koje gume kupiti?

koje gume kupiti?

BHT Ovisnik
ZELA GTI je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Za te pare i nemaš neki izbor. Ako nisi trkač, može i Tigar, ali je očajan po mokrom.

Sportiva u mnogo skupljoj dimenziji 195/50 je oko 95 km komad.

Ja sam po čitav dan u autu pa pređem 10 milja godišnje. Obiteljska fabija koju vozi 3-4 ljudi je za 10 godina prešla 130 milja.
:icon_eek: ja od 7-og mj. presao okruglo 10 milja s volvom,s jettom sam za pogodine presao oko 13-14 milja,a sam vozam i ovo i jettu

ako zelis voziti i ljeti i zimi kupi neke allseason gume,m+s ako vozao po toplijem vremenu,ljeti i sl. poseri je zimi iako ima sare;)

jel ima tko iskustva sa semperit zimskim,na jetti sam imao sportivu za zime,al nekako mi se prilicno brzo trosila,neki kazu bolja sava...?
 
BHT Ovisnik
bas zato pitam,nekada je bila slovenska,sada samo poljska pravi,moram neke uzimat,neznam ziv sta bi,ove semperit su kao malo bolje,ovaj se je novi model Speed Grip 2,skuplja 15km od sportive,sava sportiva razlika u 5km...
 
Član
Nemoj razmisljati tako cuj nije auto 50.000km pa da das 300km za gume, guma ti glavu cuva. Da vozis auto od 500km treba kupiti dobre gume a ne neke najgore. Ako imas para kupi kakve da valjaju i kraj price. Na tigru sam vozio prosle zime, gume su dobre kad vozis po snijegu a po bljuzgi i nisu nesto, ako mozes izbjegni ih i uzmi neke da valjaju.
 
Član
menso je napisao(la):
bolje michelin-ke polovne nego tigar nove ili continental uzmi nisu ni one lose...

Continentall ts830 u ovoj dimenziju su najbolje gume a jeftinije od ostalih koje su ispod nje na adacovom testu zato ako ti neigra ulogu 20km uzmi njih ako hoces jeftinjije a opet pouzdane uzmi barum polaris Savu i tigar zaobidzi u širokom luku!!!;)
 
Član
michelin alpin 4 125 km po komadu u toj dimenziji... a tigar jednom imao i nikad vise... ne zali na gumama moze ti se obit o glavu...
 
Član
Fulda Montero 3 u dimeniziji 195/65R15 košta 110 KM po komadu sa montiranjem, nije loša opcija ;)
 
Član
S obzirom da nisam zahtjevan vozac ja sam sebi uzeo savu s3 u dimenziji 195/65/15, cijena je 101 km po gumi, ljetne gume imam tako da od save ocekujem da mi 3 zime budu kvalitne i bit cu zadovoljan.
Pa jbg vidi i razmotri savu, znam da je mnogi blate ali ja sam je imao na proslom autu, zimi sam cesto na Jahorini i nikad nisam stao na snijegu/ledu nit mi je auto "zaplesalo".
 
Član
Govorim iz licnog iskustva vezano za tigar 195-65-15 .Vozio sam ih proslu zimsku sezonu i stavio ih prije par dana opet za ovu sezonu.
Sta znam za te pare je odlicna. Na snijegu solidno drzi ,moze dobro progaziti mada pod uslovom da normalno vozis.
Sad kazu na kisi je losa sa cim se slazem ali jedino pod uslovom da se poprilicno pretjera sa gasom.Hoce pobjeci malo ako se na kisi naglo manevrise volanom.Na nekoj normalnoj voznji po kisi ona ce da drzi poprilicno solidno do 80kmh.
 
allroad je napisao(la):
Pa sad je zima hocete li zimske gume ili ??

m+s gume trazim...nasao sam u jednoj radnji kod tuzle fuldine 117 KM po komadu sa montiranjem

beZZa je napisao(la):
Nemoj razmisljati tako cuj nije auto 50.000km pa da das 300km za gume, guma ti glavu cuva. Da vozis auto od 500km treba kupiti dobre gume a ne neke najgore. Ako imas para kupi kakve da valjaju i kraj price. Na tigru sam vozio prosle zime, gume su dobre kad vozis po snijegu a po bljuzgi i nisu nesto, ako mozes izbjegni ih i uzmi neke da valjaju.

znam da guma glavu cuva i necu previse stediti za gume ali necu dati 300 KM po gumi ....radije cu uzeti solidne oko 120 KM po komadu pa ne stiskati puno gas na klizavom putu... ali ewo nasao sam jedne fuldine pa cu izgleda njih kupiti 117 KM po komadu m+s 195/65 R15 sa montazom u tuzli je radnja... :):icon_smile:
 
BHT Ovisnik
m+s ti je bas zimska guma,nije to ljeto-zima kao sto vecina misli,jel to trazis?
ja ti to ne bih preporucio ako mislis i ljeti i zimi vozati,za tu opciju bih prije kupio dobre ljetne jer ti ta m+s guma iduce zime nece valjat nista;)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Za te pare i nemaš neki izbor. Ako nisi trkač, može i Tigar, ali je očajan po mokrom.

Sportiva u mnogo skupljoj dimenziji 195/50 je oko 95 km komad.

Ja sam po čitav dan u autu pa pređem 10 milja godišnje. Obiteljska fabija koju vozi 3-4 ljudi je za 10 godina prešla 130 milja.
:icon_eek: ja od 7-og mj. presao okruglo 10 milja s volvom,s jettom sam za pogodine presao oko 13-14 milja,a sam vozam i ovo i jettu

ako zelis voziti i ljeti i zimi kupi neke allseason gume,m+s ako vozao po toplijem vremenu,ljeti i sl. poseri je zimi iako ima sare;)

jel ima tko iskustva sa semperit zimskim,na jetti sam imao sportivu za zime,al nekako mi se prilicno brzo trosila,neki kazu bolja sava...?

iduce zime nova zima nove gume :D a ima one sto je dobio uz auto za po ljeti
ma zela u miljama govori kole a ne u kilometrima hehe to ispada 16093km:D
ma veliki ti je izbor imas fuldu semperit sportiva samo nemoj tigar i savu a ako bas moras uzmi savu:cool:

elmo je napisao(la):
Fulda Montero 3 u dimeniziji 195/65R15 košta 110 KM po komadu sa montiranjem, nije loša opcija ;)
Limp je napisao(la):
michelin alpin 4 125 km po komadu u toj dimenziji... a tigar jednom imao i nikad vise... ne zali na gumama moze ti se obit o glavu...
gdje ih nalazite tako jeftino?:icon_rolleyes:;)
 
Top