Koje su vaše omiljene marke(brendovi) automobila?

Koje su vaše omiljene marke(brendovi) automobila?

Koje su vaše omiljene marke(brend) automobila?


  • Total voters
    185
Administrator
RE: Koje su vase omiljene marke(brendovi) automobila?

Anketa ubačena.

Idemo sa glasanjem za date marke automobila.
 
Član
RE: Koje su vase omiljene marke(brendovi) automobila?

diskvalifikujte edoze-a
glasao za 5 :lol::lol:
 
Član
RE: Koje su vase omiljene marke(brendovi) automobila?

alfa, audi, merc...jbga nema porschea, ferrarija i maseratija :cool:
 
Član
RE: Koje su vase omiljene marke(brendovi) automobila?

japanac :cool: , jest da trenutno vozim ceha :D
 
Član
RE: Koje su vase omiljene marke(brendovi) automobila?

Nemam omiljenu marku samo pojedine modele raznih marki.
 
RE: Koje su vase omiljene marke(brendovi) automobila?

nije njegov. nego moj :D samo nas 2 glasali za seat :D hahah
doduse, meni je seat bio kao treci izbor :) poslije bmw i honde
 
Član
RE: Koje su vase omiljene marke(brendovi) automobila?

Audi - Perfekcija im je dizajn, u zadnje vrijeme jest da su pocele sve A klase liciti sprijeda ko jaje jajetu, ali sto mijenjati dizajn koji je uspjesnica samo takva. A 5 mi je savrsenstvo bez mane, ugladjen, sarmantan, ali opet ima dozu sportskog duha i pogotovo interijera koji mi je odlican. On ima karakter onog tihok decka na partyu koji stoji sa strane, ali ga ipak sve pi.ke opaze :D

Mazda - Novi dizajn mi je premocan, ali pogotovo cijenim njihove trenutke ludila kao sto je RX-8, koji mi je tako luda vozilica da je covjek ne moze svrstati ni u jednu kategoriju. Nije im problem nesto napraviti sto je jako nesigurno u biznis svijetu i nekonvencionalno i opet gadovi se iscupaju

Skoda - Ne zato sto je vozim, mada iskreno ima i tu dosta simpatije, nego zato sto je best buy, fer i korektno ti da svega u zamjenu za tvoju lovu, ali pogotovo mi je drag brand jer je prije 10 godina bio teski "underdog", svatko je spominjao sa sprdnjom i prezirom, a gledaj sada...lomi rekorde prodaje nadaleko ;)

Dragi brendovi, ali ne dovoljno da ih volim:

Nissan - Nissan je isto ko zena u PMS-u. Nikad ne znas sta od njih ocekivati....znaju tako mnogo za napraviti odlicno auto, ali im se vecinom ne da. Pogledajmo samo ikone kao GT-R i Skylinea, pa i seriju 180-200SX-a, a zatim ostalu njihovu gamu koja je vecinom ni za drek, jer je u svemu dovoljno solidna ali nedovoljno dobra da opravda cijenu...

Citroen - Toliko su ludi u zadnje vrijeme sa dizajnom i toliko hrabri da nekad se pitas jesu oni ludi sto imaju muda izbaciti toliko ludo dizajniran auto, ili sam ja lud sto mi se to auto svidja...Imaju muda ko u bika, ali uvijek imaju problem dobreee masne cijene, koja mi se opet cini da je uvijek sracunana za klasu vise od tog modela...

Honda - Motori su fantazija, kvaliteta mehanike im je sex zivi, ali nikad nisu znali dizajnom uhvatiti "ono nesto" kao sto su voznim karakteristikama...Kao da ih nije briga... Honda je kao kurva, razvalit ce te svojim perfomansama, ali nije curka za kojom ce ti oko zapeti...a bogme niti sa kojom zelis biti vidjen ;)

Brendovi koje mrzim i nepodnosim:

Mercedes - Kvaliteta, tehnika i udobnost - nenadjebivo ! Ali to je auto kao skupa kozna fotelja, to auto cijenis svojom guzicom, ali ne srcem. Auto koje u zadnje vrijeme ima odlican dizajn, ali ne dovoljno atraktivan, auto koje ima zivahne motore, ali ne da se vozi srcem, auto koje ima renome, ali za starije ozbiljnije ljude...

BMW - Ne mogu podnijeti ovaj brend ne zato sto je los, nekvalitetan ili ima neki minus na bilo koji nacin sto se tice samog auta kao objekta. Nego ne podnosim ga zbog nacina na koji utjece na ljude. To je auto koje kao losa karma, siri neku nelagodu od sebe zbog vozaca koji ga vozi. Nadut, pun sebe, krkan i umisljeni papak, to auto govori o tebi, zbog 90% ostalih koji odgovaraju tom opisu a voze ga. To auto je kao osobna iskaznica uvrijezenog narodnog misljenja, i svatko ko je za volanom, bude tako etiketiran...

Volkswagen - Taj brand ne mogu smisliti organski, jer nije u nicemu toliko poseban, osim sto je postao navika. Jedna cista navika ljudi, kad ne znaju sta ce, kupit ce VW. Dizajn je konvencionalan i monoton, kvaliteta jeste solidna, ali ne pretjerano odlicna. Perfomanse vecine modela je da sluzi kao auto od tocke A do tocke B. Noviteti tehnike i mehanike kao da ne postoje, uvijek je u igri dobra stara sigurna formula, na koju uvijek mozes igrati da ce upaliti... Vlasnistvo ovog modela je kao da si gazda dobrog starog konja, koji te nece nikada iznenaditi, izdati niti uciniti nesto nepromisljeno, uvijek zlatna sredina... Gazda bi kupio novog zivahnijeg pastuha, ali navika na dobrog starog Sivonju ne prolazi :icon_rolleyes:
 
RE: Koje su vase omiljene marke(brendovi) automobila?

Ne zelis biti vidjen sa ovim :icon_eek:

hondansx76047.jpg


Jbg druze moj, moro sam reagovat, ajde sto ih nazva ruznim (to je sve do ukusa covjeka do covjeka), al da imaju takav imidz da te sramota vozit Hondu, e jbg stvarno.
 
Član
RE: Koje su vase omiljene marke(brendovi) automobila?

Death_beat je napisao(la):
nije njegov. nego moj :D samo nas 2 glasali za seat :D hahah
doduse, meni je seat bio kao treci izbor :) poslije bmw i honde
Ja sam dao po glas svim markama za koje ocekujem da ce biti nize rangirane mislim da je tu i Seat ili sam zaboravio :icon_biggrin: .Jedini sam dao glas Fordu i Fiatu hehe.
erol_brcak je napisao(la):
Ne zelis biti vidjen sa ovim :icon_eek:

hondansx76047.jpg


Jbg druze moj, moro sam reagovat, ajde sto ih nazva ruznim (to je sve do ukusa covjeka do covjeka), al da imaju takav imidz da te sramota vozit Hondu, e jbg stvarno.
Eto zasto volim samo pojedine modele odredjenih marki.Npr stari Civic je bas ljep a novi je rugoba nad rugobama,nije mi jasno kako ono neko moze kupiti.
 
Top