koje gume kupiti?

koje gume kupiti?

Član
Franki je napisao(la):
MS je ja koliko znam za blato i snijeg, nije ti to bas za ljeti.
Al et ;)

M+S je Blato / Susnjezica... nije to ni Ljetna ni Zimska guma.
Ljudi grijese kad je to u pitanju

M+S sa planinom i pahuljom u nastavku znaci da je to Zimska guma
 

MTR

Član
Jetta TDI je napisao(la):
Franki je napisao(la):
MS je ja koliko znam za blato i snijeg, nije ti to bas za ljeti.
Al et ;)

M+S je Blato / Susnjezica... nije to ni Ljetna ni Zimska guma.
Ljudi grijese kad je to u pitanju

M+S sa planinom i pahuljom u nastavku znaci da je to Zimska guma

da , bas tako , sama oznaka MS je cjelogodisnja guma koja je ni tam ni vam , a MS sa Pahuljom je prava zimnjaca , inace ljetna guma ispod 7 stepeni celzija ne funkcionise .
a to da klize na mokrom itd , svaka guma klize na mokrom pa i najbolje , samo zavisi na kakvom su autu i koliko vam je teska noga na gasu , kod mene je sad Pirelli zimska guma pa na mokrom odeeeeeee , valja popustit gas malo u ovim uslovima
 
Super Moderator
ma ne postoji ljeto zima...m+s je zimska guma samo sto se moze vozati i ljeti a ljetna guma ne moze zimi
postoje one all season al nije to za nase zime!

upravo tako kako rece MTR ili ko vec u postu iznad... M+S znaci mud + snou :D
recimo imas M+S gume koja nije uopce za snijeg predvidjena...stoje mi u garazi 3-4 komada
 

MTR

Član
The All Season tire classification is a compromise between one developed for use on dry and wet roads during summer and one developed for use under winter conditions. The type of rubber and the tread pattern best suited for use under summer conditions cannot for technical reasons, give good performance on snow and ice
All-Season tires are also marked for mud and snow the same as winter tires but rarely with a snowflake. Owing to the compromise with performance during summer, winter performance is usually poorer than a winter tire.

Mud and Snow, (or M+S, or M&S), is a designation applied rather arbitrarily by manufacturers for all-season and winter tires designed to provide improved performance under low temperature conditions, compared to summer tires
Dedicated winter tires will bear the "Mountain/Snowflake Pictograph" if designated as a winter/snow tire

A "snowflake on a mountain" symbol means that the tire has exceeded the industry requirement for a reference (non-snow) tire
 
Član
Za zimu sasvim ok su sava eskimo s3, ne znam zašto je većina protiv tih guma, a u biti za 99 % vozača su dovoljne, i odgovaraju i cijenom i kvalitetom. Po snijegu joj može parirati samo goodyear. ni na kiši nisu loše, sasvim normalne. mi ih na autu imamo već godinama i iako su zimske vozimo cijelu godinu na njima, a pred zimu se kupe 2 nove na pogonske točkove. govorim iz iskustva, a ne iz nekih adac testova
 
Super Moderator
Sava S3 je odlicna guma za snijeg...al sto se tice gripa. Ima strasno dobar grip i vjerovatno je bolja od 90% guma to govorim iz iskustva i siguran sam u to. Ja zimi na auto stavim te 4. Kolega sa michelin aplin novim, ne moze gdje ja idem, i jos mnogo drugih ljudi samo sto su losije za upravljanje od ostalih guma...na mokrom jesu lose klize im se jako a ljeti se brzo deformisu i trose se
uglavnom za zimu ti je to jedna od boljih guma a povoljna je
 
BHT Ovisnik
kad skontas onda sava valja samo po snijegu jer po kisi ne valja,po toplom se trosi:D
 
Član
Limp je napisao(la):
michelin alpin 4 125 km po komadu u toj dimenziji... a tigar jednom imao i nikad vise... ne zali na gumama moze ti se obit o glavu...

jel to u visegradu ??
u Sarajevu 150km!!!

kornjas je napisao(la):
Za zimu sasvim ok su sava eskimo s3, ne znam zašto je većina protiv tih guma, a u biti za 99 % vozača su dovoljne, i odgovaraju i cijenom i kvalitetom. Po snijegu joj može parirati samo goodyear. ni na kiši nisu loše, sasvim normalne. mi ih na autu imamo već godinama i iako su zimske vozimo cijelu godinu na njima, a pred zimu se kupe 2 nove na pogonske točkove. govorim iz iskustva, a ne iz nekih adac testova

neki ADAC testovi:icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
Limp je napisao(la):
@ado-ado nije u Visegradu ima nek lik u Prnjavoru i neki u Grudama po toj cijeni...

aha to je bez montaze!!
u Sa ti se krecu ove malo bolje za kes od 130 do 150 u vec navedenoj dimenziji a dok je i sava poskupila u odnosu na proslu godinu za 10km sad je njekih 112km sto nas dovodi do sljedeceg da za nekih 20 i kusur maraka mozes kupiti vrh gumu u ovoj dimenziji nebitno sad jel continental,good year,dunlop ill pireli cak sta vise i semperit se u ovoj dimenziji pokazala pravo dobro cak je zauzela 3 mjesto na letvici testiranja,,pa ko voli nek izvoli!!!;)
 
CoL3 je napisao(la):
m+s ti je bas zimska guma,nije to ljeto-zima kao sto vecina misli,jel to trazis?
ja ti to ne bih preporucio ako mislis i ljeti i zimi vozati,za tu opciju bih prije kupio dobre ljetne jer ti ta m+s guma iduce zime nece valjat nista;)

rekao sam da ima ljetne nove gume na drugim alu felgama...
sad trazim m+s za zimu
naravno da necu vozati i zimi i ljeti
mijenjat cu :)
 
Član
Bolan uzmi miselinke ako su oko 100-120 km zimske i miran. imas i ljetne nove i to ti je to.
 
Franki je napisao(la):
Bolan uzmi miselinke ako su oko 100-120 km zimske i miran. imas i ljetne nove i to ti je to.

rekao sam vise puta imam nove ljetne gume na drugim alu felgama...
neki dan kupio druge alu felge 15-ke i hocu za njih da kupim m+s gume koje cu koristiti samo u zimskom periodu... ::icon_smile:)
 
Top