kakvi ste matematicari ?????????

kakvi ste matematicari ?????????

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
gledajte u crnu tackicu u sredini i pomjerajte glavu naprijed-nazad :cool:

fdcc6b97c5ead5ff4a8accc6f09d81df42096.jpg


ova se ubila za okacit na zid...vidio bi kako gosti gledaju,jos ako se malo popije :lol: :lol:

4312bee9ff2cf2d23a97fdf17b92715291551.jpg


gdje su mu noge :D

be967f7de33e735527cb5f929da642f392911.jpg


evo frajera koji je sve ovo izmislio :lol:

bf59c09bc61fcb9990ae9686b91a3f7547657.gif
 
Član
kad u glavi računaš zaj*eš se i kad imaš 4090 pa misliš +10 i umjesto 4100 zamisliš 5000, nekako tako dođe jbg, a netreba ni digitron kad te samo 4 puta kaže 1000 ostalo sića, trokut ima crooked hipotenuzu (najdužu) - bilo već ovdje
 
Legend
LSD je napisao(la):
jah al u cemu je stos,ne kontam kako!

imas hiljade 1000, stotice 100 i desetice 10

eh sad ovdje ti daje samo 1000 i 10 (znaci nema stotica) i logicno da ce ispast 4100, jer to je samo opticka varka, ali dobra ;)
 
Član
flash_back je napisao(la):
legionar je napisao(la):
Kakva ba opticka varka, ja rezao od kartona i pravio ove dijelove i opet rupa, nema tu opticke varke! :)
Zamisli kvadrat, podijelis ga na 4 dijela i ispremjestas dijelove i fali ti dio :)

a bre al si naporan, kako ne mozes da skapiras... evo ti banalnog primera, imas prvo flasu od 2l pa flasu od 1l i na kraju od 0.5l... ukupna zapremina flasa je 3.5l, jel tako?

e sada ih samo poredjaj drugacijim redosledom i kako mozes da dobijes drugaciju zapreminu? rupa, pa rupa, j*o rupu :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

salim se malo, ali ukapiraj da ako su sve povrsine iste da je ta rupa logicki ne moguca a sada da mozgam odkod ona tu, pa stvarno nemam pametnijeg posla..

j*o te ja u rupu :D

Nemas ti pojma bre o cemu pricas, pricas o zapremini koja ce biti ista i ako naspes drugim redosljedom u flase, o tome ti i ja pricam, lijepo izrezi od papira ove komade pa ce s vidjeti da nema opticke varke, kakva ba opticka varka bre, opticka varka je kada te mozak i oci varaju a ovde to nije slucaj!!!

Ebem ja tebe sa tom flasom jednoma ti biraj kojom, imas tri razlicite :D
 
Početnik
^ haha, samo se nadaj :D

pokusavam da ti objasnim na lep nacin al vidim da ne ide.. nisam ja rekao da rupa ne postoji, nego da ako su svi elementi iste povrsine (ili zapremine, sve jedno) da kako god da ih rasporedis da povrsina koju pokrivaju uvek mora biti ista.. a sad se kazni i gurni jednu od tih flasa u rupu, nemoj samo molim te da se nalozis pa sve tri od jednom :D:D
 
Član
O tome ti ja pricam ba, izrezi po 2 komada i usporedi jedan komad sa drugim i poredaj ih na slici pa ces vijdeti da su svi dijelovi potpuno isiti al da ima rupa posle!

PS:pomislicu fakat da si nastran :lol:
 
Član
Death_beat je napisao(la):
Deyo je napisao(la):
Zipa ovo, isti oblici korišteni :D

user1680_1152589400.JPG

kako ovo :icon_question:

da si isao u osnovnu skolu znao bi :D :lol::lol:

Zeleni trougao u gornjoj je jednak zelenom u donjoj, isto vazi i za ostale figure.
Samo je problem kada ih drugacije rasporedis. Ugao zelenog trougla je manji nego crvenog, pa ako ga postavis tako da on nastavlja hipotenuzu crvenog, nece moci zbog razlicitih uglova. Ta razlika je neka "zanemariva", medjutim, dovoljna je da se na odredjenoj udaljenosit izgubi jedna kockica.
Pogledajte na gornjoj figuri mjesto gdje se dodiruju crveni i zeleni trougao. Vidite da se dodiruju na mjestu gdje se ukrstaju linije koje grade kockice.
Sada pogledajte dole. Samo pratite liniju. Primjeticete da na donjoj slici hipotenuza crvene ne prolazi kroz isto mjesto. Ima razlika od 2 milimetra.
A ko jos nije skontao evo slika pa se nadam da ce biti malo jasnije,na tebe mislim flash :D
3f13bb4399ba3efe2078558acf6bb23896453.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top