km/h SAT SA OBRTAJIMA NA DIZELA!!!

km/h SAT SA OBRTAJIMA NA DIZELA!!!

Član
zen_3dom je napisao(la):
kao prvo, probaj samo tablu zamjeniti, mozda vec postoji instalacija i sve bude radilo, a ako ne bude do elektricara kakvog da ti izvede zicu sa alternatora i to je to, nema puno kemijanja, i da, moras naci obrtomjer od dizela, ako stavis od benzinca bice prepravki i pitanje je da li ce raditi kako treba ;)

jaroo isti prob kao kod ovog sto si mu pisao kod mene je doduse 1.6 turbo diesel nema w izlaz na alternatoru i ovaj sadasnji sat je sa 2 dzeka kupio sam sat sa nove tipe 1 dzek sta mislis hoce li moci sve funkcionisati sa obzirom da je ovaj 2 dzeka al on nit ima sat onaj sto mjeri vrijeme nit ima obrtaje tako da me to nerviralo pa sam kupio sat sa obrtajimaa pozzz
 
kod mene je sat benzincov.al sam ja stavio sve i napravio da bude dizel.al nikako mi se neda spojit da rade obrtonjeri.kako spojiti gdje na altenatoru.i gdje jos treba
 
Član
Pricao sam sa majstorima koji su to pokusavali i nisu uspjeli. koliko ja znam ne mozes spojiti od benzinca obrtaje na dizela e sad zasto to ne znam jer se ne razumijem u elektriku smao znam da ne ide mislim mozes spojiti ali nece da radi. nije tako prosto kao sto se cini
 
Član
mozee se kod golfa na dizela staviti od benzinca treba samo nesto sitno prespojiti jaa vidio par golfova sto je covjek uradio ali mi nece kaze sta reba uraditi al znam da moze vidio sam svojim ocima i obrtaji rade normalno i tacni su znam ja po svoome posto ja imam org dizelov kod sebe... :D
 
ljudi ako je instalacija od dizela,vec postoji u instalaciji i pin za obrtomjer,stim da morate staviti i sat od dizela s obrtajima.ako je benzin istalacija,onda moras naci sa deka koji je pin i taj pin skopcati na alternator,jer dizel uzima obrtomjer s alternatora,benzinac s bobine.ako je rjec o mladem modelu,kao golf 3,imao sam ja problem,s dizelom i tdiom,naime stavio sam sat od tdi na td,al neradi,stvar je sto od 95g mk3 ide sa alternatora na comp pa na sat,kod tdia.
 
Top