Koje auto kupiti,audi ili mondeo

Koje auto kupiti,audi ili mondeo

Član
B.M - Floyd je napisao(la):
BaXRS4 je napisao(la):
OggyBoy kakav si ti ograničeni um, to je u domeni na Rubu znanosti, čitam iz mjeseca u mjesec pljuvanja i pljuvanja, a imaš iskustva koliko malo dijete ajme meni. Kako se ne umoriš čovječe, divim ti se, a i žao mi te, 2 u 1.

Ne,griješiš,ti si ograničen na Audi i ništa drugo ne vidiš u životu i u tome je najveći problem .

Može biti i to, ali barem u voznom parku imam 4 auta koja nisu Audi, i ne serem u temama u kojima nemam iskustva za razliku od dotične gospode.
 
Legend
Nemrin je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Nemrin je napisao(la):
audi je dosta povoljni za odrzavati nego mondeo...

Pojasni.

4 cilinra, dizel neka su oba.
Audi 1.9 TDI, Ford 1.8 TDCI.
Po čemu je skuplje održavanje Forda?
Održavanje Forda je skupo ako se taj isti zapostavi, kao i svaki drugi auto.
Moj prvi komšija na selu vozi Focusa, 2002., preko 200k na satu, BEZ IKAKVOG KVARA!!! Jedino je imao problem sa gasom i nije htio ni da gleda šta je, sin mu pošalje novu papučicu iz Švabije, ugradi i to je to. Istina, sin mu radi u Fordu i on održava auto što je velika prednost, ali auto se nije kvario NIKAD!!!
Posjedujem jednog mondea pa zato kazem... Bilo koji dio je skuplji od audijevog,pocevsi od obicnog filtera zraka pa nadalje...

Nebih se bas slozio sa tom teorijom, igrom slucaja, sam radio 5 godina u Fordu, sad radim u Audiu & Porsche, i nisu to te cifre koje ti pricas, ako pricamo o orginalnim dijelovima, ako pricamo o Motorex i Nuic dijelovima, onda je to nesto drugo, i opet je to u 100 KM gore dole ovisi o modelu i motru.
 
Član
ja imam isti model, samo je to 2 redizajn.. odlično se pokazao... radio sam set kvačila 220 000, zbog hidrauličkog ležaja.. kod Nuića zamjenski dijelovi 1000KM (korpa lamela zamajac i h. ležaj) imaš i 2 vage na motoru, one su 150-200KM, ja sam mijenjo jednu i stavio SKF... sve u svemu dobra auta, pogotovu što se tiče limarije i vuče, stariji modeli pogotovu dizeli su prelijeni... ovi TDCi su već jako dobri ;)
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
ja imam isti model, samo je to 2 redizajn.. odlično se pokazao... radio sam set kvačila 220 000, zbog hidrauličkog ležaja.. kod Nuića zamjenski dijelovi 1000KM (korpa lamela zamajac i h. ležaj) imaš i 2 vage na motoru, one su 150-200KM, ja sam mijenjo jednu i stavio SKF... sve u svemu dobra auta, pogotovu što se tiče limarije i vuče, stariji modeli pogotovu dizeli su prelijeni... ovi TDCi su već jako dobri ;)

kod tebe je drug stariji model,ja gledam od 2007 pa nadalje,posto trazim auto na duzi period,mene kod audija kilometraza najvise brine jer ovi iz uvoza od svercera ja mislim da je svaki minimalno preko 300k preguro pa je to vraceno na nekih 200k...
 
Član
Nemrin je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Pa nije valjda toliko skuplji:icon_question:

Pa nije eto toliko bas,ali recimo za veci servis razlika moze biti i do 100-150km u dijelovima.

Ma kakva razlika , Febiev set zupčastog za Mondea 1.8TDci je 75KM a za 1.9TDI PD isto Febiev zavisno koji španer ide od 190 do 310KM , trap mu je klasični (lafet) a ne ko u Audija sa milion ramena , tako što se tiče redovnog održavanja Ford nije ništa skuplji , čak naprotiv.

Problem je jedino ako ga razbiješ , limarija je rijeđa i skuplja , ili ode neki specifičan dio kojeg nemaš naći ni zamjenskog ni polovnog.

Meni je prednost toga Forda u odnosu na Audia , dosta mlađi , moderniji i možda najvažnije ne krade se;)
 
imao sam audi a6 1.9TDi i ja bi ti prije preporucio forda.. evo ljudi objasise koliko je bolji, hem mladje auto, novije generacije, ljepse ... i samo jos da dodam ako mislite da su djelovi za audi jeftini, dobro se varate...

licno ja bi izabrao mondeo
 
Član
HFintegrale je napisao(la):
imao sam audi a6 1.9TDi i ja bi ti prije preporucio forda.. evo ljudi objasise koliko je bolji, hem mladje auto, novije generacije, ljepse ... i samo jos da dodam ako mislite da su djelovi za audi jeftini, dobro se varate...

licno ja bi izabrao mondeo

bogami su ovde misljenja podjeljena:icon_rolleyes:,ali nema veze bitno je da svako kaze misljenje,pa se moze i pokupiti koja pametna iz svega ovoga:icon_biggrin:
 
Eto odmah gledaj sto se tice odrzavanja. I sam kazes kilometraza te brine kod Audi-a. Pitanje je sta ako mu odu dizne, bosch pumpa ? Gledaj onda i veliki servis, i gdje je set kvacila kada ti ode + sto uz njeg vjerovatno ima i zamajac (ne znam o kojem je modelu rijec). Na benzincu ti prakticno nema nista otici, radis redovne servise i to je to. Mijenjas sto ode i nema problema. Naravno, ako kupis odmah dobar auto u startu koji je odrzavan.

I sam mozes otici do autodijelova pa traziti cijene i uporediti ;)

http://www.autotrader.co.uk/car-reviews/ford/mondeo/36932

dosta dosta pozitivnih dojmova od ostalih vozaca
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Eto odmah gledaj sto se tice odrzavanja. I sam kazes kilometraza te brine kod Audi-a. Pitanje je sta ako mu odu dizne, bosch pumpa ? Gledaj onda i veliki servis, i gdje je set kvacila kada ti ode + sto uz njeg vjerovatno ima i zamajac (ne znam o kojem je modelu rijec). Na benzincu ti prakticno nema nista otici, radis redovne servise i to je to. Mijenjas sto ode i nema problema. Naravno, ako kupis odmah dobar auto u startu koji je odrzavan.

I sam mozes otici do autodijelova pa traziti cijene i uporediti ;)

http://www.autotrader.co.uk/car-reviews/ford/mondeo/36932

dosta dosta pozitivnih dojmova od ostalih vozaca

samo dizela trazim,nebitno audi ili mondeo,pa vidim da su ljudi zadovoljni koji su ga vozili,pogotovo ovaj sa 1.8 TDCI motorom
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
OggyBoy kakav si ti ograničeni um, to je u domeni na Rubu znanosti, čitam iz mjeseca u mjesec pljuvanja i pljuvanja, a imaš iskustva koliko malo dijete ajme meni. Kako se ne umoriš čovječe, divim ti se, a i žao mi te, 2 u 1.

Ko mi kaže, čovjek ograničen Audijem k'o terasa ogradom?!:lol:

Prvo i osnovno, citiraj mi gdje sam sad pljuvao bilo koga, iznosim svoje lično mišljenje, a mišljenje je kao šupak, svi ga imamo, pa čak i "stvor" poput tebe.;)

A sad, realno, zar Mondeo nije bolji auto od A4? Mondeo 2008., a audi za te pare može biti negdje 2004, '05?

O'ladi se malo, idi grizi beton.;)
 
Član
evo primjera:
Audi:
http://www.pik.ba/artikal/4327082/audi-a-4-2004-god-1-9-dizel/
http://www.pik.ba/artikal/4017234/audi-a4-1-9-tdi-crveno-i/

VS
Mondeo:
http://www.pik.ba/artikal/4151773/ford-mondeo/

ja mislim da nema audija na piku da mu nije vracana kilometraza.Ova novija auta recimo 2007god.pa nadalje rijetko koje ima manje od 190k na satu,kako je moguce da su ova od 2001 do recimo 2005 sva oko 200k,moguce je mozda nekih 5-10% ostalo je izmuljano da valja,a ove iz uvoza ne treba ni spominjati........
 
Član
Ako biras izmedju ova tri ford definitivno, dosta bolje izgleda, ova serija audija mi je nekako vec staromodna u poredjenju sa fordom ,iako mi je to ponajdrazi audi, planiram i sebi ga nekad uzeti, al ako bi mogao ovaj model forda za iste pare kupiti koliko kosta i audi opet bi radije forda i sebi uzeo :)
 
Član
adi187 je napisao(la):
Ako biras izmedju ova tri ford definitivno, dosta bolje izgleda, ova serija audija mi je nekako vec staromodna u poredjenju sa fordom ,iako mi je to ponajdrazi audi, planiram i sebi ga nekad uzeti, al ako bi mogao ovaj model forda za iste pare kupiti koliko kosta i audi opet bi radije forda i sebi uzeo :)

ovo sam samo naveo kao primjere,mada je ovaj mondeo u uzem izboru,jer ih nema na piku bas puno,upravu si,meni puno bolje izgleda noviji model a4,ali su preskupi,ako ispadne kakav povoljniji vidjecemo....;)
 
Član
Stvarno ta A četvorka izgleda matoro u odnosu na Mondea , a plus dosta je manja unutra.

Što se unutrašnjeg prostora tiče Mondeo je sličniji šestici...
 
Član
djordjep je napisao(la):
Stvarno ta A četvorka izgleda matoro u odnosu na Mondea , a plus dosta je manja unutra.

Što se unutrašnjeg prostora tiče Mondeo je sličniji šestici...

slazem se drug,mislim da ako ne nadjem noviji model a4 za ove pare kupicu mondea....
 
Top