Koje "metlice" vi koristite?

Koje "metlice" vi koristite?

Super Moderator
najbolje kad su orig na autu aero pa uzmes samo zamjenske i nema ih jeftinih kako god okrenes. treba i brisace odrzavati ja kupio nedavno nove al mi auto preko dana dugo vremena stajalo na prasnjavom parkingu i na brisace se nafata sloj te prasine pa nakon kratkog vremena ne mogu cistiti nikako ali se taj sloj sastruze i opet budu kao novi
ne znam koje su marke al 50-60KM sam ih platio i u 3 godine sam 2 seta promijenio
 
Super Moderator
vjerovatno da ima al ja sam sloj te prljavstine morao strugati iako sam auto cesto prao al ta prasina se tu nakupi i jbg znate i sami kako bude prljavo oko brisaca
nov skalper i polako vuci po strani brisaca da spadne taj hamelj
 
Član
U mene neke dosle uz auto vjerovatno original nista na njima ne pise sve izblijedile koristio valeo dobro ga platio al prodao auto i njih sa autom;)
 
Član
kad sam kupio auto..''valeo'' dosle i nisu bile nove...prije dvije godine...i super su se pokazale...vec mozda sad malo desni da preskoci vode...al nista opasno...mozda opet iste kupim ako mi ne bude zao kesha..:Da ako nista...bolje i one od 7 KM preko zime ..svakako led sjebe kad auto bude po danu na otovrenom..a na proljece opet neke druge..:D
 
Član
Tuning forum samo se pise koji antifriz,koji brisaci, koje ulje,...sta ko radi kad nista ne radi ... :D:lol:

Moro sam :D
 
Član
Neki dan sam mjenjao metlice i pitam ja ciku u autodjelovima sto ima za duju.Kaze ime neke od 10 maraka te su skuplje i bolje i od 7 maraka jeftinije,daj reko te od 7 dat cu mu k 10 maraka za metlice :icon_biggrin: .
 
Član
Kupio NWB metlice, stvarno vrhunski kvalitet, istina da su malo skuplje ali se na kraju isplate...
 
Član
dobra tema, ja sutra moram kupit metlice brisaca, kod mene su original, i prema servisnoj knjizi stavljene su prije 4 godine, ne skripe nit bilo sta, ali pomalo preskacu, ne brisu dobro
ovdje nemam gdje uzeti origigi, pa sam mislio na one aero, vidio sam da ima po pumpama, oko 20-30km dodju obje
valjda se pokazu dobro
 
Član
dok sam keca vozao, uzimao sam klasicne brisace marke ''beru'' extra brisaci, a sad na polovnjaku, imaju ovi aero-bosch, koje bi trebao mjenjati jer su dotrajali i preskacu i slabo brishu, ali mi se nesto ne daje 50ak km-ova jer bagra skida po parkingu to , a nisu oni na ''klik'' airotwin sto ima po marketima vec su ovi sto sa strane se ubacuje na shinu-drzac u prodaji po marketima nema ovih, vec samo ovi univerzalni sa vise zabica...mada sam razmisljao kupiti neki ovaj jeftini, pa izvuci ''gumicu'' i ubaciti u svoj origi. brisac pa testirati, jer je gumica malo shira nego kod klasicnog brisaca(lezishte je shire).,.
 
ma koji brisaci naletim negdje na one gumice /metlice za 3-4 marke i samo navucem na brisac koji je star ima 10ak godina ako nije tvornicki :lol: dodju dvije kod mene je jedan brisac tako da traju dok se ne raspadnu
 
Jel se neko susreo sa ovim metlicama? Planiram uzeti kaze covjek da su za tu lovu trenutno najbolje metlice , cijena im je 35km par

http://www.pik.ba/artikal/2386451/chiion-flat-blade-auto-brisaci/
 
Član
U cemu je fora davanja 35 KM za metlice? Ja uzeo prije neka 2 mjeseca u TUSu za nesto manje od 4 KM neke metlice, super rade jos uvijek. Glavno je da ne struzu, grebu i prave cudne zvukove, nego skroz tiho rade a i super brisu staklo. Pa da ih moram mjenjati jednom godisnje isplatnije mi nego 35 KM za metlice, koje ce ionako jako brzo unistiti zima i cupanje sa zaledjenog stakla.
 
Top