Koji aditivi za čišćenje sistema ubrzgivanja

Koji aditivi za čišćenje sistema ubrzgivanja

Član
najpoznatiji su Liqui Moly
http://www.liqui-moly.ba/596-aditiv-za-ciscenje-sistema-goriva

i vynn's
http://www.lavauto.rs/aditivi/122-aditivi-wynns.html

je li neko probao, im li efekta uopšte to koristiti ili ima preporuku neku treću marku
 
Član
probao sam i STP i wurt sve je to isto vjeruj uzmi ABRO na pumpama imas 5km boca sve je to ista smjesa
 
Član
Ja sam koristio ABRO, na pumpi uzimo onako usput saspem u rezrevoar pošto vozim na plin pa da dizne pročisti, i mogu reć da djeluje, malo bolje vuče, mirniji rad. Uzmi. izlij u rezervoar, probaj neće ništa štetit ;)
 
Član
koji je tačan naziv
jer svi proizvođači imaju u tom segmentu nekoliko proizvoda
ako što rekoh bila bi poželjna slika, evo izaberite dole
http://www.abro.com/products/automotive/engine-and-fuel-additives/

vidim iz TZ si, na kojoj pumpi si kupovao
 
Član
6pwy0y.jpg


imas na Hifi cak sam vidjao i u KONZUMU, interexu
 
Član
Golf 6 je napisao(la):
koji je tačan naziv
jer svi proizvođači imaju u tom segmentu nekoliko proizvoda
ako što rekoh bila bi poželjna slika, evo izaberite dole
http://www.abro.com/products/automotive/engine-and-fuel-additives/

vidim iz TZ si, na kojoj pumpi si kupovao
imas u bingu tih proizvoda i bilo je kod Krle prom, oni su imali Abro liniju pa najbolje odes i oni ti preporuce koji za tvoje auto
 
Član
Obrati paznju na katalizator kada eksperimentises sa aditivima, tj. provjeri da li su CAT FRIENDLY, da ne bude skuplja pita od tepsije!
 
Legend
To je cista gluposti, ti aditivi imaju u sebi abrazivna sredstva i nagrizaju sve diftunge gumice i zaptivke. Od toga da odu tefloni pa do jos vecih problema. Ako imas problema sa diznama na benzincu rjesenje ti je ciscenje istih i ultrazvucno pranje u kadicama. Mada jos veca je glupost to radit na tako mladom autu, ja vozim benzinca od 2008 godine i nikad nisam nista cistio, a sipam gorivo na svim mogucim pumpama od najgorih do najboljih, nikakve razlike nema. U evropi na Shell pumpama i agipo kad sam sipao bilo je razlike u vuci i potrosnji, a ovo po BiH, Hrvatskoj i Srbiji, sve isto smece.
 
Član
auto nema nikakvih problema, ali se preporučuje povremeno čišćenje dizni i ventila, jer samo od sebe, čak i da je najkvalitetnije gorivo, vremenom stvara naslage i taloge na istim
tako da povremena upotreba ovih aditiva treba da SPRIJEČI kasnije potrebu za ultrazvučnim čišćenjem, kada je već kasno za čišćenje aditivima, jer se to upravo i taloži, taloži.....i dođe do stadija kada se jedino može očistiti ultrazvučno
dakle, cilj, po meni ovih aditiva, je prevencija, čišćenje manjih naslaga s vremena na vrijeme, prije nego to dođe do nivoa kada postane takvo da motor loše radi

Igor_ je napisao(la):
Obrati paznju na katalizator kada eksperimentises sa aditivima, tj. provjeri da li su CAT FRIENDLY, da ne bude skuplja pita od tepsije!
pa valjda ovi "inector cleaner" od ovih renomiranih marki i jesu provjereni da bi bili usklađeni sa svim elentima motora, pa i katalizatorom,
zato i pitam za proizvode renomiranih marki
 
Član
Pusti suplju aditiv su korisni i sluze svrsi i tesko mogu imati nus pojave u ovlastenim servisim isto aditive koriste, kod benzinaca i vozila koji koriste ,lpg se preporucuje 2-3 x godisnje dodavanje aditiva. Ako su ti dobro zacepljeni injektori ostaviti 1-2l benzina u sistemu i naliti aditiv pustiti da radi dok auto ne ostane bez goriva vidjeti ces na auspuhu sve garez iz sistema jer usput pored injektora cisiti i garez sa klipova i cijelog sistema. Njihovo upustvo upotrebe se odnosi na preventivno odrzavanje sistema zato po mom skromnom misljenju ADITIVI su odlicna stvar.
 
Ajde ljudi dogovorite se jel valja ili ne da znam, posto i mene interesuje isto:icon_smile: Malo mi vise treska u leru kad je hladan pa sam posumnjao na dizne jer je boljka CDI motora. Ne variraju obrtaji, normalno ide vuce, samo eto to sto treska i to me opasno iritira ( nosace sam iskljucio, jer sam ih mjenjao prije cirka 5K, i mislim da nije do njih ali opet cu provjeriti). I da li znate okvirno cijenu ciscenja dizni, ultrazvucno ili kako vec?

p.s. neko napisa ATF, nisam ga dugo sipao, ali i za njega su misljenja podijeljena, neko je za neko protiv...
 
Član
hmmm pipljiva tema...

meni je tri puta nakon ABRO aditiva crkao regulator pritiska goriva...

no nakon STP-a ili LM-a nikad nisam imao problema...

i da... korisno je ;)
 
Član
prije nekog vremen sam citao po netu o ovim aditivima, uglavnom kazu da ima poboljsanja, ali isto tako da zna svu prljavstinu iz rezervoara "potjera" u dizne i napravi problem, pa ispane da je sigurno ga koristiti "redovno" al ne kad auto vec ima 200k-300k na satu..pa sad..
 
Top