Kladionica

Kladionica

Član
ev sad gledam, samo sam na bordou pao na onom listicu :D dobio sam na nekom sistemu, al nezz koliko. dao sam listic burazu pa ce vidjet danas... :icon_biggrin:

odoh strebat za danasnji ispit. cujemo se... ;)
 
Član
..nisa citao cijelu temu od pocetka pa ako je neko vec stavio link od ove stranice ebiga..KLADIONICAR
evo sta kazu za BIH

inace ja se kladim tako da pratim 2-3 kluba..i onda igram samo na njih singlove sa ulozima od 100-200kn..
 
Član
Singlovi su dobri jer je statisticki gledano (ne uzimajuci u obzir jacinu klubova, jer u sustini je danas skoro sve pa moguce) imate sansu 33% da pogodite ako igrate fudbal.
E sad realno gledano, ni dublovi nisu losa stvar (ja ih igram), statisticki gledano tu su sanse nesto vece (na dva dvoznaka na dublu) oko 44%, ali su i kvote manje jer dva dvoznaka podjednakih klubova nece preci kvotu od 2. Uzimajuci u odnos rizik na ulozeno i dobitak koji dobijete, mozda su singlovi u nekoj prednosti.
Ali realnost je takva, da uvjek neko podbaci, ali cesce ce podbaciti sa nerjesenim rezultatom, nego da izgubi, sto je i logicno. E sad ti manji kiksevi sa nerjesenim su meni prolazni, jer ako uzmem dva kluba gdje je jedan jaci i ujedno je i domacin, tu je kvota na 1X oko 1.25 (manje od toga ne igram), pa ako su klubovi jednaki onda je oko 1.4. Obicno uzimam domacine, a goste samo ako su na tabeli i po statistici po meni velike sanse da ce pobjediti, a kladionica im ne daje tako velike sanse, pa onda ja tu koristim njihovu zabludu :D.

Znaci uzmem dva dvoznaka, kvota oko 1.3 u prosjeku, pa na tiketu imam oko 1.7. Statisticke sanse za ovakav prolaz su 44%, ali kad malo pogledamo jacinu klubova i stvarno stanje ko bi koga trebao dobiti (nadjemo dobra dva para) ta sansa je puno veca. E sad jedina kvaka je tu sto se mora imati puno para da bi se smanjio rizik od gubitka cijele banke. Jer ja idem na utrostrucivanje uloga, odnosno, ako prvi put ne pogodim utrosturcim ulog, (pa ako igram kvote 1.25, dobijem na tiketu nesto preko 1.5) onda u sustini kad god da pogodim dobijem ono sto sam trebao dobiti i prvi put da sam pogodio. E kod mene su kvote oko 1.7 pa kad promasim iduci put dobijem poprilicno vise.

Jedna od osnovnih stvari koje bi kladionicari trebali znati da ako hoce para od kladionice ne mogu doci sa 10KM i zeljeti 100KM, vec mora biti obratno i naravno moraju imati dobro razradjen plan ili taktiku kladjenja, pomocu koje ce doci do tih 10KM i prestati. Ako taktika funkcionise, onda mogu formirati novu banku i nastaviti.

Glavna stvar u svakom sistemu je odnos rizika i dobtika, uz pokrivanje promasaja vecim kolicinama novca u bankama. Vecina sistema (pogotovo progresivni) su samo drugacije rasporedjeni ovi odnosi ili bolje receno, u nekom sistemu vam treba vise novca, da bi na taj nacin imali manje sanse za bankrot, dok drugi sistemi imaju manje pocetne uloge, ali su sanse za bankrot vece.

I naravno, najvaznije za kraj, osnova svakog sistema, svih prica o kladjenju je dobar izbor onoga na sta se igra, jer bez pogadjanja ni jedan sistem na svijetu vam ne moze nista donijeti...:D

E sad malo izvjestaja iz prakse, ovaj sistem mi je pao na pamet prosle sedmice, buraz me zvao da pita kako ce dobiti na kladi, pa mu ja rekao da ne moze nikako...:lol: Onda mi ovo palo na pamet da probam... Mana je to sto se puno ulaze, a malo dobija, ali to ujedno smanjuje sansu da bankrotiram. Od prosle sedmice sam izabrao 24 dvoznaka na 12 tiketa i promasio sam 4 dvoznaka, sto znaci 4 tiketa, sto znaci da sam imao 8 dobitnih tiketa i ostvario sam povecanje banke za 73%. (uz rizik da moram pogoditi jedan od tri tiketa u nizu)

Da imam banku od recimo 5-6 duplanja, onda bi sanse za bankrot bile puno manje...

Srecno u kladjenju i ako ima ko sta pametno za odigrati za danas, neka postavi...;)
 
Član
ma stipu taktike, kladionice se ne smiju smatrati izvorom prihoda, znaci bacis nekih 5-10 KM tokom vikenda i u iznimnim slucajevima lige prvaka neke 2-3 KM i to je to, ako sta bude bude, ako ne vise srece drugi put, a ja sam prije ulagao puno i cesto prolazilo ali na dojave, sad tog covjeka i tih dojava nemam pa se rijetko kladim (svake druge ili trece sedmice kad se sjetim :D)
 
Član
ibizasa je napisao(la):
ma stipu taktike, kladionice se ne smiju smatrati izvorom prihoda, znaci bacis nekih 5-10 KM tokom vikenda i u iznimnim slucajevima lige prvaka neke 2-3 KM i to je to, ako sta bude bude, ako ne vise srece drugi put, a ja sam prije ulagao puno i cesto prolazilo ali na dojave, sad tog covjeka i tih dojava nemam pa se rijetko kladim (svake druge ili trece sedmice kad se sjetim :D)

Kladionice zive od takvih igraca kao sto si ti. Tebi to predstavlja onako nesto bezveze, ali ja kada bih svaki dan ulagao po pola marke, a nista ne bih dobio brzo bih odustao. Jer gledaj ovako, gore sam napisao da je nerealno sa par maraka htjeti nesto vise dobiti. Ali ako vec hoces da ulazes po malo, ne ulozis nekoliko puta, pa skupis nesto vise, formiras neku banku i uz neku taktiku probas doci do nekog postotka te banke.

Par maraka ponekad nije nista za baciti za kladu, ali racunaj to na duzi period, bice to fina suma. Nemoj igrati godinu dana, pa pokusaj onda nesto ozbiljnije.

Ja ne igram kladionicu da bih zaradio, ne igram velike uloge, glavni cilj mi je ostati u plusu i pronaci neki sistem koji moze donijeti profit, bez obzira koliko je taj profit mali...

Ovo sto ti igras je igra iz zabave i kladionici placas zabavu koju dobijes cekanjem rezultata i nista vise... ;)
 
Član
^ brate ako kladionice zive od ovakvih kao sto sam ja i ako sam ja los kladionicar kako da sam mjesecno u plusu preko 350 KM !? SVAKI MJESEC !!!!!!!!!!!!!!

evo primjer posto sam jedino ove listice slikao pa ti sad vidi, nisu stari listici, od ovog posljednjeg kola lige prvaka (druga noc) a i prvu noc bio dobar blizu 200 KM (198 tacnije !!!)

evo citat posta tog
ibizasa je napisao(la):
ibiza biti very happy

juce inekcija za recesiju, poklon williamsa, nesto preko 270 KM :D

evo dokazi :

no1, zagrijavanje, 16,87 KM

0d4a97cb.jpg


no2, istezanje, 17,17 KM

9d997206.jpg


no3, razigravanje, 94,63 KM

4013f0a2.jpg


no4, slag na tortu, 160,97 KM

da68e2fc.jpg



topli pozdravi :cool:

:lol:


znaci ja levat sto dam 10 KM i dobijem dvadeset puta vise a ne bi bio levat da dam 100 KM i ponekad dobijem samo dva puta vise !?
 
Član
Ako si u plusu 350 KM svaki mjesec, onda si ti bogat covjek...:cool:

Sve sto ti kazes je jako fino, ali opet mislim da to ne ide bas tako... Nacin na koji ti igras nema sanse da opstane dugo... Volio bih da je to tako kako ti mislis, ako hoces ostavi nam jos dobitnih tiketa u narednom periodu, a ja ti drzim fige da uspijes u tome...;)
 
Član
evo jedan site...

pa se mozete orjentisati sta staviti na koga...
svaki dan ide novi update

http://www.prosoccer.gr/
 
Član
5807. Karlovac - Dinamo ned 20:15 2 (1,60)
6143. Bayern - Leverkusen ned 15:30 1 (1,8)
6358. Dundee Utd. - Celtic ned 13:30 2 (1,85)
6553. Galatasaray - Manisa ned 19:00 1(1,25)


ulog 10km dobitak 66,6km
 
Član
evo moj savjet za danas tj. veceras

arsenal - standard 1 1,45
nestor/zimonjic - cerma/(jos neki) 1 1,40
debrecen - liverpool 2 1,35
unirea - sevilla x2 1,30
rangers - stuttgart 1x 1,35

kvota: 4,80

ja sam odigro jos nekih parova jer nisam imao vise da uplatim, pa uplatio 2,50KM :D ovo na cenera meni izgleda sasvim fino, ko hoce malo sigurnije mozda izbacit rangerse i uplatit cenera trebalo bi biti dobitno... :D
 
Član
hehe, zato sam i napisao da se moze izbacit ko hoce malo sigurnije da mu bude i vecu uplatu da stavi... :D
 
Član
jao sranja... :S

evo sta sam danas odigrao

bayern - maccabi 1 1,35 :D
djokovic - soderling 1 1,45 :icon_mad:
apoel - atl madrid x2 1,25 :D
porto - chelsea x2 1,33 :D
real - zurich 1/1 1,35 :D
milan - marseille 1x 1,18 :D
pomorac - dinamo z 2 1,25 :D
avtomobilist - cska m dn2 1,50 :D
pardubica - zlin dn2 1,50 :D

kvota: 14,58 uplata: 3,00KM
Dobitak: 43,74KM

:icon_sad::icon_sad::icon_cry::icon_cry:
 
Član
ibizasa je napisao(la):
^ brate ako kladionice zive od ovakvih kao sto sam ja i ako sam ja los kladionicar kako da sam mjesecno u plusu preko 350 KM !? SVAKI MJESEC !!!!!!!!!!!!!!

evo primjer posto sam jedino ove listice slikao pa ti sad vidi, nisu stari listici, od ovog posljednjeg kola lige prvaka (druga noc) a i prvu noc bio dobar blizu 200 KM (198 tacnije !!!)

evo citat posta tog
ibizasa je napisao(la):
ibiza biti very happy

juce inekcija za recesiju, poklon williamsa, nesto preko 270 KM :D

evo dokazi :

no1, zagrijavanje, 16,87 KM

0d4a97cb.jpg


no2, istezanje, 17,17 KM

9d997206.jpg


no3, razigravanje, 94,63 KM

4013f0a2.jpg


no4, slag na tortu, 160,97 KM

da68e2fc.jpg



topli pozdravi :cool:

:lol:


znaci ja levat sto dam 10 KM i dobijem dvadeset puta vise a ne bi bio levat da dam 100 KM i ponekad dobijem samo dva puta vise !?

pa care ak si u plusu daj onda i nama reci te svoje parove pa da i mi odigramo koji;)
 
Top