Kako odrzavate kozna sjedista u autu?

Kako odrzavate kozna sjedista u autu?

Član
Koje preparate koristite da ocistite / zastitite kozna sjedista i sl. u autu? Govorim naravno o pravoj kozi, ne eko :D i zna li ko gdje bi se u TZ moglo naci proizvoda za odrzavanje, tipa Turtle, Sonaxa i slicnog?
 
Član
ma uzmes NIVEU soleu kremu i fino namazes sjedista :)

http://www.cromarket.com/img/p/4047-2746-home.jpg
 
Član
trizex je napisao(la):
Koje preparate koristite da ocistite / zastitite kozna sjedista i sl. u autu? Govorim naravno o pravoj kozi, ne eko :D i zna li ko gdje bi se u TZ moglo naci proizvoda za odrzavanje, tipa Turtle, Sonaxa i slicnog?

samo redovno sjedaj na njih i gasaj po krivinama,nema boljeg sredstva ko kad ga guzica ulize!
 
Član
Ja sam u zimskom periodu koristio obicno mleko za telo iz dm-a, ono balea. Jako je se dobro pokazalo, bukvalno je rehabilitovalo i omeksalo kozu. Sada temperature rastu i za te uslove sam kupio erdalov "leather lotion", to je bela tecnost sa prskalicom, zaista je ucinkovita i nema potrebe da trazim efikasnije sredstvo za generalno odrzavanje koze. Za svakodnevno brzinsko odrzavanje odlicne su bebi vlazne maramice, lepo mirisu, omeksaju kozu a ne ostavljaju nikakve tragove... Uglavnom, zahvaljujuci ovim preparatima moj enterijer izgleda kao nov, a ukoliko imate delova koji su izbledeli ili su iskrzani preporucio bih samo da ih popravite farbom za kozu, ja upravo sredjujem zadnje naslone za glavu koji blago posvetleli od sunca.

sretno ;)
 
Član
Oprobala sam svakojaka sredstva od 5 eura do 50. i na kraju me jedan stariji covjek, kome pripada par vrlo dobro ocuvana oldtimera uputi da kupim obicno, profano niveino mlijeko. i stim od tad njegujem redovno sjedista, kao i koznu garnituru u kuci. povoljno i vrlo ucinkovito.
 
A ebem mu nemazem sebe niveom a da sjediste meljam.
:icon_exclaim::icon_exclaim:
U pravu su za ovo mlijeko efikasno je.
 
Član
Hvala na opsirnim odgovorima, pogotovo deez i gogo :) , i cika google mi je izbacio slicne "home" varijante, nivea za bebe i sl......nego de mi samo dajte ideju kako da ocistim zapustena sjedista, sta je najucinkovitije? Znaci prasnjava, par tamnih masnih fleka po bokovima i sl?
 
Član
super 10 - u narodu golden bi dao extra rezultate cak i dax ali ga moras dobro "isprati" Kasnije nivea - če bude ko picino oko ;)
 
Bas sam prije desetak dana odradio tretman koznih sjedista u svom autu i moram priznat da sam poprilicno zadovoljan cak i pozitivno iznenadjen. Koristio sam sredstvo: ABRO Leather & Vinyl CREAM CONDITIONER (oko 12 KM). Svaka preporuka za ovo sredstvo koje ni sastavom ni izgledom ne podsjeca na NIVEU.
Prije ovog sredstva koristio sam NIVEU koja je poprilcno sranje i u mom slucaju se lose pokazala bez nekih vidnih rezultata jedino omeksa kozu..
 
Član
Vidi brate, ja sam za svog puga uzeo sedista od GTI-a. Stajala su na otpadu sigurno dve godine, bila su bukvalno za otpis jer je baja na njih spustao metalne delove. Prasina i masna prljavstina debljine od 5mm prekrivali su sedista. Dva lavora deterdzenta za pranje sudja i sve je ocisceno, nakon toga sam ih uneo u sobu namazao mlekom za telo sto je odstajalo vise od sat vremena, krpom sam utljao visak kreme koji nije upio u sedista, a potpuno tvrde delove poput naslona za glavu sam vise puta mazao i "masirao". Na isti nacin sam reparirao kozna sedista od mercedesa iz 1981. godine, koza je bila tvrda kao drvena daska i jednostavno sam ih premazao debelim slojem mleka za telo i cekao da omeksaju, na kraju su ispala daleko bolje nego sto sam ocekivao. Posto je koza materijal koji se na toploti skuplja a ne siri, usekline u sedistu koje su nastale od neadekvatnog skladistenja, resio sam peglom na paru i pamucnom krpom, dovoljno je da pustis paru iz pegle prislonjenu na zeljeno mesto u posredovanju krpe i sve se vraca na svoje mesto.

evo i par slika tretmana sedista...










@ CHALLENGER: slazem se da je specijalizirano sredstvo bolje od kreme za telo kada je u pitanju kontinuirano odrzavanje, za ozivljavanje treba nesto krkanski masno, reci mi molim te gde si kupio ta dva preparata...
 
Član
naaajs, kapa dole majstore, nisu kod mene toliko "strasna", mekana su itd, nisu dugo bila na otpadu haman, samo su prljava strasno......znaci deterdzent za pranje sudja, nekih mekanih krpa i da opletem?
 
Top