Koje ulje sipate u motor?

Koje ulje sipate u motor?

Član
drug kod mene nije 24v :D vec old school 2 vent. po cilindru i 15 w40 je savrseno ulje za te motore starinske konstrukcije... Ti motori su vecinom i ubijeni koirstenjem sintetickih ulja. A treba sagledati da je i danasnje najobicnije ulje tipa ina delta 5 bolje xxx puta od najboljeg ulja u osamdesetim godinama. Tako da u stare odrpine netreba sipati neka sience fiction ulja jer je to nepotrebno bacanje para i vise stete nego koristi..
 
Član
Selenija 5w-40 wr izasla kod nas na 31km po litru kako je stanje kod vas u sarajevu?a bila je 20,5km plasticna boca ovlasteni;)
 
Član
Ja neki dan mijenjao u inter autu, Castrol magnatec 10w-40, 4l = 55,35KM
Cijena dobra, a sad kakvo je ulje ko ce ga znat
 
Član
kavaz je napisao(la):
Ja neki dan mijenjao u inter autu, Castrol magnatec 10w-40, 4l = 55,35KM
Cijena dobra, a sad kakvo je ulje ko ce ga znat

vidces kad predjes jedno 3000-4000 hoces li mroat dosipati :) , castrol u moje auto vise nikada nece ici :) jer sam na 3500 morao dosuti 4-5 deca..
 
castrol je dobar, samo sto je kod nas u vecini slucajeva big FAKE.. kao i shell i ostala poznata ulja..

ja sipam u V6 24V Liqui Moly 5W-40 i djeluje mi skroz ok, i ev nakon 7000km ne izgleda da ga fali..
 
Član
kavaz je napisao(la):
Ja neki dan mijenjao u inter autu, Castrol magnatec 10w-40, 4l = 55,35KM
Cijena dobra, a sad kakvo je ulje ko ce ga znat

E jbg, meni je na tom ulju okrenuo lezaj na klipnjaci, pa sad ko ce znati,ne mora znaciti da je do ulja!
 
Član
Jucer nasuo Elf 10w-40 polu sinteticko ulje. Vec sam na takvom ulju napravio 25.000KM i sve je OK.
4l ulja 38KM i filter 10km :cool: Cijena odlicna ;)
 
Član
Castrol Edge 5w-40. Uzimam ga u Magna-Oil jer su ovlasteni zastupnici Castrola za BiH, a sto su mi i potvrdili iz Minaca
A Minaco se spominje na stranici Castrola
http://www.castrol.com/castrol/genericarticle.do?categoryId=9002603&contentId=6003717
Tako da jbg vjerujem da nije fus
 
Top