Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
eh neki si im ti rekao dobar savjet ;) a gle samo koliko covjeku trosi ulja "a vidi sad alfu stari vozi i on kaze da mu na oko hiljadu dvije potrosi litar ulja a auto ne bali. Do cega to moze biti ?" jelde pametno je sto vise kilometara predje auto da se sipa rijedje ulje :lol: e svasta ces procitati :lol:
 
Član
Kako koji motor. Meni više troši 10w40 nego čiste sintetike. Doduše između sam mijenjao gumice ventila:D
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
eh neki si im ti rekao dobar savjet ;) a gle samo koliko covjeku trosi ulja "a vidi sad alfu stari vozi i on kaze da mu na oko hiljadu dvije potrosi litar ulja a auto ne bali. Do cega to moze biti ?" jelde pametno je sto vise kilometara predje auto da se sipa rijedje ulje :lol: e svasta ces procitati :lol:

De ba. Savjetuješ čovjeku da sipa ulje koje je u svakom smislu manje kvalitetno, kao to će mu pomoći. Ako mu troši previše ulja jedini je lijek remont motora. Litar ulja na hiljadu km normalne ili pažjive vožnje zahtjeva dobar pregled motora...

Rukovodiš se savjetima i majstorskim pričama od prije 30-40 godina...ako troši ulja krkni mu što gušće ulje...na radnoj temperaturi viskozitet je isti i 0w 40 i 5w 40 i 0w 40 i 15w 40 uljima...razlikuju se ona u mnogo čemu...raspitaj se malo.
 
7OZ je napisao(la):
E poz evo jucer mjenjao ulje,nasuo Total Quartz 7000; 10W40; 5l=60km , prije sam sipao ona Ina Delta ulja također se pokazalo super s tim da sam ih svakih 8.000 mjenjao.
Pa ako je ko imao kakvog iskustva sa Total uljima valja li ista?
Primjetio sam da je motor za nijansu tiši :D a moze biti i da umišljam :lol:

ja u pezoa 206 sipam Total Quartz 7000 10w40 (polusintetika), vec 4 godine, po knjizici preporuceno, mijenjam ga svakih 10.000km, nikad problema, dobro ulje. doduse, kupim ga u flasama u motorexu, pa ko zna jel original ili nije.....

u Hjundai-ja, sipam Shell Helix Ultra 5w40 (full sintetika) (original iz bacve u servisu :D)
 
Član
peugeot206 je napisao(la):
7OZ je napisao(la):
E poz evo jucer mjenjao ulje,nasuo Total Quartz 7000; 10W40; 5l=60km , prije sam sipao ona Ina Delta ulja također se pokazalo super s tim da sam ih svakih 8.000 mjenjao.
Pa ako je ko imao kakvog iskustva sa Total uljima valja li ista?
Primjetio sam da je motor za nijansu tiši :D a moze biti i da umišljam :lol:

ja u pezoa 206 sipam Total Quartz 7000 10w40 (polusintetika), vec 4 godine, po knjizici preporuceno, mijenjam ga svakih 10.000km, nikad problema, dobro ulje. doduse, kupim ga u flasama u motorexu, pa ko zna jel original ili nije.....

u Hjundai-ja, sipam Shell Helix Ultra 5w40 (full sintetika) (original iz bacve u servisu :D)

Original je u Motorex-u. Kontaktirao sam ja lifeoil i kažu da su oni ovlašteni distributeri. I ja isto sipam total, samo 5w40 po knižici i svakih 10 000 mjenjam.
 
Član
U petak odradio mali servis u ovlašćenom, opet pomisao da ja to nešto mijanjam, kad fejk ovo fejk ono, jebo zajebanciju pravac ovlašćeni...

I imam običaj da odma pregledam nivo ulja nakon servisa, svaki put naspu do crte koja je kako da vam objasnim, nalazi iznad označenog hrapavog dijela min max na žici, znači prije savijenog dijela na onoj žici ima tanka linija jedva sam je vidio, uvijek naspu do te mjere...

Radio sam sve servise i uvijek tako sipaju...po meni previše ali ako tako radi no1 servis u mojoj okolini onda treba tako.

Dok sam čekao na svoje auto, primjetio sam da su vlasnici na 2 auta past i g5, tražili još jedan litar za rezervu, što znači da je to tako normalno :) i da treba da jede ulje :)

Kad već pričam o ulju, da još nešto spomenem pitao sam za antifriz, nije nikad mijenj da mijenjam i tako i veli meni serivser da se G13 (mislim da je ta oznaka) nikad nemijanja iz sistema može se ispustiti 1l i dodati 1l al nema potrebe za mijenjanjem ako se nikad nije dodavao neki drugi antifirz.

E reko fala kurcu da se nešto nemora mijanjati :)

toliko
 
Član
Ja nasuo neko ulje došlo iz Njemačke ne vjerujem da ovdje ima uzeti zove se I.G.A.T (internacional german additive tehnolgogy ag) 15 w 40, piše na kutiji platin gts ...mineralno ulje...pozzzz:cool:
 
Legend
aServis je napisao(la):
U petak odradio mali servis u ovlašćenom, opet pomisao da ja to nešto mijanjam, kad fejk ovo fejk ono, jebo zajebanciju pravac ovlašćeni...

I imam običaj da odma pregledam nivo ulja nakon servisa, svaki put naspu do crte koja je kako da vam objasnim, nalazi iznad označenog hrapavog dijela min max na žici, znači prije savijenog dijela na onoj žici ima tanka linija jedva sam je vidio, uvijek naspu do te mjere...

Radio sam sve servise i uvijek tako sipaju...po meni previše ali ako tako radi no1 servis u mojoj okolini onda treba tako.

Dok sam čekao na svoje auto, primjetio sam da su vlasnici na 2 auta past i g5, tražili još jedan litar za rezervu, što znači da je to tako normalno :) i da treba da jede ulje :)

Kad već pričam o ulju, da još nešto spomenem pitao sam za antifriz, nije nikad mijenj da mijenjam i tako i veli meni serivser da se G13 (mislim da je ta oznaka) nikad nemijanja iz sistema može se ispustiti 1l i dodati 1l al nema potrebe za mijenjanjem ako se nikad nije dodavao neki drugi antifirz.

E reko fala kurcu da se nešto nemora mijanjati :)

toliko

G12 crveni, rok trajanja 12 godina, pod uslovom da nedosipas vode kad zafali, znaci do jedan litar je normalno dosut po potrebi. Ulja litar za VW svi uzimaju, cesto ovi 2.0 ostanu suhi. Koje ulje su ti nasuli?
 
Top