Kako doci do ove boje?

Kako doci do ove boje?

Član
naneses tri sloja baze pa onda tri sloja perle i onda bezbojni ka. bezbojni lak mozes cisti a mozes dodati kristala radi veceg sjsja. to ti je odprilike to. kad farbas perlom bitno ti je da se baza nanosi kao i obicno a perla se nanosi u jednom komadu od gepeka pa do naprijed bez pustanja sprice i to treba raditi iskusan lakirer. zasto u jednom komadu zato da se ne bi vidjeli prelazi jer je perla prozirna i na njoj se svi nedostaci farbanja vide. bezbojni lak se nanosi kako se i nanosi.

evo jedan clip pa da vidis o cemu se radi

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LtwX8rrcEUQ[/video]
 
uuu to mi nesto zvuci previse za ove nase danasnje lakirere , mogli bi oni sta i usrati a prostora za greske bas i nemam jer sam knap s lovom , vjerovatno cu onda ici na obicnu boju kao ovu s bmw-a il cu jos vidjeti kao sto je niksa napisao da odem kod tog cike
 
Član
ma uzmi nesto da je lijepo a jednostavnije,sta ces ako kasnije dje ostetis sta,dragi Bog vise ne potrefi nijansu,a o prelazu da ne pricamo.
 
pa da i to si upravu ipak je ovo everyday car pa ne bi bilo ljepo da bude problema oko toga , idemo znaci na obicnu boju , za sad imam 2je , ova od bmw-a siva sto su mi nasli ovdje i imam jos ovu jednu bronzu isto od bmw-a , umutit cu obje pa cu ofarbati nesto beze da vidim kako ce izgledati uzivo , a pored toga cu poslusati i niksu da vidim sta ciko ima da kaze samo se nadam da je ljubazan :D
 
Član
Ti mescini hoces farbati citavo auto? Ganjaj sto jednostavnije nijanse sa sto "laksom" bazom Ako budes kasnije htjeo ista "flekovati" neces naci majstora da to zna uraditi kako treba Uzmi ovo u obzir ;)
 
Član
onda sacekaj da otopli da ga ne bi djaba farbo a dotad fino presaberes koja bi ti boja odgovorala ;)
 
Član
da bezveze ne otvaram novu temu mogu i ovdje da pitam,jucer sam na piku vidio bmw-a od kojeg mi je dah zastao,bmw kao bmw auto je premocno ali boju ovakvu jos nisam vidio u zivotu,zanima me koja je ovo boja i koliko je otprilike para cisto onako informativno da znam evo slike


slika-140091-2011-01-1294276211-velika.jpg
 
boja je sigurno fabricka s tim onda i ide da nije nista skuplja od ostalih , evo juce je neki momak stavio na forum link od boja skorz sam zaboravio na to , pa ev pokusaj naci sebi o kojoj je boji rijec

http://www.bmwccbc.org/resources/teile/BMW-current-colors.pdf

predpostavljam da je to ova Indanapolis Red
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
boja je sigurno fabricka s tim onda i ide da nije nista skuplja od ostalih , evo juce je neki momak stavio na forum link od boja skorz sam zaboravio na to , pa ev pokusaj naci sebi o kojoj je boji rijec

http://www.bmwccbc.org/resources/teile/BMW-current-colors.pdf

predpostavljam da je to ova Indanapolis Red



evo skinuo sam i pregledao boje u ovoj knjizi najvise mi odgovara boji koja se zove Barrique Red i Indanapolis Red koju si naveo tako da ako ikad budem nabacivao novu boju na auto sad znam koja ce ici ;)
 

IGY

Član
sta god da radis radi febricku neku boju sa kataloskim brojem
ja sam ibizu farbao u 11 slojeva 2x komora, pizdarija milion, i kasnije je lutrija potrefiti nijansu, tako da to nek ti bude prioritet, dzaba ti pisanje recepta itd, jer nekad kad budes neki dio lakirao tesko da ce ko potrefiti redosljed.....
 
Top