitnica, nece nista krupno riknuti ali uvijek mu nesto fali, gotovo pola radnog vijeka nema propisane performanse i tri puta jacu potrosnju jer ga nesto je.hehhe...
Trece, ako je bas presla toliko koliko kazes i ako je ocuvana kao auto a uz to nije neka cijena, onda se isplati svakako kupiti.
Dobices odlican auto sa odlicnim performansama ali do kad... po meni je dosta bolja varijanta 1.9 JTD pa ga jos chipovati i ima da dere tu T.S. izdrzljivost na tri stepenice vecem nivou, dijelovi jeftiniji....
Naravno i cijena JTD-a i T.S.-a se ne moze porediti.
Ja nesto nisam ostao zadivljen tim motorom, ako vec ganjas zujalicu, na istoj platformi kao sto je 147ca ti je i fiat bravo HGT, redni petocilindricni motor, sa 147 ili 155 ks, zavisno od verzije, slicnih performansi, dosta izdrzljiviji, jeftiniji i jeftiniji za odrzavati.Zvuk petaka nikog nece ostaviti ravnodusnog, jako dobro ide a i potrosnja je solidnija nego li kod Alfe.
Opet ostajem pri onoj verziji 1.9 JTD sa 116KS pa kad je provozas nece ti pasti napamet ni da je chipujes jer leti, u svakom pogledu bolja, i sto se tice post prodaje dosta trazenija nego li T.S.
Moj licni savjet, nemoj T.S. to je drugi najveci promasaj Alfe.

Ah da, sve su one odrzavane po ovlastenim servisima, vozile neke bakice i dekice i tako ta prica... ti moras da nadjes stvari koje ce stvarno dokazati da je to ta kilometraza, auto od 120 hijada je novo auto a ne polu razj*ano kao sto mi mislimo.
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Slusaj drug, ja sam izrazit ljubitelj Italijanskih makina i znam dosta toga o tim autima.... medjutim evidentan je problem tih auta jako ne izdrzljiv motor sto se tice sitnica, nece nista krupno riknuti ali uvijek mu nesto fali, gotovo pola radnog vijeka nema propisane performanse i tri puta jacu potrosnju jer ga nesto je.hehhe...
Trece, ako je bas presla toliko koliko kazes i ako je ocuvana kao auto a uz to nije neka cijena, onda se isplati svakako kupiti.
Dobices odlican auto sa odlicnim performansama ali do kad... po meni je dosta bolja varijanta 1.9 JTD pa ga jos chipovati i ima da dere tu T.S. izdrzljivost na tri stepenice vecem nivou, dijelovi jeftiniji....
Naravno i cijena JTD-a i T.S.-a se ne moze porediti.
Ja nesto nisam ostao zadivljen tim motorom, ako vec ganjas zujalicu, na istoj platformi kao sto je 147ca ti je i fiat bravo HGT, redni petocilindricni motor, sa 147 ili 155 ks, zavisno od verzije, slicnih performansi, dosta izdrzljiviji, jeftiniji i jeftiniji za odrzavati.Zvuk petaka nikog nece ostaviti ravnodusnog, jako dobro ide a i potrosnja je solidnija nego li kod Alfe.
Opet ostajem pri onoj verziji 1.9 JTD sa 116KS pa kad je provozas nece ti pasti napamet ni da je chipujes jer leti, u svakom pogledu bolja, i sto se tice post prodaje dosta trazenija nego li T.S.
Moj licni savjet, nemoj T.S. to je drugi najveci promasaj Alfe.

Ah da, sve su one odrzavane po ovlastenim servisima, vozile neke bakice i dekice i tako ta prica... ti moras da nadjes stvari koje ce stvarno dokazati da je to ta kilometraza, auto od 120 hijada je novo auto a ne polu razj*ano kao sto mi mislimo.


SLAZEM SE SA SVIM licno vozim 156 znaci podvozje je isto i nikakvih problema a sto se djelova tice nisu skupi a origi. su malte ne isti ili cak jeftiniji nego svabe a za jtd nemam rijeci stvarno je top bolje ti je doplatiti jos milju dvije i uzeti jtd ti sad ........
 
Član
Sve okej samo nemojte pričati da je jtd brži od 20 TS.Džabe čip,20 leti.Vozio sam 156-icu s tim motorom.Divota;)
 
Član
kako sam cuo,set svjecica u servisu kosta 390KM:icon_eek:
a imaju i neke druge,koje su 9KM po komadu,treba ti,mislim,8....
ne hvale bas previse taj motor,kao ni 1,8
đi-ti-di trazi i miran si:cool:
 
Član
ma motor je odlican, osim svjecica koje se ne mjenjaju cesto nema nista posebno skupo na motoru, fantastican zvuk, odlicno ide, potrosnja za tu snagu i nije nesto posebno, puno bolji izbor nego 1.6 ili 1.8 ti motori imaju klasicni fiatov blok, 2.0 ako je odrzavan kako treba tj selenia ulje sipano ne moze da ne valja... vozio sam dugo taj motor u 156-ci i sto se motora tice nikad nikakvih problema sa njim
 
Član
danas gledao auto s fidelom i odlucio sam da ostawljam bmw-a kod sebe nesto mi se nije swidjao zwuk motora prewise je "KLEPETAO"..............
 

MTR

Član
mirza_90 je napisao(la):
danas gledao auto s fidelom i odlucio sam da ostawljam bmw-a kod sebe nesto mi se nije swidjao zwuk motora prewise je "KLEPETAO"..............

da nije plava sa selespeedom ???
 
Član
MTR je napisao(la):
mirza_90 je napisao(la):
danas gledao auto s fidelom i odlucio sam da ostawljam bmw-a kod sebe nesto mi se nije swidjao zwuk motora prewise je "KLEPETAO"..............

da nije plava sa selespeedom ???

nije druze crna je iz bosanskog broda prosle godine se wozala po zenici ima na piku.............
 
Član
arane uzimaj to odmah....alfa je to hej luksuz exluziva dizajn performanse...jest pravis ga cesce al nista nije dzaba...ja sebi laniram uzeti 147 ili 145 onaj model prije:);)
 
Top