kako se ovo zove

kako se ovo zove

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kao sto rekok u naslovu moram trazit ovaj dio jer mi je proklizo saraf 1 ali ne znam kako se zove i kolika mu je cjena odprilike polovna
[attachment=30130]
golf 1 u pitanju
 
Član
trizex je napisao(la):
nije samo dobos, dobos je kocnica, tebi treba zadnja glavcina.....

Što će mu glavčina ako su mu proklizali navoji na dobošu? Glavčina je ono što drži doboš na što nalegne ležaj...koliko sam ja upućen...
 
Član
Ja, ali navoj nije na samom dobosu, nego "iza" njega....u glavcini.....ovako sad kako vidis stanje na slici, dobos je slobodan da se skine.....ovaj "bubanj"......kontas, ispalo bi da "uvrces" tocak u nesto sto spada samo od sebe :) nego kad dotegnes tocak on i "nabije" i stegne dobos da se ne pomjera....
 
Član
mozes ovo na otpadu naci za nekih 20-ak maraka,mozda i manje,samo malo je problem oko toga,tesko je za dijelove,ja imam keca,i znam kako je,novi dijelovi vecinom fus,a ovi polovni teski za naci,ali moze se,ja sam isto sve ovo mijenjao,mozes ti vozat i sa tri sarafa,nema veze:lol::lol:
 
Član
trba ti trostruki set ureznika 1.5mm koraka, za 12ku. to ti imaju svi tokari i vecina mehanicara, samo pitaj, popravi ti navoj za minutu;)
 
Član
sky walker je napisao(la):
trizex je napisao(la):
nije samo dobos, dobos je kocnica, tebi treba zadnja glavcina.....

kod fijata je dobos i glavcina odvojeno ne kod vw golf 1,2 i 3 pa cak kad ima i diskove nazad golf gti vr6

Ja sranja 'lj*e....pa cekaj, znaci ja skinem na golfu dobos i sa njime "se skinu" i navoji za felgu? Pa sta onda kod golfa "fixira" dobos (sa dobosom i felgu naravno) sa "ostatkom" (glavcinom itd.) ?
 
Navoj se nalazi na dobošu i nema nikakve veze sa glavcinom,a nije strašno i da voziš sa 3 šarafa jer se felga nece sigurno odvrnuti,samo malo jace zavrni šarafe!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top