Koji bicikl kupiti, 300 - 400 KM

Koji bicikl kupiti, 300 - 400 KM

Početnik
Evo racunao sam, 17.5" mi treba ram, odnosno M, kao sto sam i mislio ;)

Et sad ako neko ima bajk ovih dimenzija, ili nadje na pik.ba, pomoglo bi...cijena je max 400, a mogu i dosta jeftiniji, to bi bila i bolja varijanta, pa da imam ja sta radit na njemu za ostatak para :cool:
 
Član
Evo ima ovaj Specialized kao sto ga vozi i ovaj forumas: http://www.pik.ba/artikal/1765027/biciklo-specialized-hardrock-2011/

Pise lik u pitanjima da je L, a mozda bi ga dao i ispod 400 KM. Specialized obicno ramove oznacava brojevima...

http://www.evanscycles.com/product_document/file/75b/e6a/2de/39/specialized-hardrock-sizing-chart.pdf

Tebi bi odgovarao ovaj od 17 inca, a mozda lik misli da je to bas L. Posto je M od 16 – 17, a L 17 – 18. Pitaj lika tako nek ti umjesto L procita tacnu velicinu rama - broj (nalazi se obicno ispod sjedista na centralnoj sipki). Ako ti odgovara, jos malo spustis cijenu i super, bajk jos pod garancijom, trebao bi biti ok. Ja ne bi trazio dalje ako ovaj odgovara velicinom i dobrom je stanju. Posto je ovo model iz 2011, znaci da nije ni vozen previse.

Death_beat je napisao(la):
bemti..ja sam mislio da biciklo samo odes i kupis..a vidi petljanije :D

Zavisi koliko vozis, ako vozis 200 km godisnje svejedno ti je koji je, jer ce ti vjerovatno najduza voznja biti 10 km. Ja ne vozim nesto duge relacije, pa eto opet naberem oko 3000 km godisnje na biciklu, sto je nista u odnosu na neke koje znam, koji naberu i po 15.000 km za godinu dana. A kad vec uzimas bicikl i imas veliki izbor, zasto onda ne uzeti i pravu velicinu i ok proizvod, koji ce ti odgovarati u svemu. Sto bolje pogodis sve, bit ce ti ugodnije :icon_biggrin:

Sta imas od toga ako uzmes recimo, prevelik ram. Ledja ce te vazda boliti i kod kracih voznji, ruke isto, posebno zglobovi jer ce ti guvernala biti predaleko i mucit ces se da je dohvatis, a to moze biti jako zamarajuce kad vozis par sati u komadu. Plus uz to, ako ti je guvernala predaleko nemas ni dobru kontrolu nad bajkom. Onda kod voznje "offroadom" na neravnom terenu kad budes morao brzo stati na noge, sa velikim ramom odmah ces se nabiti na centralnu sipku, ako ti i zatreba brzo silazenje sa bajka, kad je visa sipka mnogo ti je teze "prekoraciti". Po nekom pravilu, kada stojis na MTB-u, do sipke bi trebao imati najmanje 5 cm razmaka.
 
BHT Ovisnik
ja imam Legend biciklo,standarna kvalitetna talijanska marka za male novce,kupio ga prije 7 godina,dok nisam polozio svaki dan sam bio na njemu,svugdje po terenu,80% se vozilo po makadamu u naselju gdje zivim,tada sam kupio s amortizerima koji strasno dobro rade,niti jednu rupu ne osjecas,ali sada bih volio isto nesto naci bez stražnjeg amortizera za vecim dijelom voznju po asfaltu,al nisam znao da imaju velicine osim velicine tocka iako sam od kad znam za sebe vjecito na biciklu,dan noc sam provodio na njemu
 
Član
Pa jesu udobni, ali vozaci takvih bajkova bas ne uzivaju u udobnosti, vise ih kupuju zbog ovakve voznje :icon_biggrin:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fJMPc5YY_vo[/video]
 
Početnik
A kad sam rekao makadam, nisam ja na ovo mislio :D


Boki, sta ovom fali, jel ovo jeftino?
http://www.pik.ba/artikal/2456460/biciklo-scott-062-262-847-/
 
Član
Po gradu je najbolji BMX. Malen, kompaktan i brz. Ne moraš ništa zaobilaziti, samo preskači :D Ovi specialized bikes su stvarno prejaki, i nipošto ne uzimaj Apollo Salkano iz Intersporta. Ima frend ja sam ga vozio i sve ono super na prvi pogled i nakon 2 brže vožnje niz brdo propao disk. A košta 400KM.
 
Početnik
Ma zato sam i otvorio ovu temu u februaru, kad je najveci snijg...
imam dovoljno vremena da se posavjetujem,
a ima evo i dosta ljudi koji su spremni pomoci, thx ;)

A necu ni bmx, brate, isfurao sam to :D

Ne mora biti ni MTB, opet da napomenem, necu mnogo voziti po zahtjevnim terenima, vise ce to biti duze relacije po asfaltu, i dosta brda, opet po prilicno dobrim putevima ;)
 
Ja sam zadnje ljeto nabavio Trek-a dodude nov je bio i kosto je oko 700km, ako uspijes uganjati nekog polovnog za te pare (300-400) vjeruj mi neces se pokajati, bar ja nisam :D
 
Član
street racerr je napisao(la):
Ja sam zadnje ljeto nabavio Trek-a dodude nov je bio i kosto je oko 700km, ako uspijes uganjati nekog polovnog za te pare (300-400) vjeruj mi neces se pokajati, bar ja nisam :D

Jako dobar. Naručili smo za ovaj jedan BMX trek-ove kočnice. Na većini novih bajkova imaš jeko veliki broj zubaca u 1. brzini tako da se možeš na mjesec popeti :D I cic ti mora biti podignut toliko da ti noga bude ispružena kompleta da je pedala na najudaljenijoj tački. I pedala se prstima, a ne petama :lol:
 
Član
kod nas momci iz planinarskog drustva Atom uvijek prodaju neke extra bajsove, dovoze im ljudi iz inostranstva po povoljnim cijenama
proslo ljeto sam gledao kod prijatelja jedan bajk, on ga kupio za istu namjenu za koju bi i ti, cesto se penju na Ponijere, oni to rekreativno vazda
ako hoces pitam imal sta za tebe
 
Početnik
Ma i meni bi najcesca relacija bila Kakanj - Ponijeri...ajde vidi ako ti nije frka, ako bude sta, nije zurba, hvala ;)
 
Član
nije problem, bas cu pitat ovog jednog komsiju Elvisa, on je inace freak za te stvari
kad je sezona aktivno vozi, zena i dijete kuci a on po 10ak dana u brdima, onda malo posao pa opet
uglavnom pitat cu ga, posaljem mu poruku;)
 
Član
ja kupio golf 1 za 400km : ) ko ce pedalat bola D:

Ja imam dobar pogon kad sam na biciklu pas ispred mene na 3-4 metra lanca da vidis kako vuce nema pedalanja :D
 
Top