Koji aditivi za čišćenje sistema ubrzgivanja

Koji aditivi za čišćenje sistema ubrzgivanja

Član
Ja sam koristio Redex par puta i odmah osjetio razliku što u vuči što u u radu motora uopšte. Ne znam koliko lošeg može uraditi gumicama dizni i u glavi ali koliko znam one su sve vitonske i vrlo vrlo teško da će im šta biti.
 
Član
Grga je napisao(la):
prije nekog vremen sam citao po netu o ovim aditivima, uglavnom kazu da ima poboljsanja, ali isto tako da zna svu prljavstinu iz rezervoara "potjera" u dizne i napravi problem, pa ispane da je sigurno ga koristiti "redovno" al ne kad auto vec ima 200k-300k na satu..pa sad..

treba nekad i filter goriva promijeniti ;)
 
Super Moderator
I mene zanima kako se koristi i sta da sipam u 1.6tdci/hdi, onako bezveze ako je to dobro da uradim zbog sebe, sa autom je sve uredu
 
Član
sipa se jedna bočica (ova dole je konkretno za benzince) na PUN rezervoar, i tako ponoviti svakih 10-15.000 km, dakle preventivno redovno čistiti prije nego naslage počnu biti velike i takve da vidljivo smetaju radu motora, odnosno na kraju dovedu do potrebe za mašinskim čišćenjem cijelog sistema

obišao sve tražeći liqui moli, koji mi je bio prvi u izboru, jer njemačko je njemačko
ali nema niko, tako da sam uzeo ovaj ABRO, 6 KM u Riku

abro-fuel-injector-cleaner-ic-509.jpg
 
Član
-Suki- je napisao(la):
Grga je napisao(la):
prije nekog vremen sam citao po netu o ovim aditivima, uglavnom kazu da ima poboljsanja, ali isto tako da zna svu prljavstinu iz rezervoara "potjera" u dizne i napravi problem, pa ispane da je sigurno ga koristiti "redovno" al ne kad auto vec ima 200k-300k na satu..pa sad..

treba nekad i filter goriva promijeniti ;)
sad dosao s namjerom da napisem da bi trebalo prije toga promjeniti filter goriva a ti vec preduhitrio, sram te bilo hehe ;)
A nisam spomenuo, prijasnji post, ovo u vezi prljavstine iz rezervoara, navodno, mada ja sumnjam, na nekom forumu sam citao o aditivima pa kao da imaju auta koja nemaju filter goriva pa zbog toga,ja na tako jos nisam naletio al opet nije na odmet provjerit..
 
Član
Što Zlaja pomenu AFT u dizela, ja ga u merca sipam svako drugo ili treće tankanje, litar ATF-a na rezervoar i to preporučuju svi mehaničari, kako je kod nas gorivo kvalitetno trebalo bi ga non-stop :icon_smile:
 
Član
evo "poučan" clip kako aditivi odrađuju stvar

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5m4K9I976Jw[/video]

5110_-_k_-_liqui_moly_-_injection_reiniger.jpg
 
Član
Evo ovdje imate koji aditiv za benzinca a koji za dizela o ostalo nadam se da je sve jasno kao se sipa radi preventive onda koristiti upustvo a ako je vec problem sa sistemom moze na manju kolicinu goriva dodati aditiv

http://www.abro.com/products/automotive/engine-and-fuel-additives/
 

OmO

Član
Evo i od mene link, sve pise kako i sta radi (na nasem jeziku)

http://www.reneko.hr/liquimoly.html
 
Član
Pa što ti pitaš kad sve znaš :icon_question: Evo ko zna koja tema u kojoj nešto pitaš i kada neko odgovori drugačije nego što ti smatraš da je ispravo, počneš svoja mišljenja iznositi, kao da je neko drugi postavio pitanje, a ne sam ti :lol:
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Pa što ti pitaš kad sve znaš :icon_question: Evo ko zna koja tema u kojoj nešto pitaš i kada neko odgovori drugačije nego što ti smatraš da je ispravo, počneš svoja mišljenja iznositi, kao da je neko drugi postavio pitanje, a ne sam ti :lol:

slazem se. u svakoj temi koju je otvorio, daje i neki odgovor. nezz dal se hvalis nekim znanjem, ili samo pametujes, ali ti teme onda nemaju smisla. zasto pitas ako vec znas odgovor... :icon_confused:
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Pa što ti pitaš kad sve znaš :icon_question: Evo ko zna koja tema u kojoj nešto pitaš i kada neko odgovori drugačije nego što ti smatraš da je ispravo, počneš svoja mišljenja iznositi, kao da je neko drugi postavio pitanje, a ne sam ti :lol:

meni djeluje da je to jedan radoznao 16 godisnjak sa tatinimm autom jer teme koje on otvara su glupe
 
Član
Da ne otvaram drugu temu, zanima me koje aditive koristite za podmazivanje dizni , čišćenje itd.. Ove zime su mi se malo čule kada je bas bilo hladno, pa sada sta bi najbolje bilo usuti, radi se oo 180 CDI(COMMON RAIL)motoru nema DPF..?
 
Top