Kadett GSI 16V "C20LET"

Kadett GSI 16V "C20LET"

Član
bas mi je drago sto si krenuo da prebacujes iz onog kadeta u ovog,bit ce on pun pogodak,motor je extra. Poslikaj nam jos,pa da vidimo kako napredujes;);)
 
Član
Danas sam kupio nesto sitnica: Dintung poklopca motora, dihtung kartera, kais alternatora, filter goriva, 5l ulja, filter ulja, dva stabilizatora balans stangle, cetiri silent bloka viljuski, desni kraj spone i zadnje kocione plocice.

 
Član
Zamenjena sva cetiri silen bloka na viljuskama, desni kraj spone, zadnje plocice i filter goriva. Nakon svega centriran trap i ne mogu da verujem koja promena, trap je kao nov i osecaj u voznji je nebo i zemlja u odnosu na pre zamene. Inace, viljuske nisu nikada skidane i naravno srafovi su morali da se seku, a na njima su jos uvek fabricke kugle sa onim nitnama i jos uvek su bez mm lufta :)
Uzeo sam i obe manzetne do menjaca, a sutra uzimam i kais servo pumpe.

 
Član
Nemam pojma koje mu je vreme, imam sada dosta bitnijih stvari da bih ga sredio kako zelim, a nakon toga chip pa merenje snage i vremena na 402m :)
Sredio sam i komplet izduv, bio je malo nagnjecen na samom izlazu iz motora dole kod kartera, pa sam stavio komplet novu cevku do srednjeg lonca/rezonatora i od njega do zadnjeg trapa takodje, ostala je samo ona krivina pre zadnjeg lonca i zadnji lonac.
Malopre sam zamenio ulje za GM full sintetiku 5W30, uzeo kais za servo pumpu i 2l menjackog ulja posto malo slini na dihtungu menjaca, pa kad vec sredjujem to reko' da zamenim i komplet ulje :)

Evo par slika sa centriranja trapa, sredjivanja trapa i sredjivanja auspuha. Takodje, stavio sam i komplet tockove sa sivog GSI-ja i skinuo sve nalepnice sa crvenog, osim one GSI16V na gepeku.



 
Član
Drug svaka cast malo odmori hehe prebrzo ovo heh nek je ono sa srecom sve naj naj da se ti navozas
 
Član
Idemo dalje :)

Danas zamenjene manzetne do menjaca, kais alternatora, kais servo pumpe, komplet menjacko ulje i dihtung menjaca, filter ulja motora i motorno ulje, zupcasti kais i oba rolera. Spaner nije bilo potrebe da se menja, kao nov je. Povezani su i elektricni podizaci, a uradjena je i dijagnostika, nema nikakvih gresaka, svi parametri su kakvi treba da budu. Za petak je zakazano prebacivanje sekvent gasa iz sivog u crveni, pa onda za koji dan atestiranje i napokon registracija :)
 
svaka tebi cast brate, imao sam namjeru dolazit u beograd pa bih i ujedno vidio tvog kadju al josh nezz 100% da'l cu dolazit.
 
Član
Sto ne plin??? Venturi mi je jasno sto ne ali ako si vozio nekada auto na sekvent plin, ne verujem da bi tako mislio :) Vozim sivi GSI Kadet sa 20XEJ motorom od 156KS vec godinu i po dana i veruj mi da ne mozes da primetis razliku, nema teorije, a i ko god se vozio sa mnom ne moze da provali kada je na plin, a kada na benzin dok menjam i potezem. Sekvent je majka :)

Evo jutros uslikah kako izgledaju oba auta sa zamenjenim stopaljkama:






Inace, danas porucujem: :)
 
sekvent je tata za plin,jest da je skuplji ali bar nemas problema sa autom a razlika u potezanju je nekih 10%maximalno na plin slabije da ide...
 
sto ne bi stavio plin, ipak je danas potrosnja
najvazniji faktor pri kupovini auta, a ovaj kadet
bez plina mogu misliti koliko potrosi
 
Top