Kako odrzavate kozna sjedista u autu?

Kako odrzavate kozna sjedista u autu?

Član
ma jasno brate... Ferid za sudje, uzmi miris po izboru i udri po njima. Ranije sam imao W123 sa bež enerijerom, taj se prao onom old school OPAL pastom za tepihe, nekoliko zamaha i sve je blistalo.
Nemam slike da ti pokazem slike sedista iz ove druge mečke model w126, gotovo je bilo nemoguce sedeti na njima od silne tvrdoce. Koza nije osetljiva, ali nemoj da se igras sa onim XY hemikalijama kao sto je DAX ili kako vec, uglavnom zut je i razjeda sve za par minuta.
 
Član
Samo SONAX Leather care lotion (crna bocica 250ml), vrati sjaj, osvjezi kozu, ima lijep miris a i ocisti sjedista. Pozdrav
 
@deez: Ovo je jedno sredstvo ABRO Leather&Vinyl Cream Conditioner, uvoznik Avanti Sarajevo, kupio u Merkatoru na odjelu auto kozmetike.
 
http://www.furnitureclinic.co.uk/
Vrlo kvalitetni proizvodi, a nisu precijenjeni kao Swisswax, specijalizovana firma za kozu, salju za BiH...
 
Član
Morao sam temu podignuti iz pepela sto kazu, muci me dosta doosta vremena s cime da odrzavam kozu da ima onaj sjaj ,probao sam dosta proizvoda al to je sve nista posebno..Idemo redoslijedom:

1.Balea mlijeko za tijelo;rez:poceo radnju oko 6 navecer extra rezultat, sjaj zadovoljstvo ma za 10 itd. odem u mostar parkiram auto, grad malo tamo,vamo,sutra podem kuci otvorim vrata,hvatam se za drvo (da nepadnem) kad sam vidio bijela sjedista znaci doslovno bjela noge mi se odjekle tako da sam ovu varijantu prekrizio doslovno sa njom su se pridruzile i ostale, pulimax(on je xtra al ne za kozu),dax,kreme za ruke noge glavu i ostala cudesa koja su "savrsena"..

2.Sonax Leather losion; rez: ne bas zadovoljavajuci za te pare sam ocekivao znatno bolje,idalje nisam imao sjaj,ostajalo bijelo ne toliko ali je ostajalo po sicevima. Tako da je sonax neka sredina ako se moze tu svrstati..

3.Erdal mlijkeo; rez: opet nezadovoljavajuci ostaju tragovi povlacenja krpom , rukom sa cime god radite i nakon sto se osusi ostane sic blijed...Tako da sam odusto i od toga

Pa se pitam sta koristiti za siceve da imaju sjaj vise od pola dana
 
Član
Moj radni kolega prije par dana dobio iz Slovenije nekakav preparat za odrzavanje koze , pitacu ga kakav je pa ti javim ...
 
Član
te nivea kreme za ruke glavu guzicu i sta ja znam sta sve ne samo omeksavaju kozu i ona je podloznija pucanju i habanju tj skracuje se zivotni vijek same koze na sjedalu.
do sada najbolje sta sam koristio je od firme Gliptone Liquid Leather Cleaner i Liquid Leather Conditioner a od iste firme ima naruciti sredstva za reparaturu i farbanje kože koji daju vise nego odlicne rezultate.
 
Član
spomenuo si dax, on ti je samo sredstvo za ciscenje masnoca i prljavstina (izuzetno dobar), nista drugo ;)
 
Top