km/h SAT SA OBRTAJIMA NA DIZELA!!!

km/h SAT SA OBRTAJIMA NA DIZELA!!!

Član
Kao sto sam naveo kako postaviti sat sa obrtajima na dizela ako auto nije prije nikada imalo sat sa obrtajima gdje spojiti to za obrtaje?? POz
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
na alternator kod dizela a kod benzinca na bombinu

E upravo sam i ja dans tako cuo da na altenator se kopca nesto a je li tesko to odraditi?
Cuo sam da se stavlja neki ventil kod dizela na auspuh dole na onu cijev,ali ne znam je li to istina?
 
kao prvo, probaj samo tablu zamjeniti, mozda vec postoji instalacija i sve bude radilo, a ako ne bude do elektricara kakvog da ti izvede zicu sa alternatora i to je to, nema puno kemijanja, i da, moras naci obrtomjer od dizela, ako stavis od benzinca bice prepravki i pitanje je da li ce raditi kako treba ;)
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
kao prvo, probaj samo tablu zamjeniti, mozda vec postoji instalacija i sve bude radilo, a ako ne bude do elektricara kakvog da ti izvede zicu sa alternatora i to je to, nema puno kemijanja, i da, moras naci obrtomjer od dizela, ako stavis od benzinca bice prepravki i pitanje je da li ce raditi kako treba ;)

Bio je on 2.0 benzinac i vjerovatno je ostala instalacija ona od starog sata sto je bio 260 km/h i nez koliko obrtaja :)
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
ne bih rekao da je ostala, a sve i da jeste nije isti signal za obrtomjer benzinaca i dizelasa

I ja isto sumnjam a nista nadjem sat znaci od dizela nekog novijeg sa obrtomjerom i spojim na altenator to jel tako?
 
nije bas tako....

nadji sat i spoji umjesto svog sata, ako bude radilo dobro i jeste, ako ne onda pravac elektricaru, zica se uzima sa alternatora i vodi na tablu s osiguracima, a gdje to ce ti sve on zavrsiti za cca 10KM
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
nije bas tako....

nadji sat i spoji umjesto svog sata, ako bude radilo dobro i jeste, ako ne onda pravac elektricaru, zica se uzima sa alternatora i vodi na tablu s osiguracima, a gdje to ce ti sve on zavrsiti za cca 10KM

Pa tako cu i uraditi kakav ja i moje spajanje sa altenatora da sve zapalim haha :D
 
Član
stric mi ima istog passata dizela i sat mu je od benzinca do 260km/h i 7000 obrtaja i obrtaji rade
 
Član
mato19E je napisao(la):
stric mi ima istog passata dizela i sat mu je od benzinca do 260km/h i 7000 obrtaja i obrtaji rade

Znam pricao sam ja sa jedinom auto mehanicarom i on kaze da se moze spojiti sad od benzinca na dizelasa samo sto nece raditi lampica za grijace na dizelu i to se mora prepraviti.
 
Top