Koji bicikl kupiti, 300 - 400 KM

Koji bicikl kupiti, 300 - 400 KM

Fap

Član
sto se tice specialized hardrock ja cu ti rec kakva su moja iskustva.

specialized je extra ram al svasta stavljau na ram npr kod mene su pedale prije mjesec se raspale. Za bajram sam kupio biciklo i eto od tad do danas sam morao i gumice nove kupit znaci racunaj na to jer vidi se na ovoj slici da se felga dobro koristila nema onog crnila sa strana znaci kocilo se poprilicno. Sa mojih 140 koliko sam imao na pocetku specialized hardrock je odlicno pokazao jer nisam nikakvih kvarova imao, redovno podmazes bic i sve je ok.
Vozao sam se ja ljetos sa momcima iz Kaknja vise puta iz sarajeva i na poniere i do zavidovica itd.
A ni cjena od 400 km nije losa da napomenem za biciklo
tako da ako hoces kvalitet nije mnogo dat a ako hoces jeftinije prodajem ja svoj capriolo koji je ram 18 ako si zainteresovan mogu ti i cjenu spustiti dzaba mi stoji u garaži :)
 
Član
George je napisao(la):
ako može neka stranica gdje se mogu vidjeti modeli i cijena???
i koji model je meni potreban na moju visinu 193 i 115 kg?
i ja sam sličnih proprcija :)
visok oko 197cm i 105 kg, uzeo sam sebi najveći model XXL, probavao sam i XL kad sjedeš jednostavno premali.
Najbolja varijanta ti je da odeš u radnju i probaš i vidiš koji ti najbolje leži.
 
Početnik
fap je napisao(la):
sto se tice specialized hardrock ja cu ti rec kakva su moja iskustva.

specialized je extra ram al svasta stavljau na ram npr kod mene su pedale prije mjesec se raspale. Za bajram sam kupio biciklo i eto od tad do danas sam morao i gumice nove kupit znaci racunaj na to jer vidi se na ovoj slici da se felga dobro koristila nema onog crnila sa strana znaci kocilo se poprilicno. Sa mojih 140 koliko sam imao na pocetku specialized hardrock je odlicno pokazao jer nisam nikakvih kvarova imao, redovno podmazes bic i sve je ok.
Vozao sam se ja ljetos sa momcima iz Kaknja vise puta iz sarajeva i na poniere i do zavidovica itd.
A ni cjena od 400 km nije losa da napomenem za biciklo
tako da ako hoces kvalitet nije mnogo dat a ako hoces jeftinije prodajem ja svoj capriolo koji je ram 18 ako si zainteresovan mogu ti i cjenu spustiti dzaba mi stoji u garaži :)

Aj de da vidim i to :D

A imam i jos jednu ponudu, jel iko ikad cuo za Fat Track bicikl, Engleski, rucne izrade?

11kz32u.jpg
 

Fap

Član
Oggy je napisao(la):
fap je napisao(la):
sto se tice specialized hardrock ja cu ti rec kakva su moja iskustva.

specialized je extra ram al svasta stavljau na ram npr kod mene su pedale prije mjesec se raspale. Za bajram sam kupio biciklo i eto od tad do danas sam morao i gumice nove kupit znaci racunaj na to jer vidi se na ovoj slici da se felga dobro koristila nema onog crnila sa strana znaci kocilo se poprilicno. Sa mojih 140 koliko sam imao na pocetku specialized hardrock je odlicno pokazao jer nisam nikakvih kvarova imao, redovno podmazes bic i sve je ok.
Vozao sam se ja ljetos sa momcima iz Kaknja vise puta iz sarajeva i na poniere i do zavidovica itd.
A ni cjena od 400 km nije losa da napomenem za biciklo
tako da ako hoces kvalitet nije mnogo dat a ako hoces jeftinije prodajem ja svoj capriolo koji je ram 18 ako si zainteresovan mogu ti i cjenu spustiti dzaba mi stoji u garaži :)

Aj de da vidim i to :D

A imam i jos jednu ponudu, jel iko ikad cuo za Fat Track bicikl, Engleski, rucne izrade?

11kz32u.jpg


nez koliko si tezak ako imas iznad 100 kila izbjegni maximalno bicikla sa zadnjim amortizerom :) a link od mog pacikla u poruci
 
Član
Ovaj sa slike bajk mi izgleda beze, jos uska guvernala, ja imam fobiju od takvih :D

Ako je do 120-150 KM onda mozes i razmisljati o njemu, preko toga, nikako.
 
Početnik
Ma ja sam fit, 75 kg, nisu mi problem nikakvi amortizeri :D

A tu je negdje cijena ovog, s tim da ima malo ulaganja...Sta je sa uskom guvernalom, i to ne valja? :D
 
Član
Ma nemoj uopste razmisljati o ovom posljednjem sto si postavio, nit su felge duplog zida (osjetljive su na krivljenje), nit je pretjerano ocuvano, nit mu je pogon iole moderniji aluminijski vec je vjerovatno neka kombinacija celika i jos nekih slicnih metala + apsolutno nepotrebna ova 'low budget' zadnja suspenzija :D

Vjerovatno u ovih 5-6 stranica ima preko 100 linkova postavljenih, mrsko mi pregledat sve al' u biti i da kupis bike od 5000 KM o osnovnim stvarima moras paziti ako zelis da traje tako da nemoj misliti da je 'neunistivo' ak izletis 400 KM .

U zavisnosti od tvog iskustva i znanja o biciklima, kupit ces ili novo ili ces 'znati' izabrati polovno.

Licno sve potrebno sebi servisiram na bike-u, imam specialized rockhoper-a > za neke rute 50+ kilometara i unis dragon-a za gradske zavrzlame (fax, kafa i sve ostale obaveze) jer ne bih zaplako kad bi nestao :D a za specialized-a bih robiju sluzio :lol:

Na nekom linku sam vidio 'ultra' bike da se prodaje, extra je bike i ako mozes svuci na 250 KM cijenu definitivno ga kupi jer sam imao priliku voziti istog i ne vidim neke pretjerane mane iako sam vozio tek nekih 2-3 kilometra glavnom saobraćajnicom al jaran čijeg sam vozio je već 4 puta išao igmanskim 'ratnim' putem, trebevićkim kaldrmama i sličnim makadamima i uopšte se ne žali, to su bile sve relacije od nekih 70ak kilometara :) Samo sam mu jednom ispravljao felgu i to ne zbog voznje nego zbog udara auta. A vec skoro 2 godine ga koristi i prezadovoljan je, redovno ga servisira, 'pravilno' rukuje prilikom vožnje i sve je super sad zasad. Nije izrazio zelju za kupovinu novog :D

EDIT:
A uostalom, ako ćeš u Sarajevu razgledat bicikla, zovi pa ćemo zajedno pogledati, i Boki je evo iz Sarajeva pa možemo u čoporu napast' na prodavače da svaku dlaku u jajetu nadjemo i cijenu snizimo naravno :lol:
 
Početnik
Eh, taj Unis me zanimao, izgleda mi pravo :D

I ovaj je usao u uzi krug, posto bih imao jos lufta para da ga malo dotjeram, a:

http://www.pik.ba/artikal/2456460/biciklo-scott-062-262-847-/
 
Sad ste me natjerali da idem u podrum.. dalo bi se stogod sklepati iako nista nije vozeno ima 5-6godina :lol: Koliko dodje zadnja felga 26" sa onim zupcanicima (kolutovi 6-7/kazeta)
 
Član
Oggy je napisao(la):
Eh, taj Unis me zanimao, izgleda mi pravo :D

I ovaj je usao u uzi krug, posto bih imao jos lufta para da ga malo dotjeram, a:

http://www.pik.ba/artikal/2456460/biciklo-scott-062-262-847-/

Eto recimo, ovaj unis dragon koji imam me nije zadovoljio pa je promijenjen bottom bracket i komplet srednji pogon, kompletan set crank-ova, saraf, kapa itd od upravljača , podešeni mjenjači do savršenstva i mogu ti reći da ide fenomenalno samo je težak nevjerovatno, znači aluminijum je međutim u odnosu na recimo rockhopera kojeg imam, neuporedivo, duplo teži. Znači ja sam nabavio pogon, pedale, set onaj kompletan za upravljač (prstenovi, saraf, kapice itd), bottom bracket ili ti ga osovina srednjeg pogona i to je to otprilike, sad piči ko lud a osjetio je i makadam te mu uopšte nije predstavljalo neki problem al' mislim da ti je bolje neki scott, trek ili gt ganjati, puno su lakši i fleksibilniji :D

Ovaj scott sto si postavio je starija generacija al' oprema je vrhunska iz tog doba međutim malo prevaziđena.

Takođe srednji pogon i zadnja kaseta mi se uopšte ne sviđaju odnosno, odmah znam da moje potrebe ne bi zadovoljile te da bi ih upotrebom il upropastio il nezadovoljstvom porazbijao :D

zadnja-kocnica je napisao(la):
Sad ste me natjerali da idem u podrum.. dalo bi se stogod sklepati iako nista nije vozeno ima 5-6godina :lol: Koliko dodje zadnja felga 26" sa onim zupcanicima (kolutovi 6-7/kazeta)

zavisi, hoces li sa duplim zidom, hoces li gume i kakve itd itd :D
može bit od 20 i manje maraka pa preko 200 :D
 
Član
Ovaj Scott gore nema ni prednji "ovjes", nakon makadama sa ovim 2 sata kasnije ce ti se tresti ruke :D

Al recimo ovaj bajk za 250 KM nije uopste los izbor, kostao je 430-ak nov. Ima malo losiji centralni pogon i viljuska nije najbolja - al za laganije voznje moze dobro sluziti. Samo steta 18.5 je ram, vece za 2,5 cm nego trebas. http://www.pik.ba/artikal/2534534/gt-aggressor-2010/

Ni ovaj nije los, povoljna je cijena, sad pitanje je kakvo je stanje - ovaj je nov oko 700 KM. http://www.pik.ba/artikal/1784201/gt-avalanche-3-0-2009/

Mada da sebi uzimam, ja bi onog Specializeda stavio na prvo mjesto, ako imas para za njega. Skoro nov bicikl, skroz jaka marka, dobar model. Ono ak je ocuvano, uzmes i mozes ga voziti godinama. Sto se tice tuninga koji planiras, nemas puno sta raditi na biciklu, ak neces lampice kojekakve da svjetlis na 2 km :icon_biggrin:
 
Član
EDIT:


EEeeee da, što više 'skuplje' opreme to ti je i skuplje održavanje, znači nije ista cijena održavanja hidrauličnih v-brake kočnica ili hidrauličnih diskova i običnih v-brake kočnica odnosno mehaničkih disk kočnica.

Sve ima svoje prednosti i mane :D
 
ibizasa je napisao(la):
zavisi, hoces li sa duplim zidom, hoces li gume i kakve itd itd :D
može bit od 20 i manje maraka pa preko 200 :D
Meni se cini da su gume 26" x 1,90/1,95... al jos vidim da li ima od toga ista...nije niti malo losa ideja malo na biciklo i opleti :lol:
 
Početnik
A sto ih Boki skida :D A ja sve trazim nesto jeftinije, mada bih se mogao jos protegnuti, ali kontam bice jos posla na biciklu koji god da uzmem, moram i na to racunat :D

http://www.pik.ba/artikal/1788384/bicikl-capriolo-anaconda/

http://www.pik.ba/artikal/1966071/bicikl-polar-apache/

http://www.pik.ba/artikal/2071352/trek-8700-pro-composite/
 
Član
'eba te ledara,sta se raspravljas,dodjes,kupis bajk i odes:lol:
bez zezancije,kakvih 17",malo ti je to;)
smijesno izgleda ispod golemog coj'ka :lol:
bujrum u zenicu,popijemo kafu,bacimo cvil bajkom,i odes kuci zadovoljan:lol:
 
Top